Aşırı su tüketimi tehlikeli..

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Aşırı su tüketimi tehlikeli..
Aşırı su tüketimi tehlikeli...

Bilim adamları 'su bağımlılığının', 'uyuşturucu bağımlılığı' gibi bir hastalık olarak ortaya çıktığını açıkladı.

Aşırı su tüketiminin zehirlenme ve ciddi fiziki sorunlara neden olduğunu belirten uzmanlar, su zehirlenmesinin kandaki sodyum oranının düşmesine (hiponatremi), böbrek arıtma yeteneklerinin aşılmasına, hücrelerde aşırı sulanmaya, beyin ödemine yol açtığını belirtti.

Günde 4 ila 20 litre su içen kişilerin sinir sistemlerinin etkilendiğini, bu boyutta tüketimin krizlere yol açabildiğini, aşırı su tüketiminden kaynaklanan beyindeki dengesizliklerin komaya ve ölüme sürükleyebildiğini anlatan bilim adamları, ''aşırı susama'' (polidipsi) sorununa dikkat çektiler.

Polidipsiden kaynaklanan ''potomani'' hastalarının günde 4 litreden fazla su içme ihtiyacı hissettikleri, ''su bağımlısı'' oldukları üzerinde duran ve bunu ''uyuşturucu bağımlılığına'' benzeten uzmanlar, polidipsi hastalarının yüzde 80'inin şizofreni sorunu yaşadığını bildirdiler.

İştahsız kişilerde, rejim yapanlarda, sporcularda, fazla alkol, kahve, ilaç ve sigara tüketenler arasında daha çok görüldüğü belirtilen potomani hastalarının, aşırı su tüketimiyle, organizmanın ihtiyacı olan mineralleri de imha ettikleri belirtildi.

Uzmanlar, potomani hastalığının tedavi gerektirdiğini, su zehirlenmesi halinde ise acil servislerde yoğun bakıma ihtiyaç olduğunu ifade ettiler.

alıntı...
 
Ce: Aşırı su tüketimi tehlikeli..

emeğine sağlık benim ilgimi çeken bir konuydu + rep :)
 
Ce: Aşırı su tüketimi tehlikeli..

rüyam saol canım rep veren ellerin pırlanta taksın..müstakbel koçiş olursa inşallah alsın sana tek taşlar:):hhh:
 
Ce: Aşırı su tüketimi tehlikeli..

müstakbel koçişşş duyy bakemmm..tektaşsız istemeye felan gelme rüyayıı virmeyiz yoksam:hhh:
 
Geri
Üst