Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Aşkları Paris'de Başlamış

  Konu, 'Magazin' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  HALİT ERGENÇ'LE BERGÜZAR KOREL, HERKESİN MERAK ETTİĞİ İLİŞKİLERİ HAKKINDA İLK KEZ KELEBEK'E KONUŞTULAR.

  Korel, 'Artık, 2008'in bu son gününde tek bir cümle ile bu konuya son vermek istiyorum. Evet, Halit ile birlikteyiz. Ancak yazıldığı veya iddia edildiği gibi aylardır değil, bayramda arkadaşlarımızla yaptığımız Paris gezisinden sonra boyut değiştiren bir ilişki bu. 2009'un çok güzel bir yıl olacağına inanmak istiyorum' dedi.

  BERGÜZAR KOREL: Yılbaşı geccesi dostlarıyla evdeyim

  - Dizi sektöründe 2009’da öncelikle neler değişsin istersiniz?

  2000’li yılların başından itibaren dizi piyasası ciddi bir sektör haline geldi. Önceden belki de çoğu insanın bilmediği “reyting” kelimesi hayatımıza girdi ve dizilerin ömürleri bu reyting olgusuna göre belirlendi. Geçtiğimiz 3-4 sene içinde geçmişe oranla televizyonda çok daha kaliteli işler izlemeye başladık. Fakat unutulan bir şey vardı; dünyanın hiçbir yerinde Türkiye’de olduğu gibi 60 ile 90 dakika arası dizi çekilmez ve yayınlanmaz. Kendi adıma dileğim, çalışma şartlarının, saatlerinin ve hakların 2009 yılında daha insani boyutlarda olmasıdır.

  - Sektördü başı çeken projelerden biri de “Binbir Gecce”... Bu ekibin bir parçası olmak nasıl bir duygu?

  Az önce de söylediğim gibi artık televizyondaki işlerin kalitesi çok değişti. ıyi senaryo, deneyimli oyuncular, iyi bir yönetmen ve yapım şirketi ile başarı kaçınılmaz hale geldi... “Binbir Gecce” de bence bu duruma en iyi örnek... Bu işin içinde yer aldığım ilk günden bugüne çok şey öğrendim. Benden çok daha uzun seneler bu işe emek vermiş insanların arasında yer almak hem mesleğim hem de iş ahlakı adına bana çok şey öğretti.

  - Gelelim Kelebek’in yılbaşı özel çekimine... Gördüğüm kadarıyla çekimler sırasında çok eğlendiniz...
  Evet, çünkü burası zaten çok iyi bildiğimiz bir mekan. Sezon başından beri Onur ile şehrazat’ın evi olarak kullandığımız bu yalıda yılbaşı çekimi yapmak keyifliydi. Zaten dördümüz bir araya geldiğimizde mutlaka eğleniriz, ama bir şey dikkatimi çekti. Bu sezon artık birbirimizi çok iyi tanıdık, birbirimize çok alıştık. Dizi ilk başladığında bir tercihimiz vardı, o da dışarıda çok fazla zaman geçirmemek... Bunu çok iyi ayarladığımızı, dengelediğimizi düşünüyorum. Sonuç ortada... Üçüncü yılımızda ve biz hâlâ birlikteyiz, birbirimizi tanıyoruz ve birlikte vakit geçirmekten çok zevk alıyoruz.

  - 2009 yılı planlarınız nedir?

  2009 benim için zor bir yıl olacak. Üç sezondur devam eden “Binbir Gecce” bu sene final yapacak ve belki de benim için her şey tam anlamıyla ondan sonra başlayacak. Kendimi mesleğim adına çok daha fazla geliştirmem gereken bir döneme gireceğimi düşünüyorum. “Binbir Gecce”den sonraki tercihimde çok dikkatli olmam gerekiyor. Ve her zamanki gibi dileğim 2009’da tiyatro yapıp değişik karakterlere hayat verebilmek ve iyi bir sinema filminde rol almak...

  - Yılbaşı geccesi planınız ne peki?

  Son üç yılı dışarıda geçirdim. O yüzden bu yıl yakın dostlarımla birlikte evde olmayı, keyifli bir yemek yiyip, tombala oynayıp, geleneksel bir yılbaşı geccesi geçirmeyi planlıyorum.

  HALıT ERGENÇ: 2009’da biraz dinleneceğim

  - Şimdi de size soralım; dizi sektöründe bu yıl nelerin değişmesini istiyorsunuz?

  Kanallar için reklam geliri çok önemli, bunu biliyoruz. Tutan bir dizinin de süresi ne kadar uzun olursa aldığı reklam o kadar çok olur. Bu doğrultuda her bölümün süresi mümkün olduğu kadar uzatılmaya çalışılıyor. Çalışma saatleri işte bu sebeple oldukça düzensiz ve uzun... 60 ila 90 dakika arasında bir bölümü çekebilmek için sadece altı gününüz var. 90 dakika uzun metrajlı bir film süresi sayılır ve böyle bir film hiçbir zaman 6 günde çekilmez. Yani dizi süresi 90 dakikaya yaklaştıkça, setlerde zaman günden gecceye gecceden ertesi güne bağlanmak zorunda kalabiliyor. Bunun sonucunda uykusuz ve yorgun set çalışanları görüyoruz. Böyle bir ekipten zaten nasıl bir verim beklenebilir ki? Öncelikle iş kalitesi düşünülürse, bölüm sürelerinin kısaltılması uygun olur. ış programı ayarlanırsa, sette çalışan herkes hem evine hem de kendine zaman ayırabilir.

  - Biraz bu çekimden biraz söz eder misiniz?

  Ben fotoğraf çekimlerinde çok rahat değilimdir. Ama dördümüz bir araya gelince durum değişiyor. Bu tarzda bir çekimimiz daha olmuştu, orada da nispeten rahattım. Ama bu kez gerçekten çok eğlendim. Gülünecek çok şey vardı. Zeynel de (Abidin Ağgül) rahat çalışılan bir fotoğrafçı. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

  - Yeni yıl çekiminden söz ettik, bir de yeni yıl planlarınızı öğrenebilir miyiz?

  Uzun zamandır çalışıyorum. O nedenle biraz kendime zaman ayırmak, dinlenmek ve yeni şeyler öğrenmek istiyorum. Birkaç da seyahat planım var.

  - Yılbaşında ne yapmak istiyorsunuz?

  Yılbaşına evde girecegim. Rahat, huzurlu ve sıcak bir gecce olmasını istiyorum.

  TARDU FLORDUN: Biz bir arada çok eğleniyoruz

  - Tardu Bey, son dönemde diziler çıtayı iyice yükseltti. Buna rağmen “Binbir Gecce” hâlâ başı çekiyor. Türk televizyon tarihine geçebilecek böylesine önemli bir projede yer almak çok hoş olmalı...
  Elbette... Sette çalışan her elemanın işini seviyor olmasının bu başarıda büyük payı var bence... Yapımcımız Erol Avcı da son derece titiz bir insan. Böyle bir işte böyle bir ekiple çalışıyor olmak, insana büyük mutluluk veriyor. Severek yaptığımız işin iyi bir şekilde karşılığını alıyoruz.

  - Ekip olarak çok iyi anlaşıyorsunuz, bu seyirciye yansıyor ve başarı da beraberinde geliyor. Siz de bizimle hemfikir misiniz?

  Doğru... Biz üçüncü senemize girdik. Birbirimizi tanımanın ötesinde, birbirimizi seviyoruz da... Uzun saatler boyu çalışırken eğlenebilecek pek çok şey bulduk. Fotoğraf çekimi de bizim için iş dışında bir araya gelebilme fırsatı oldu. Evet, çok eğlendik.

  - Oyunculuğu dizi tiyatro ve sinema olarak ayırmak doğru mu, sizin için böyle bir ayırım var mı?
  Bence iş aynı, ama işçilik farklı... Üçünün de tadı farklı. Bence ayırım yapmak doğru değil.

  - Yılbaşı planınızı öğrenebilir miyiz?

  Kesinleşmiş bir planım yok. Dostlarımla ev ortamında eğlenmeyi düşünüyorum.

  CEYDA DÜVENCı: Yeni yıl planlarım arasında anne olmak da var

  - Son olarak size sorsam, “2009’da dizi sektöründe neler değişmeli?” diye...

  Herkesin güvence altında çalışması ve sigortalı olması en önemlisi... Onun dışında telif hakları yasasının da bir an önce yürürlüğe girmesi şart. Diziler defalarca yayınlanıyor ve kimse para kazanmıyor, bu bence haksızlık...

  - Fotoğraf çekiminde yaşananları bir de sizden dinlesek...

  Yalı epey soğuktu aslında, ama yine de çok eğlendik. Halit’in getirdiği kahveler ilaç gibi geldi. Biz artık dörtlü olarak kendimize her ortamda eğlence yaratacak durumdayız. Asla herhangi birimizin enerjisinin düşmesine ve üzülmesine izin vermiyoruz. Zeynel (Abidin Ağgül) çok eski arkadaşım ve seneler sonra onunla çalışmak, sohbet etmek çok keyifliydi. Ayrıca Siren Ertan kıyafetlerini giymek de bana keyif verdi. Özetle her şey çok güzeldi...

  - 2009 planlarınız nedir?

  Dizi sürüyor, “Sürmanşet” her cuma BKM’de seyirci ile buluşmaya devam ediyor. Bunun dışında yüksek lisansımı bitirmeye çabalıyorum. Tüm bunlar sene ortasında bitecek, o zaman da artık anne olmak istiyorum.

  - Yılbaşı geccesini nasıl geçireceksiniz?

  Kuzenim, eşi ve arkadaşlarımızla evde keyif yapacağız.

  Evet, birlikteyiz

  - Bergüzar Hanım, son haftalarda Halit Ergenç ile birlikte olduğunuza dair pek çok haber çıktı, ama siz hep sustunuz. Bu bilmeceye gerçekleri anlatarak siz noktayı koysanız...

  B.K: Özel hayatım son dönemde sanki memleketin en önemli meselesiymiş gibi çok fazla gündeme getirildi. Bu beni çok üzen, kıran ve rahatsız eden bir durum... Bu ilişkiyi biz kendimize bile itiraf etmeye zorlanırken, konuyla ilgili hakarete varan yorumlar çıktı ve bu da bizi çok yıprattı. 2008’in bu son gününde tek bir cümle ile konuyu kapatmak istiyorum: Evet, Halit ile birlikteyiz. Ancak yazıldığı veya iddia edildiği gibi aylardır süren bir ilişki değil bu... ılişkimiz, arkadaşlarımızla birlikte bayramda çıktığımız Paris gezisinden sonra boyut değiştirdı. ıkimiz adına da çok yeni... Bu kadar eski ve yakın dostken bunu itiraf etmek gerçekten zor oldu. Ama artık mutluyum ve 2009’un çok güzel bir yıl olacağına inanmak istiyorum.


  H.E: Maalesef herkes, sanki baska mesele yokmuş gibi bizi ugraş konusu seçti kendine... Hatta bu konuda hakarete bile maruz kalıyoruz. Bu yorumları anlamak gerçekten mümkün değil... Ne kimseyi üzecek ne de yüzümüzü kızartacak bir şey yaşıyoruz. Evet, birlikteyiz. Çok yeni bir ilişki ve mümkünse bunu kendi içimizde yaşamak istiyoruz.


   
Aşkları Paris'de Başlamış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Paris'in en doğal hali!

  Paris'in en doğal hali!

  parisin doğal durumu parisin dogal durumu paris doğal paris hilton makyajsız hilton makyajsız hali HEP IŞILTILI GÖRÜNTÜSÜYLE KAMERALARA POZ VEREN PARİS HİLTON BU KEZ MAKYAJSIZ... Giyimi, takıları ve saçıyla her zaman moda öncüsü olan sosyetik güzel Paris Hilton'un makyajsız halini görmek ister misiniz? Ne fondöten ne de dudak parlatıcısı, işte en doğal haliyle Paris Hilton... gecce
 2. Aşkları brad evliyken başlamış

  Aşkları brad evliyken başlamış

  İTİRAF ETTİLER : BRAD PITT, JENNİFER ANISTONLA EVLİYKEN BİLE ANGELİNA İLE AŞK YAŞAMIŞ... Ayrıntılar haberimizde ANGELINA DOĞRULADI ANGELINA JOLIE; BRAD PITT, JENNİFER ANISTON'LA HALA EVLİYKEN BRAD PITT'LE AŞK YAŞADIĞINI DOĞRULADI. Hollywood'un en popüler çifti, Brad Pitt'in eski eşi Jennifer Aniston'la tanıştığı 'Friends' dizisinde oynadığı dönemden sonra aşklarının başladığını her...
 3. Bir rüzgarla başlamıştı sana olan aşkım...

  Bir rüzgarla başlamıştı sana olan aşkım...

  uzaktaki aşkıma uzaktaki aşkıma şiir . Bir rüzgarla başlamıştı sana olan aşkım... Ve yaz yagmurlarının serinliginde filizlenip güneşe gülücük satmıştı gözlerinin karalıgında... Ne beyaz bir atın vardı, ne de hayaller ülkesinin prensiydin... "Peki ben sende neyi sevdim?" diye sorma boşuna kendine... Ben sende imkansızlıgı sevdim, elimi uzattıgımda tutabilecek kadar yakın...
 4. PKK Paris'te kız kaçırdı

  PKK Paris'te kız kaçırdı

  Terör örgütü PKK'nın iyice gözü döndü. Teröristler Fransa'nın başkentinde güpegündüz kız kaçırdı. Fransız basınına yansıyan haberlere göre, Cemile isimli 21 yaşındaki kız, Paris'in Pierrefitte sur Seine banliyösünde pazar günü yolda yürürken elleri silahlı otuz yaşlarında bir bayan ve bir erkek tarafından zorla arabaya bindirilerek kaçırıldı. Hadiseye şahit olanların haber vermesi...
 5. Paris'te gezilecek yerler

  Paris'te gezilecek yerler

  pariste gezilecek yerler,paris nereye bağlı,pariste gezilcek tarihi yerler,pariste gezilmesi gereken meşhur yerler,pariste gezilcek meşhur yerler,eyfel kulesi nerdedir,pariste ne yenir,pariste nerde kalınır,pariste gezilmesi gereken yerler hakkında bilgiler Fransa’nın başkenti Paris aynı zamanda romantizmin ve modanın da başkenti sayılıyor. Şehir yılın her mevsimi ziyaretçilerine farklı...

Sayfayı Paylaş