aşka tat kat

M

Misafir

Forum Okuru
aşka tat kat
Yaşadığın tatsız ilişkilere bir nokta koyup, aşk hayatında filmi başa sarmaya ne dersin? Ama önce şeker gibi tatlı bir kız olmayı becermelisin. Hazır mısın? O zaman söz vermeye başla!

''Sabırlı olacağım''
Kesinlikle! Biz kızlar, erkeklerden çok şey bekleriz, ama sabırlı olmayı beceremezsek de havamızı alırız. Daha ilişkinin başlarında ``seni seviyorum'' kelimelerini duymayı, daha fazla ilgi görmeyi, beraber daha çok vakit geçirmeyi isteriz. İsteriz de isteriz... Oysaki, onlar genellikle duygularını açıklama konusunu biraz ağırdan alırlar. Ayrıca, arkadaşlarıyla, aileleriyle de senden fazla vakit geçirebilirler. Onu sıkboğaz etme ve sabret. Sabrın sonu selamet!


``Onu olduğu gibi seveceğim!''
Dünya üzerindeki her kız, koluna takıp gezmekten gurur duyacağı biriyle beraber olmak ister. Zeki, yakışıklı, tatlı, sempatik... Ama kimse mükemmel değil işte. Herkesin bir kusuru var. Kabul et, senin de! Öyleyse sevgilini, fiziksel özellikleri ya da seninle uyuşmayan, sana ters gelen kişisel özellikleri nedeniyle yargılamamalısın. Başkalarıyla karşılaştırıp, ``benim sevgilim çirkin'', ``espri yapmaktan aciz'' diye düşünmemelisin. Eğer aşıksan, iyi vakit geçiriyorsan, insanların ne diyeceğine aldırma, ufak tefek sorunları kafana takma.


``Ona güvenmeyi öğreneceğim''
Şüphe insanın içini kurt gibi kemirir, derler. Çok doğru. Eğer sürekli sevgilinin seni aldatıp aldatmadığını düşünür, her an telefonla arayıp ne yaptığını sorar, her konuştuğu kızı kıskanarak sorun çıkarırsan, dolu dizgin yaşanan bir aşkı bir hiç yüzünden noktalayabilirsin. Eğer bunları onun güvenilmez biri olduğunu düşündüğün için yaptığını savunuyorsan, belki de çıkmaya değmeyecek biridir, ne dersin?


``Kendim olacağım''
Ona kendini beğendirmek için, rol yapman gerekmiyor. Örneğin, onunla çok iyi bir çift olabileceğinizi ispatlamak için, onun sevdiği her şeyi sevmek durumunda değilsin. Kim, her dediğini ``Bence de'' ``Ben de'' diye onaylayan biriyle birlikte olmak ister ki?
Lahana dolmasına bayılırım.
- Ben de!
- Tarkan'ın ne müziği, ne kendisi, ne de saç kesimi bence beş para etmez.
- Bence de!
çıkça yalan söylüyorsun işte! Üstelik, bu rutinlikte devam eden bir konuşma da, son derece can sıkıcı. Senin de kendine ait fikirlerin, kendi sevdiğin şeyler olmalı. Bunları ona açıkça söyle. Unutma, sevgi anlaşmak değildir!


``Önyargılı olmayacağım''
Kendine partner olarak, mükemmel bir erkeği yakıştırıyor olman çok normal. Ama, onun şusu, bunun busu derken, belki de yaşanması muhtemel olan pek çok aşkı kaçırıyorsun. Seçici olmayı bırakıp, senden hoşlananlara şans tanımalısın. Etrafına bir göz at. Mahallede senden hoşlanan sessiz çocuğun, sana mükemmel bir aşk yaşatmayacağından nasıl bu kadar emin olabiliyorsun ki! Hayalindeki prensi unut ve kurbağalardan birini öpmeye koyul!


``Hareketlerini yorumlamaktan vazgeçeceğim''

Bazen ilgili, bazen ilgisiz; bazen sevecen, bazen hoyrat; bazen anlayışlı, bazen kaprisli... Erkeklerin bir bilmece gibi oldukları doğru. Ama, boşuna çözmeye uğraşma. Erkekler yaptıkları hareketleri neden yaptıklarını çoğu zaman kendileri bile bilmezler. O halde sen neden onları çözümlemek için zaman kaybedesin ki? Hem emin ol, hep aynı şekilde davranan bir insanla hayat çok can sıkıcı olur!
 

Benzer İçerikler

Üst