1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  ATO seçimlerinde olay

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  ATO'da bugün yapılan 64 meslek komitesi ile 181 üyeli Oda Meclisi üyelerinin seçimlerinde protestolar yaşandı. 27. İnşaat Müteahhitleri Komitesi Anadolu Grubundan Ayhan Atalay, oy kullanma yetki belgelerini yakarak sürmekte olan seçimi protesto etti.

  ATO seçimlerine üyeler yoğun ilgi gösterirken, Atalay gazetecilere yaptığı açıklamada, oy kullanmaya gelen bir çok üyenin çeşitli sebeplerden dolayı oyunu kullanmadan ayrılmak zorunda kaldığını söyledi.

  Bazı meslek komitelerinde binlerce üyenin oy kullanması gerektiğini, oysa bu meslek komiteleri için tek sandık kurulduğunu, bunun da izdihama neden olduğunu ifaden eden Atalay, “Afrika'da bile böyle bir seçim yapılmıyor” dedi.

  Seçime ilişkin sıkıntıları defalarca yönetime, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Sanayi Bakanlığı'na iletmelerine, seçim kuruluna giderek şikayette bulunmalarına rağmen, herhangi bir düzeltme yapılmadığını belirten Atalay, birçok üyenin oy kullanmadan ATO'yu terk ettiğini ileri sürdü.

  Üyelerin oy kullanamama sebepleri arasında vergi numaralarının bulunmamasının yanı sıra, yetki belgeleri çıkaramamaları, yetki belgesi çıkaran üyelerin ise listelerde isimlerini bulamamaları nedeni ile oy kullanamadıklarını öne süren Atalay, üyelerin yaklaşık yüzde 20'sinin oy veremediğini kaydetti.
  Şu anki yönetimin tekrar iktidarda kalabilmek için bu yönteme baş vurduğunu ifade eden Atalay, ATO'da yönetimin değişeceğini ve bir daha ki seçimlerde daha modern, güzel ve Avrupai bir seçim gerçekleştirileceğini belirtti.

  ATO BAŞKANI AYGÜN'E ELEŞTİRİ

  “Bunlar insanları engelleyerek seçimi kazanacaklarını zannediyorlar” diyen Atalay, gazetecilerden yaşanan izdihamı görüntülemelerini istedi.

  ATO Başkanı Sinan Aygün'e ilişkin de eleştirilerde bulunan Atalay, “Aygün'ün odasına gidin. Her taraf ekranlarla doludur. En az 50 tane ekran vardır. Her tarafı seyreder. Gelene gidene tek tek bakar korkusundan. Etrafında onlarca koruma vardır. Hepsinin birbirleri arasında ayrı bir haberleşme ağı vardır. Ama şu anda evrak çıkartılan, yetki belgesi çıkartılan yerde insanlar iptidai şartlarla çalışıyor. Tek tek dosya çıkartıyor” diye konuştu.

  YETKİ BELGELERİ YAKILDI


  Atalay daha sonra ATO bahçesine çıkarak elinde tuttuğu bir tomar yetki belgesini yaktı.
  Elinde tuttuğu yetki belgelerinin, yarım saat içinde oy kullanamadan ATO'dan ayrılan üyelere ait olduğunu iddia edin Atalay, bu üyelerin listelerde isimlerini bulamadıkları için oy kullanamadıklarını söyledi.

  “İşe yaramıyorlar bari yansınlar” diyen Atalay, bu durumu protesto ettiklerini dile getirdi. Yekti belgeleri yanarken bazı üyelerin alkışladıkları görüldü.
   
ATO seçimlerinde olay konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Atom modelinin gelişimi

  Atom modelinin gelişimi

  atom modellerinin gelişimi atom modelinin yapılışı fikrinin tarihi gelişimi fikrinin gelişim süreci Ernest Rutherford, atom modelini geliştirdi. Alfa parçacıklarının ince metal levhalardan geçişini inceleyen Rutherfort, alfa parçacığı artı yüklü olduğundan levhadan geçişi sırasında metal atomlarındaki artı yüklerin itici etkisiyle sapmaya uğrayacağını ama parçacığın kütlesi çok büyük olduğu...
 2. atom karınca:)

  atom karınca:)

  atom karınca
 3. Atom Spektrumları

  Atom Spektrumları

  Atom Spektrumları ve atomların çizgi tayfı yaymaları Hayret verici bir keşif de atomların çizgi tayfı yaymalarının bulunmasıydı. Bir gaz ısıtılırsa ya da bir gazdan elektrik akımı geçirilirse, madde ışık yayar. Işığın tayfı, çeşitli renklere ayıran bir prizmadan geçirilerek analiz edilirse, tayfta yalnız belli renkli çizgiler görünmektedir. 19. yy'da bu olayın açıklaması yapılamıyordu. Oysa...
 4. Atomun İcadı

  Atomun İcadı

  atom atom. nedir, icadı,yapısı, modeli, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. Eski Yunanlılar,bütün maddelerin atomlardan oluştuğuna inanırlardı. Gerçekte, Yunanca asıllı “atom” kelimesi “bölünemez” anlamına geliyordu. Yunanlılara göre, herhangi bir madde ne kadar bölünürse bölünsün (NOT:burada, bölünmekle “parçalanmak”,daha ufak parçalara ayrışmak kastedilmektedir),...
 5. olay olay olay

  olay olay olay

  nil erkoçlar erkek olduu işte kardeşinin açıklamaları Hiçbir zaman kadınsı olmadı Nil Erkoçlar, iddia hakkında konuşmak istemedi, sadece “Herkes beni bu konu için arıyor, konuşmak istemiyorum” dedi. İlk açıklama ise genç oyuncunun kardeşi Nur Erkoçlar’dan geldi. Erkoçlar, haberlere Twitter’dan yazdığı mesajlarla tepki gösterdi: “Kardeşim her zaman kısa saçlıydı, rol gereği olmadıkça...

Sayfayı Paylaş