1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  ATM'ler Ücretli Olabilirmiş!

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; ATM'ler Ücretli Olabilirmiş haberi hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, hergün onlarca kez kullandığımız atmler ilerde paralı olabilirmiş. Evet yanlış okumadınız, bankalar atm hizmetlerinden para kesebilirlermiş. Açıklamayı ise Yapı Kredi Genel Müdürü Faik Açıkalın yapmış. İşte detaylar..


  [​IMG]


  Yapı Kredi Genel Müdürü Faik Açıkalın, aldıkları masraf kalemlerine yenilerinin eklenebileceği sinyali vererek, "Her hizmetin bedeli var. İleride kendi bankanızın ATM'si de ücretli olabilir" dedi.

  Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Faik Açıkalın, bankaların şeffaf, açık ve makul olduğu müddetçe maliyetlerini müşterilerine yansıtmalarının son derece doğal olduğunu belirtti.

  "BABAMIN OĞLU OLMADIĞINIZA GÖRE"

  Bankaların şu an aldıkları masraflara yenilerinin de eklenebileceğinin sinyalini veren Açıkalın, "Bankalar verdiği her hizmet için bir bedel ödüyor. Yapılan masrafın alınmaması da mümkündür. Ama siz benim babamın oğlu olmadığınıza göre benim o parayı sizden başka bir yerden kazanıyor olmam gerekir. Öbür türlü benim küçük hissedarımın veya mevduat sahibimin beni dava etmesi lazım. 'Arkadaş nasıl oluyor da sen benim hakkımla Ahmet'in ödemesi gereken masrafı sübvanse ediyorsun' diye" dedi.

  "MALİYETLERİ YANSITMAK ZORUNDA KALIRIZ"

  Sorular üzerine önümüzdeki yıllarda yüzdesel olarak masraf ve komisyonların toplam gelirler içindeki oranının bugünkü oranların üstüne çıkacağını ifade eden Açıkalın, "Kendi bankamızın ATM'sinden para çekerken masraf ödeyecek miyiz" sorusuna şu yanıtı verdi: "Bu soruya evet ya da hayır demek kolay değil. Şu an ödemiyorsunuz. Bundan 5 yıl sonra 10 yıl sonra eğer bankalara 'Şu masrafınızı yapın ama sübvanse edin' denirse maliyetleri yansıtmak zorunda kalırız."

  "FAİZ DÜŞTÜ, DURUM DEĞİŞTİ"

  Müşterinin aldığı hizmetin bir maliyeti olduğuna, bu maliyetleri yansıtma veya yansıtmama konusunda bankalar arasında farklılıklar olduğuna dikkat çeken Açıkalın şöyle devam etti:

  "Şubelerinizi yarım açamazsınız. Tam şekilde, en iyi yerde açacaksınız. Açtığınızda belki diğer iş yerlerinin 3 misli kira ödeyerek açacaksınız. Üzerine resmi Bayram, tatil v.s. tanımayacaksınız. Çünkü müşteriniz ATM'den 7 gün 24 saat hizmet almak isteyebilir. ATM'lerinizi gece 3'te de olsa sabah 7'de de olsa dolduracaksınız. Gece 2'de müşteriniz çorbacıda kart verdiği zaman 'Bankanız kapalı, kartınız çalışmıyor' denmeyecek. ATM'ye sürekli para koymak zorundasınız. Bütün bunların bir maliyeti var. Biz sizi alıştırmadık, devlet bizi yüksek faize alıştırmıştı. Son 10 yıldır böyle değil. Faizler düştü. Dolayısıyla bu işler normale dönmek zorunda."

  BANKALARIN MASRAF KALEMLERİ

  - Yıllık kredi kartı aidatı

  - Hesap işletim ücreti

  - İşlemsizlik ücreti

  - Dosya masrafı

  - Komisyon ücreti

  - Hayat sigortası ücreti

  - Sigorta bedelleri

  - Katkı payı

  - Ekspertiz ücreti

  - İpotek tesis ücreti

  - İpotek ücreti

  - İlave peşin komisyon

  - Havale ücretleri

  - EFT ücretleri

  - Döviz transfer ücretleri

  - Mevzuat araştırma ücreti

  - Dekont ücreti

  - Ekstre ücreti

  - Telefon-faks-posta ücreti

  - SMS-mail ücretleri

  - Şifre gönderim ücreti

  - Menkul bakım ücreti

  - Rehin-haciz kaldırma ücreti

  - Nakit avans komisyonu

  - Diğer şubedeki döviz tevdiat hesabından para çekme ücreti

  - Asıl kart bedeli

  - Harcama vaadi ihlal ücreti
  haberler.com
   
ATM'ler Ücretli Olabilirmiş! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ücretlİlerde Vergİ İndİrİmİ

  Ücretlİlerde Vergİ İndİrİmİ

  ÜCRETLİLERDE VERGİ İNDİRİMİ Gerçek ücretlerin vergilendirilmesinde, mükellefin kendisi, eşi ve çocukları ile ilgili eğitim, sağlık, gıda, giyim ve ikamet edilen konuta ait kira harcamalarının yıllık toplam tutarının; * 3.600 YTL’ye kadarının % 8’i, * 7.200 bin YTL’nin 3.600 YTL’si için %8’i, 3.600 YTL’si aşan kısmı için %6’sı, * 7.200 YTL’den fazlasının 7.200 YTL’si için %7, 7.200 YTL’yi...
 2. Ücretli Tarot Bakımı Yapılır..

  Ücretli Tarot Bakımı Yapılır..

  Sitemiz de ücretli her hangi bir hizmete karşıyız. Sizin önerdiğiniz ücretli hizmeti biz üyelerimize gönülden ve bir kuruş dahi almadan yapıyoruz. Yine de ilginiz için tşk ediyoruz. Konunuzun içeriğini sildim... Meleklermekani.com RüYaM
 3. Ücretli Editörlerin Dikkatine ! ÖNEMLİ

  Ücretli Editörlerin Dikkatine ! ÖNEMLİ

  Sitemizde ücretli editör olarak çalışan sevgili Melekler, Msn adresi üzerinden yada PM ile aşağıdaki şekildeki bilgilerinizi RÜYAM admine önümüzdeki hafta içinde göndermeniz gerekmektedir. Ödeme alabilmek için; Ödemeyi alacak kişinin İsim Soyismi ile birlikte İBAN numarasına kesinlikle ihtiyaç bulunmaktadır. Ödemeler ay sonuna kadar yapılacağından dolayı İsim Soyisimle birlikte İBAN...
 4. Marmaray Ücretli Seferlerine Başladı

  Marmaray Ücretli Seferlerine Başladı

  marmaray ücretleri, marmaray fiyatı, marmaray bileti kaç para Sevgili melekler, 15 gün önce büyük bir törenle açılış yapılan asrın projesi Marmaray artık ücretli olarak seferlerine başladı. Bu sabah 06:00'dan itibaren ücretli geçişe başlayan Marmaray'ı İstanbul Kart veya Akbil ile 1.95 lira ödeyerek kullanabilecek. Öğrenciler için ise ücret tarifesi 1 lira olarak uygulanacak.

Sayfayı Paylaş