1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Avea: Ciliv'in 3G konusundaki açıklamaları gerçeği yansıtmamakta

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Avea İletişim Hizmetleri A.Ş, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'in numara taşınabilirliği konusunda yaptığı açıklamaların gerçekleri yansıtmadığını savundu.
  Avea'dan yapılan yazılı açıklamada, şirketin, numara taşınabilirliği hizmetinin uygulanabilmesi için gerekli olan altyapının (Merkezi Referans Veri Tabanı) işletmeciler tarafından ortaklaşa kurulması yöntemini en başından bu yana benimsediği ve desteklediği ifade edilerek, bu amaçla Telekomünikasyon Kurumu nezdinde yapılan toplantılara her 3 GSM işletmecisinin de davet edildiği bildirildi.

  “Turkcell Genel Müdürü Sayın Süreyya Ciliv'in numara taşınabilirliği konusunda yaptığı açıklamalar gerçekleri yansıtmamaktadır” başlığıyla yapılan açıklamada, tüm işletmecilerce toplantıya katılım sağlanmış olduğu halde, Turkcell'in böyle bir ortak çalışmayı desteklemeyeceğini açıkça beyan ederek, en son düzenlenen toplantıdan aynı gerekçeyle erken ayrıldığı aktarıldı.

  Bunun akabinde Avea'nın, numara taşınabilirliğinin bir an evvel hayata geçirilebilmesi için gerekli altyapının kurulum maliyetlerini bila bedel karşılama hususundaki istekliliğini Telekomünikasyon Kurumuna yazılı olarak da bildirdiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
  “Vodafone'un da benzer bir talepte bulunması üzerine Telekomünikasyon Kurulu aldığı bir kararla, bizatihi kendisi tarafından hazırlanan teknik şartnamelere uygun bir numara taşınabilirliği altyapısının kurulması hususunda şirketimizi ve Vodafone'u görevlendirmiştir. Kanaatimizce bu durum, özel şirketler tarafından kamu hizmetlerine katılımın çok önemli bir örneğini oluşturmaktadır.

  Anılan karar uyarınca şirketimiz ve Vodafone tarafından altyapının kurulmasına yönelik çalışmalar devam ederken, Telekomünikasyon Kurumu, şirketimize gönderdiği yeni bir yazı ile Turkcell'in sürece dahil olma talebinde bulunduğunu bildirmiştir. Bunun üzerine Kurum nezdinde yine 3 işletmecinin katıldığı yeni bir toplantı düzenlenmiş, bu toplantıda varılan mutabakat uyarınca da Turkcell'e, şirketimiz, Vodafone ve numara taşınabilirliği altyapısını tedarik edecek firma arasında imzalanan sözleşmelere taraf olmasını konu edinen taslak protokoller gönderilmiştir. Fakat Turkcell bu kez de, söz konusu taslak protokollerin kimi maddelerine karşı çıkmış, karşılıklı müzakere yoluyla anlaşma sağlanamayan maddelere ilişkin olarak da yönetim kararı alacaklarını beyan etmiştir. Bunun üzerinden de 3 haftadan fazla bir zaman geçtiği halde Turkcell'den konuyla ilgili şirketimize yeni bir yanıt ulaşmamıştır. Şirketimiz, Turkcell'i dışarıda bırakmak iradesine sahip olmak bir tarafa, tam aksine Turkcell'i sürece dahil etmek için her türlü iyi niyetli çabayı gösterdiği halde herhangi bir sonuç alamamıştır.”

  AA
   
Avea: Ciliv'in 3G konusundaki açıklamaları gerçeği yansıtmamakta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hayvani ve İnsani Kalbin Gerçeği ve Teveccüh Konusu

  Hayvani ve İnsani Kalbin Gerçeği ve Teveccüh Konusu

  İnsanda hayvani ve insani olmak üzere iki kalp vardır : A) Hayvani Kalp : Yeri, sol memenin altında, üst tarafı büyük ve toplu, alt tarafı küçük bir et parçasıdır. Benzeri hayvanlarda da olduğundan hayvani kal denmiştir. B) İnsani Kalp : Emir aleminden gözle görülmeyen bir cevher ( öz) olup ilk yeri Arş?tır ve devamlı tecelli ( bilinmezden gelen ilahi nurun belirmesi), üstünlük kurma ve...
 2. gerçekler

  gerçekler

  Mahkemede bir cinayet dâvâsı görülüyordu. Adamın katil olduğu kesindi, bunu gören dâvâlı avukatının aklına bir şeytanlık geldi. ‘Bayanlar baylar. Hepinize bir sürprizim var’ diyerek saatine baktı: ‘Tam bir dakika sonra, müvekkilim tarafından öldürüldüğü iddia edilen kişi bu mahkeme salonundan içeri girecek.’ Bunun üzerine hâkim, seyirciler, bütün kafalar mahkeme salonunun kapısına döndü. 1...
 3. İphone 3G ipod

  İphone 3G ipod

  aypo telefon ipod 3g telefon ipon iphone e91 ıpon Türkiyede geçtiğimiz günlerde kasırga gibi esen telefon sonunda piyasada arkadaşlarım telefon resim ve bilgilerini sizlerle paylaşıyorum. iPhone 3G, üç ürünü bir arada sunuyor – çığır açan bir cep telefonu, geniş ekranlı bir iPod, zengin HTML e-mail ve tam web browsing özelliklerine sahip muhteşem İnternet...
 4. 3G Nedir? Sakıncaları Nelerdir?

  3G Nedir? Sakıncaları Nelerdir?

  3g özellikleri ve zararları Bir 3G'dir aldı başına gidiyor...Peki nedir bu 3G ne işe yarar yenilirmi içilirmi...Zararları yararları nelerdir bütün bu soruların cevabı konumuzda... Buyrun melekler okuyun :tik: 3G NEDİR? İsveç’te, 3G’de bulunan 3 UMTS sistemini test etmişler. İnsan vücudu üzerinde çok önemli zararları olduğunu görmüşler. Bu ateşi elinize almayın, geleceğinizi yakmayın!...
 5. 3G (Gülsüm-Gülizar-Güllü)

  3G (Gülsüm-Gülizar-Güllü)

  3G Herkese hayırlı olsun her kesimden insanın kullanım alanına giriceğe benziyor.:D

Sayfayı Paylaş