Atatürk´ün Geleceğı Gördüğü Olaylar :

Atatürk´ün Geleceğı Gördüğü Olaylar :
ATATÜRK´ÜN GELECEĞı GÖRDÜĞÜ OLAYLAR : Atatürk 1931 yılında,2.Dünya savaşı´nın patlamasının yakın olduğunu söylemiş ve bu konudaki düşüncelerini General McArthur´a şöyle anlatmıştı.
"Versay antlaşması,1.dünya savaşı´na yol açan nedenlerden hiçbirini ortadan kaldırmadı.Tersine rakipler arasındaki uçurumu büsbütün derinleştirdi.Şimdi içinde yaşadığımız barış dönemi,sadece bir ateşkesten ibarettir.Avrupa´nın geleceği Almanya´nın alacağı tavra bağlıdır."

General McArthur´a göre,savaşın 1940-1945 yılları arasında çıkacağını söyleyen Atatürk,Almanya´nın ancak Amerika´nın savaşa katılması ile yenileceğini ifade etmiştir. Atatürk hayatının sonlarına doğruda şöyle diyordu ;
"Bir dünya savaşı yakındır.Bu savaş sonucunda, dünyanın durumu ve dengesi baştanbaşa değişecektir."
ATATÜRK, Mussolini hakkında da şu görüşlerini açıklamıştı ;
Mussolini bir maceraperesttir.Milletini bir uçuruma sürüklemektedir.Her tarafa saldırıyor.Bu adam yüzünden,çok şımarmış olan bu millete dersini vermeyi çok isterdim.,lakin yakında bir küçük millet onlara layık olduğu dersi verecektir.Ve şunuda hatırlatırım ki,bir gün gelecek,Mussolini´yi kendi milleti linç edecektir."
Bu görüşleri aynen gerçekleşmiştir.

Atatürk’ün Din Anlayışı hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Atatürk ve Hayvan Sevgisi Atatürk ve Hayvan Sevgisi
82141 Mustafa Kemal'in 1. Dünya Savaşı yıllarında doğu cephesinde savaşırken Alp adında bir köpeğinin olduğu ve bu köpeğin onun yatak odasının kapısında beklediği ve Atatürk'ün izni olmadan hiç kimseyi içeri bırakmadığı...
Mustafa Kemal Atatürk 0
Mustafa Kemal'in gazilik unvanı aldığı savaşın adı nedir yardım rica ediyorum. Mustafa Kemal'in gazilik unvanı aldığı savaşın adı nedir yardım rica ediyorum.
Mustafa Kemal Atatürk ile alakalı bir araştırma yapıyorum da saçma sapan bilgilere ulaştım net olarak bana Gazi Ünvanı aldığı zaman nedir hangi savaşta Atatürk bu ünvanı almıştır söylemeniz mümkün mü kızlar ?
Bilmedikleriniz 1
Atatürk'ün Manevi Çocukları  Kimlerdir? Atatürk'ün Manevi Çocukları Kimlerdir?
Mustafa Kemal Atatürk 1923 yılında Latife Hanımla evlenmiş ancak iki buçuk yılın ardından bu evliliği bitmiştir. çocukları çok seven Atatürk, her ne kadar çocuk sahibi olamasa da bir çok çocuğun bakımını üstlenmiş ve evlat edinmiş, onları öz...
Mustafa Kemal Atatürk 1
Atatürk’ün Hayatındaki 4 Önemli Şehir Atatürk’ün Hayatındaki 4 Önemli Şehir
Atatürk’ün lider kimliğinin ve Atatürkçü Düşünce Sistemi’nin oluşmasında hayatının büyük bölümünü geçirdiği Selanik, Manastır, Sofya ve İstanbul şehirlerinin önemli etkileri olmuştur.M. Kemal’in kişiliğinin oluştuğu, düşünce sisteminin oturduğu...
Mustafa Kemal Atatürk 1
Atatürk’ün Din Anlayışı Atatürk’ün Din Anlayışı
Atatürk, dinin önemini çok iyi bilen bir liderdi. O, dinin toplumsal hayatın vazgeçilmez öğelerinden biri olduğunu, dinsiz milletlerin devamına imkân bulunmadığını söylemiştir. Din vicdan meselesidir, herkes vicdanının sesine uymakta serbesttir...
Mustafa Kemal Atatürk 1