astroloji nedir!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
astroloji nedir!
astro.jpg


Yaşamda astrolojinin ne gibi bir rolü olabilir? Bu soruyu yanıtlamak için önce "Astroloji nedir?" sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Astrolojiyi en basit şekilde açıklamak gerekirse, gökyüzündeki gezegenlerin manyetik etkilerinin madde, insan ve olaylar üstündeki etkisidir diyebiliriz. Çünkü tıpkı insanlar gibi ,doğum yeri ve saati belli olan bir olayın, ülkenin ya da herhangi bir kuruluşun yıldız haritası çıkartılabilinir.

Yıldız haritası deyince kafanızda önce bir dünya haritası şekillenecek belki. Ama bu daha farklı ve size özel bir şey. Onu da şu şekilde açıklayalım. Doğduğunuz yerde ve anda kocaman bir fotoğraf makinesinin tam üstünüzde konumlanmış yıldızların fotoğrafını çektiğini düşünelim. İşte bu gezegenlerin doğduğunuz yere olan izdüşümü sizin yıldız haritanızı oluşturur. Size ve o ana özeldir, aynı zamanda da varlığınızın ana temasını açıklamak için bir şifredir. Bu şifrede yer alan öğelerin başında ise Güneş ve Güneş sistemimizdeki gezegenler bulunur. Burcumuz dediğimiz şey doğduğumuz anda Güneşin hangi burçta bulunduğudur aslında. Çünkü asıl yaşam enerjimizi ve kişiliğimizin karakteristik özelliklerini Güneş burcumuz belirler. Ama tabii ki iş bu kadarla kalmaz. Çünkü güneş sistemimizde 9 gezegen daha vardır ve her biri ayrı bir etkiyi açıklar. Haritamızda konumlanmış olan Ay, annemizle ilişkimizi ve küçükken şartlanmış olduğumuz anlık tepkileri nasıl ortaya koyduğumuzu açıklar. Tüm bu gezegenlerin bir de birbirleriyle olan etkileşimleri var.

Bir insanın olumlu, olumsuz yönlerini ve bunları ne şekilde hayata geçirdiğini anlamak için haritasına bir göz atmak yeterlidir.Yani iyi bir astrolog, görüntüde son derece sakin olan bir insanın nasıl olup da bir anda ortalığın tozunu dumana katabildiğini haritasından okuyabilir. Hatta o kişinin neye ihtiyaç duyduğunu ve onu neyin sakinleştireceğini de anlayabilir. Fiziksel ve ruhsal zaafları nerelerde yatıyor, bu olumsuzluklar hangi dönemlerde ortaya çıkıyor ya da bunları nasıl dengelemek gerekiyor konularında fikir yürütebilir.

Aslında haritadaki elementler yola çıkış için ideal bir nokta. Bir haritaya bakarak bir astrolog başka neler görebiliyor derseniz söylenecek çok şey var tabii. Öncelikle bir haritadan hangi konularda yetenekli olduğunuz ya da gizli kalmış yönleriniz keşfedilebilinir. Çünkü her insan aynı verilerle doğmamıştır. Kiminizin müziğe, kiminizin resme, kiminizin spora, kiminizin de matematiğe daha yatkın olduğu doğrudur. Ama siz hangi alanda daha başarılı olacağınızı bilirseniz, yeteneklerinizi keşfetmek ve uygulamak elbette ki çok daha kolay olur. İşte astrolojiyi falcılıktan ayıran en önemli nokta da budur. Kişiyi öncelikle kendini keşfetmeye yönlendirir. Çünkü geleceği yönlendirmek bu şekilde belki de daha kolay olacaktır…
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
kaprisli
Cevaplar
1
Görüntüleme
847
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
PaSikA
fırtına
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
fırtına
fırtına
SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
868
SadmiN
SadmiN
Üst