gebe
 1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.895
  Beğenilen Mesajlar:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  aşkı için ne durumlara geldi

  Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  Klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici sevgilisi Deniz Seki ile olan beraberliği yüzünden gündemde adından sıksık söz ettirdi ve halada yankılar sürüyor.....  HÜSNÜ'NÜN ZIRT DEDİĞİ YER!
  [​IMG]
  HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ, DENİZ SEKİ'NİN TUTUKLANMASI VE ERKEK KARDEŞİNİN AÇIKLAMALARIYLA TEKRAR DİLLERE DÜŞTÜ. HERKES İLİŞKİNİN BİTTİĞİNİ SÖYLESE DE, ŞENLENDİRİCİ'NİN ETRAFINDAKİ FIRTINA DİNMİYOR ..

  Sıcak bir haziran akşamında, 'Sarı Sıcak' bir müzik programı... Hüsnü Şenlendirici'nin Ferhat Göçer'le birlikte sunduğu programın konusu aşk şarkıları, konukları da Yavuz Bingöl'le Deniz Seki'. Seki'nin aşk şarkılarına klarnetiyle eşlik ederken şöyle bir sahne vardır; Yere oturmuşlardır... Deniz, Bu Şehre Sonbahar Geldi şarkısını okumaya başlar. Hüsnü'nün yüzünde bir şaşkınlık ifadesi vardır. Ve şaşkınlıkla birlikte bir hayranlık... Hüsnü klarnetiyle solo yaparken, bu kez Deniz ona 'dokunur'. Öylesine üflemektedir ki klarneti, hemen yanında oturan Deniz'dedir etkilenme sırası bu kez.


  Sağ eliyle onun sırtını uzun uzun sıvazlar... Ve o sıcak bir yaz akşamında, Sarı Sıcak bir programda, içine Deniz akar Hüsnü'nün. Çok etkilenmiştir, hissettiklerini de hemen orada, çevresinde bulunanlara anlatır. 'Bana bir şeyler oluyor' der... Olur da... Ve o güne dek müzisyen kimliğiyle varolan adam, hızla hep şikayet ettiği bir magazin figürüne dönüşür. Bundan şikayet etse de kaçmak artık mümkün değildir. Hep 'yakalanır'. Önce Ece Gürsel'le, sonra Deniz Seki'yle... Ama Hüsnü Şenlendirici'nin hayatına Deniz Seki öncesinden de bakmak gerek. Çocukluğunda eline aldığı klarneti ile aşk yaşayan adamdır o.
  Yıllarca Türkiye'yi karış karış dolaşmış, babasının ve dedelerinin yanında hayat akademisinden mezun olmuş, sonrasında girdiği Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nı bırakmış, dünyanın en önemli festivallerinde sahne almış, vizyonu geniş, dünyalı bir müzisyendir. Müthiş başarılar vardır hayatında. Sarı Sıcak programı ise sesini ve nefesini tüm Türkiye'ye duyuracağı yeni bir eşiktir onun için. O eşikten içeri adım atarken; kuşkusuz nereye gideceğini kendisi de bilmemektedir.

  DENİZ'DEN ÖNCE...
  Artık kameraların kadrajına girmiştir. Ama hazırlıksız yakalanma anlarında ne yapacağını bilmediği için ilk tecrübesinde her şeyi yüzüne gözüne bulaştırır. Manken Ece Gürsel ile sahil yolunda park etmiş arabanın içinde görüntülendiğinde ne yapacağını şaşırır. Arkadaşlarıyla birlikte yemek yemişlerdir ve Ece'yi evine bırakmayı teklif etmiştir. Eve giderken de arabada Ece'nin çıkarmayı planladığı şiir albümü hakkında konuşacaklardır. Kimse yanlış anlamasın diye bu açıklamayı yapmıştır. Arabada bir mankenle yanyana görüntülerinin eşinin anlamasının kolay olmadığını söyler. Eşi Nazire Şenlendirici altı aylık hamiledir çünkü. Gazetecilerin bu hayatın sorumluluğunu taşımasını ister. Ama haber haberdir... Bu fotoğraflar yayımlandığında medyayla ilk meydan muharebesi başlamıştır (ki sonraları da çokça yaşanacaktır). 'Eğer eşimin psikolojisi bozulur da benim çocuğuma bir şey olursa, bu haberleri yapan arkadaşları yakarım,' diye konuşur.

  BAŞKA HAYATLARIN İÇİNDE...
  Artık hayatını koruması, saklaması mümkün değildir Hüsnü Şenlendirici'nin. Çocukken tanıyıp evlendiği Nazire Şenlendirici'yle evliliği ve ailesi devam ederken, o dışarılarda başka hayatların peşinde, başka hayatların içindedir. Sonradan ortaya çıkar ki; Ece Gürsel ilk değildir hayatında. 2000'li yılların başında da bir büyük aşk yaşamış, bu aşktan da Güllerim Soldu Seni Görünce adında bir kitap çıkmıştır. Roman, Suna adlı genç bir kızın şöhret kapısının eşiğindeki Salih Çaloyna adlı klarnet virtüözüne duyduğu yoğun aşkı anlatmaktadır. Kitap piyasaya çıktığında Şenlendirici henüz çok meşhur değildir ve bu aşk gözlerden kaçar ama yıllar sonra Hande Özcan'ın kitap için hazırladığı eskizdeki fotoğrafların ortaya çıkmasıyla o günler bütün çıplaklığıyla görünür.

   
aşkı için ne durumlara geldi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rahim içi aracın takılmaması gereken durumlar nelerdir?

  Rahim içi aracın takılmaması gereken durumlar nelerdir?

  spray nasıl takılır sprey nasıl takılır siprey sprey takılışı video izle HİÇ doğum yapmamış olanlarda rahim kanalı dar olduğundan rahim içi araç takılmaz. Takıldığı takdirde şiddetli ağrılar olur. İleri derecede kansızlığı olanlarda rahim içi araç takılmaz. Kadının kansızlığı düzeltildikten sonra rahim içi araç takılabilir. Rahmin durumunun ve büyüklüğünün, belirlenemediği hallerde rahim içi...
 2. Nisa Suresi Hangi Durumlarda Ne İçin Okunur ?

  Nisa Suresi Hangi Durumlarda Ne İçin Okunur ?

  Ne İçin Okunur Nisa Suresi Nisa Suresi Okunacak Yerler Sevgili melekler, faziletleri hakkında bilgiler verdiğimiz Nisa Suresi Okunacak Yerler ile ilgili bilgilerimiz şöyle... Nisa suresi akrabalar arasındaki anlaşmazlığı gidermek için, kavgalı olan kişilerin arasını düzeltmek için ve her türlü zarardan kurtulmak için okunur.
 3. Gebelikte tehlikeli durumlar nelerdir?

  Gebelikte tehlikeli durumlar nelerdir?

  hamilelikte sakıncalı durumlar,gebelikte yapılmaması gerekenler,hamilelikte yapılmaması gerekenler,hamilelikte tehlikeli durumlar,hamileyim nelerden sakınmalıyım,hamilelik hakkında bilgiler Her anne adayı hamileliğinin sorunsuz geçmesini ve bebeğinin herhangi bir problem oluşmadan dünyaya gelmesini ister. Çoğu zaman da hamilelik,.. Her anne adayı hamileliğinin sorunsuz geçmesini ve...
 4. Doğurganlığı engelleyen durumlar nelerdir?

  Doğurganlığı engelleyen durumlar nelerdir?

  kadınlarda doğurganlığı engelleyen durumlar,hamile kalamama nedenleri,hamileliğe engel durumlar,neden çocuğum olmuyor,doğurganlık sorunları hakkında bilgiler Kadınlar için doğurganlığı etkileyen pek çok faktör söz konusu. Bunların başında da yumurta kapasitesi , yumurta bozukluğu , endometriozis ve bunlara da etki eden diğer nedenler geliyor. Yumurta kapasitesi: Kadınlardaki yumurta...

Sayfayı Paylaş