Ata bin, saatte 600 kalori harca

M

Misafir

Forum Okuru
Ata bin, saatte 600 kalori harca
ata binen kadın ata binen kadınlar
NTALYA (İHA) - Ata binerek saatte 600 kalori harcayabilirsiniz. Antalya’da Orfe at çiftliği, yerli ve yabancı turistlere yönelik hazırladıkları zayıflama paketleriyle, turistleri, hem zayıflatıyor hem de güzel bir tatil geçirme fırsatı sunuyor.
Konaklamasız 500 ile 750 YTL’lik paketlerin içinde biniciliğin dışında bir de en çok kalori kaybettiren sporların başında gelen yüzme ve tenis var. 4 ile 6 hafta arasında değişen paket programlarla, haftada 1 kilo verilmesi hedefleniyor.
Paket programa, en fazla bayanlar ilgi gösteriyor. Ata binerek zayıflamaya ve form tutmaya çalışan bayanlar, hem kilo veriyor hem de ata binmenin keyfini yaşıyor. Program boyunca her gün, 1 saat ata binen bayanlar, dakikada 9.7, saatte 600 kalori harcıyor. Aynı zamanda bacak ve karın kaslarının da güçlendiği spor sırasında selilütler de yok oluyor.
Çiftliğin genel müdürü ve aynı zamanda beslenme uzmanı Ayşın Gezer, paket programla en fazla kalori harcatan binicilik, yüzme ve tenis sporlarını sunduklarını belirti. Gezer, haftada 1 kilo verdirmeyi amaçladıklarını belirterek en fazla kalorinin, ata binerek verildiğine dikkat çekiyor.
Doğumdan sonra kilolarını vermekte zorlanan Selin Bengi Bayrak da ata binerek zayıflamayı tercih edenlerden. Bebeğini emzirdiği için diyet yapamayan Bayrak, sadece ata binerek kilo veriyor. Çocukluğundan bu yana ata binen Ligia Cin ise genç ve zayıf kalmasının sırrının ata binmek olduğunu söylüyor.
 

Benzer İçerikler

Üst