Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ask ve Zaman..

  Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil. Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi, adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.

  Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş. Çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse battığı zaman, Aşk, yardım istemeye karar vermiş.

  Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde geçmekteymiş. Aşk, “Zenginlik, beni de yanına alır mısın?” diye sormuş. Zenginlik, “Hayır, alamam. Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok.” demiş.

  Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir den yardım istemiş. “Kibir, lütfen bana yardım et!” “Sana yardım edemem Aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin.” diye cevap vermiş Kibir.


  Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk, yardım istemiş: “Üzüntü, seninle geleyim…” “Off, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var.”
  Mutluluk da Aşkın yanından geçmiş ama o kadar mutluymuş ki, Aşkın çağrısını duymamış.

  Aşk, birden bir ses duymuş: “Gel Aşk! Seni yanıma alacağım…” Bu Aşk tan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki kendini onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş.

  Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk’a yardım eden, yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi ye sormuş:

  “Bana yardım eden kimdi?” “O, Zamandı” diye cevap vermiş Bilgi. “Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?” diye sormuş Aşk.

  Bilgi gülümsemiş: “Çünkü sadece Zaman Aşkın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir…”   
Ask ve Zaman.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Askın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır...

  Askın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır...

  aşkın gözü kördür hikayesi videosu Uzun zaman önce, dünya yaratılmadan insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez vaziyette dolanıyorlarmış. Bir gün, toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın oturuyorlarken Saflık ortaya bir fikir atmış: "Neden saklambaç oynamıyoruz?" Ve hepsi bu fikri beğenmiş ve hemen çılgın Çılgınlık, bağırmış:...
 2. ask ve ozlem nickleri

  ask ve ozlem nickleri

  özlem ve aşk nickleri özlem aşk nickleri mutlu ve +°+ DünYaDa Hiç KimSeYe GüVenMe CünKi BeYaZ GüLüN BiLe GöLGeSi SiYahTir °+° (h) BeLaLiYim BeLaLi Bu GöNüL SaNa SeVDaLi EgeR SaNa BirSeY oLuRSa YaKaRim Bu DünYaYi (h) Bir deniz düsün susuz, bir insan düsün mutsuz, bir gece düsün uykusuz, bir bahar düsün ciceksiz,birde beni düsün sensiz. Dal rüzgari affetse bile, dal kirilmis bir kere....
 3. Ask ve delılık

  Ask ve delılık

  Bir gun Delilik yakin dostlarini kahve icmek uzere evine davet etmis. Herkes gelmis.Kahveler icildikten sonra Delilik arkadaslarina saklambac oynamayi onermis. Saklambac mi? Oda nedir? diye sormus Merak. Saklambac bir oyundur.Sizler saklanirken ben yuze kadar sayacagim. Saymayi bitirdigimde ilk bulacagim kisi benden sonraki ebe olacaktir. Korku ve Tembellik disindakiler Delilik'in onerisini...
 4. Ask ve Zaman

  Ask ve Zaman

  Ask ve zaman, Ask hikayeleri, Ask hakkinda, Ask hikayesi, Ask siirleri Ask bir gün Adada yalniz kalmis. Birden bire gözüne Zenginlik ilismis.. Ask Zenginlige bagirarak: " Zenginlik, Zenginlik! Bana yardim edermisin, burda tek kaldim" demis. Zenginlik aska dönerek "Teknemde cok Altin ve Gümüs var, seni alamam" demis.Daha sonra Ask, Sevinci görmüs. Bir umutla...

Sayfayı Paylaş