gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.322
  Beğenilen Mesajlar:
  2.275
  Ödül Puanları:
  113

  ATA'yı Zeybek Oynarken Gördünüzmü?

  Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  atatürk zeybek oynarken atatürk oynarken atatürkün zeybek video sarı Atatürk'ü, Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü'nun canlandırıldığı "Sarı Zeybek" isimli kısa film belgeselinin çekimleri tamamlandı.
  Yapımcılığını JOY PR'ın üstlendiği belgesel 19 Mayısta gösterime girecek.
  [​IMG]
  SARI ZEYBEK NEDEN ÖNEMLİ?
  Peki Sarı Zeybek'in önemi nedir?

  Filmin yapımcıları bunu şöyle özetliyor:
  "Atatürk, bir taraftan muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma
  hedefini yeni Türkiye'nin önüne koyarken, aynı zamanda kendi kültürel
  değerlerimize bağlı kalmanın faziletine işaret etti. 'Sarı Zeybek'
  belgeseli, bir ayağı kendi kültürel köklerimizde, bir ayağı evrensel

  değerlere basan Atatürk'ün modern Cumhuriyet rüyasını günümüze taşıyan önemli bir belgeseldir. Atatürk'ün vefatından 8 ay önce Bursa'da yaktığı bu ışık, günümüz Türkiyesinde yaşanan kimlik savrulmalarından
  kurtuluşun da ışığı olacaktır. Atatürk, 1938'de Bursa tarihi belediye
  sarayında, uygar dünyanın salon dansı olan valsin tam ortasında zeybek
  çaldırarak ve bizzat kendisi zeybek oynayarak hem Türk'ün salon dansının zeybek olduğuna işaret etmiş, hem de gelecek kuşaklara kültürel mirasımızın mesajını vermiştir."
  [​IMG]
  BİRÇOK İLKE İMZA ATAN BELGESEL
  "Sarı Zeybek" kısa film belgeseli ile birçok ilke de imza atılıyor. İlk defa Atatürk'ün hayatından Türk sanatı ile ilgili bir kesit canlandırılıyor.
  Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe de ilk kez bir Atatürk belgeselinde yer alıyor.
  [​IMG]
  SÜMER EZGÜ ATATÜRK'E NASIL BENZEDİ?
  İlk defa "Gel 10 Silicone" yöntemi 2 Atatürk maskesi yapıldı ve Atatürk'ü canlandıran Sümer Ezgü'nün makyajı yaklaşık 5 saat sürdü.

  SON BALO
  Atatürk'ün 1938 yılında baloda giydiği orijinal kıyafetler de Bursa
  Osman Gazi Kız Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlandı.
  Belgeselin çekimleri Atatürk'ün vefatından önce
  katıldığı "Son balo"nun olduğu Bursa tarihi belediye sarayında
  yapıldı.kaynak.özgürdünya

   
ATA'yı Zeybek Oynarken Gördünüzmü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çankırı Zeybeği

  Çankırı Zeybeği

  Çankırı'nın köylerinde kadın erkek tam bir eşitlik dairesinde toplaşıp saz ile karma oyun çıkarırlar. Bazı köylerinde ise karışık oyun nâdirdir. Her eğlence vesilesiyle kaşık veya zillerle de oyuna kalkarlar. "Oyun ", "Köy Oyunu" gibi mütevazi adları tercih ederler. Karışık alay çekme tarzında Zeybek, erkek kadın birlikte Çiftetelli. Çoğu zaman davul zurna eşlik eder....
 2. zeybek

  zeybek

  Düğün, nişan ve buna benzer merasimlere delalet eder.Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir. Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir. Rüyada zeybek görmek veya bir zeybekle oyun oynamak, yakin bir zamanda akrabalarinizdan birinin dügününde bulunarak egleneceginizi gösterir.
 3. Zeybek

  Zeybek

  ZEYBEK Değerli dostlarım, bu videoyu izlemenizi öneririm. Herkesin belleklerinde faklı izlenimler yaratacak çok güzel bir çekim. Bu işin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. DUYGULANMAMAK ELDE DEĞİL. http://www.bursa-bld.gov.tr/filmler/default.asp?video=zeybek
 4. bunları gördünüzmü???

  bunları gördünüzmü???

  1. Marree Man: Avustralyada bulunan bu Marree Man şekli yeryüzünde bilinen en büyük geoglyph’i olma özelliğini taşıyor. Yüksekliği 4.2 km ve dairesel çevresi 15-28 km. 1998 yılında bulunmuş ve kimin yaptığına dair en ufak bir bilgi yok. 2. Folkestone White Horse: İngiltere’nin Cheriton tepelerinde yaptırılmış bu beyaz atın yapımına 2002 yılında başlanmış ve 1 sene içerisinde tamamlanmış....
 5. zeybek

  zeybek

  kızlar ben yeni katılıyorum aranıza slmlar :f040:bu ay serophone kullandım aynı zamanda folbiolda verdi doktor yumurtalarım gayet normalmş 1haftalık cinsel ilişki verdi doktor düşük olmaması içinde progestan verdi allah biliyor ya çok istiorum rabbim hepimize nasip etsin amin..

Sayfayı Paylaş