Av Partisi (The Hunting Party)

M

Misafir

Forum Okuru
Av Partisi (The Hunting Party)
Ünlü oyuncu Richard Gere ile Terrence Howard’ın rol aldığı “Av Partisi” sinemalarda. Richard Shepard’ın yönettiği ve senaryosunu yazdığı, ABD-Bosna Hersek-Hırvatistan ortak yapımı film, savaş sonrası Saraybosna’da 3 gazetecinin yaşadıklarını anlatıyor.


Gere ile Howard’a, Diane Kruger, Jesse Eisenberg, Goran Kostic, James Brolin, Mark Ivanir ve Kristina Krepela eşlik ediyor. Filmin hikayesi şu şekilde...

Savaş muhabiri Simon Hunt (Richard Gere) ile kameraman Duck (Terrence Howard), Bosna’dan Irak’a, Somali’den El Salvador’a kadar dünyanın en tehlikeli savaş bölgelerinde görev almışlardır. Mermilerden sakınmaya çabalarken en doğru haberlere imza atmış, çok sayıda gazetecilik ödülü kazanmışlardır. Bir Bosna köyünde görev yaptıkları o müthiş günde her şey bir anda değişir. Ulusal televizyondaki bir canlı yayın sırasında Simon’ın çöküşü başlar. Simon’ın yüksek profilli kariyeri sona ererken Duck’ın yükselişi devam eder ve ikisinin yolları ayrılır.

Aradan 5 yıl geçer ve savaşın bitiminin beşinci yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere Duck yeniden Saraybosna’ya döner. Yanında genç gazeteci Benjamin de (Jesse Eisenberg) vardır. Simon adeta geçmişten gelen bir hayalet gibi çok özel bir fikirle boy gösterir. Dünyanın en çok aranan savaş suçlusu Fox’un nerede saklandığını bildiğine Duck’ı ikna etmeyi başarır. Yüzeysel bilgilerle donanmış olan Simon, Duck ve Benjamin, kendilerini derin düşmanlık dolu bölgelere götürecek karanlık ve tehlikeli bir misyona odaklanacaklardır.Karşılarında hayatlarının en büyük hedefi vardır ama haberi yapacak kadar yaşayabilecekler midir?

Yönetmen: Richard Shepard
Oyuncular: Richard Gere , Terrence Howard, Diane Kruger, Jesse Eisenberg
Senaryo: Richard Shepard
Müzik: Rolfe Kent
Görüntü Yön: David Tattersall
Tür: Aksiyon - Dram - Komedi - Macera
Yapım Yılı: 2007
Ülke: ABD - Hırvatistan - Bosna-Hersek
Dağıtımcı: Warner Bros.
 
Üst