1. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü

  Konu, 'İtirazım Var Asabiyim Ben' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

  türkleri seven ülkeler avrupada türk düşmanlığı Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü

  Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü
  Ermenilerle birleşen PKK’lılar, polisin de desteğiyle Türklerin ev ve işyerini basıyor

  Almanya, Fransa, İngiltere, Avusturya ve İtalya’da Türklerin can güvenliği kalmadı. Peş peşe gelen saldırıların, Avrupa’daki diğer ülkelere de yayılmasından endişe ediliyor.

  Polİs, Ermeni-PKK ittifakını dağıtacak yerde, saldırıya uğrayan Türklere şiddet uyguluyor. Olayların yaşandığı ülkelerdeki Türk büyükelçileri ise kılını kıpırdatmıyor.


  Saldırıları protesto etmek için Türk bayraklarıyla gösteri yapan gençler, Avrupalı polisler tarafından acımasızca dövülüyor...

  AB VE ABD TARAFINDAN BESLENEN BÖLÜCÜ ÖRGÜT PKK VE ERMENİLER İYİCE AZITTI

  Avrupa’da Türklere karsı savaş basladı
  Türkiye’de gerçekleştirilen hain saldırıları protesto etmek için bir araya gelerek, vatanlarını sahiplenen yurtdışındaki Türkler, PKK’nın hedefi oldu

  Irak’ın kuzeyinde ABD ve işbirlikçileri tarafından beslenen PKK’lı terörislerin, son aylarda Türkiye’de gerçekleştirdiği hain saldırılara karşı seslerini yükselten yurt dışındaki Türkler hedef tahtasına oturtuldu. Dünyanın dörtbir yanında yaşayan Türklerin teröre lanet mitingleri düzenleyerek anavatanın bağımsızlığına ve bütünlüğüne sahip çıkması, teröristleri rahatsız etti. Özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan Türklere karşı harekete geçen PKK’lı teröristler, ard arda hain saldırılar düzenlemeye başladı.

  Serbest dolaşıyorlar
  Bir Kasım’da Almanya’nın Köln kentinde fitili ateşlenen kahpe saldırılar devam ediyor. Son olarak Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) önceki gece, molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Avrupa Birliği ülkelerinin göz yumduğu hainler, Türklerin işyerleri ve lokallerine düzenledikleri molotofkokteylli saldırılarla Türkleri sindirmeyi amaçlıyor. Polisin müdahale etmediği gözülerini kan bürümüş hainler, ellerini kollarını salayarak dolaşıyor.

  Alman polisi vahşileri uzaktan izledi
  Almanya’nın Köln kentinde terör örgütü PKK’nın lanetlendiği protesto gösterisi düzenlendi. Gösteriye katılan 3 bin Türk ellerinde bayraklarla yürüdü. Gösteri alanını adeta kırmızı beyaza boyayan Türkler, şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı okudu.

  Şiddet uygulandı
  Türkiye’nin birliği ve bütünlüğüne vurgu yapan Türkler, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Kahrolsun PKK”, “Hepimiz Mehmetiz” sloganları attı. Röncalli Meydanı’nda gösterinin bitimine doğru gözleri kan bürümüş PKK’lı teröristler, Türklere taş, sopa ve bıçaklarla saldırdı. Ortalığı savaş alanına çeviren PKK’lı teröristlere müdahalede bulunmayan Alman polisi, Türklere yapılan vahşi saldırıları uzaktan izledi. Keup ve Zehn caddelerini kapattan polis, 30 Türk’ü gözaltına aldı. Y.M ve Ö.Ç. polislerin kendilerine karşı şiddet kullandığını söyleyerek, “Bize terörist muamele yapıldı. Teröristler elini kolunu salayarak dolaşıyor. Biz gözaltına alınıyoruz. İşte AB’nin adaleti” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

  Bayrağımızı yaktılar
  İngiltere’nin başkenti Londra’da, PKK’yı protesto etmek üzere bayrak açan bir Türk derneğine molotof kokteylli saldırı düzenlendi. Büyük boy Türk bayrağı yandı. Görgü tanıkları, 5 kişi olan saldırganların, PKK’lılar olduğunu, bunlardan birinin Irak asıllı olabileceğini söyledi. Başka bir görgü tanığı da, saldırganların PKK’lı olduğuna dikkat çekerek, Türk bayrağının bu kişileri rahatsız ettiğini ve bu nedenle saldırı gerçekleştirildiğini ifade etti. Bölücülere inat binaya yeniden bir bayrak asıldı.

  Atatürk’ün posteri var diye
  Teröristler, geçen hafta da Köln’de Türk caddesi olarak bilinen Keup Strasse’de üç Türk lokaline saldırmıştı. 35-40 kişilik PKK’lı bir grup, Türk lokallerini tahrip ederek, bir kişiyi yaralamıştı. Lokalleri saldırıya uğrayan Türklerden biri, PKK’lı teröristlerin kendilerine küfürler ettiğini belirterek, “Kahvehaneme daha önce de Atatürk posteri var diye saldırı olmuştu ancak bu kadar büyük tahribat hiç olmamıştı” demişti.


  Galler’de gazetecilerimiz dövüldü
  Ermeniler, Galler’deki sözde soykırımı anıtı açılış töreninde Türk gazetecileri tartaklayarak, “Burada Türkçe konuşamazsınız” dedi.

  İngiltere’ye bağlı 4 ülkeden biri olan Galler’deki Uluslararası İlişkiler Merkezi’nin (WCIA) “Barış Bahçesi” nde 3 Kasım’da yapılan Ermeni anıtının açılışında Türk gazeteciler dövüldü. Cardiff’teki Galler Uluslararası İlişkiler Merkezi’nin salonunda toplanan yaklaşık 300 Ermeni, önce Türk gazetecilerin salonda yapılan törene alınmasını engelledi. Daha sonra bahçede gerçekleştirilen törende de zor kullanmaya kalkıştı. Türk gazetecilere bahçedeki töreni izlemeleri konusunda yardım sözü veren Merkez Genel Müdürü Stephen Thomas ise bahçedeki anıt önünde toplanan Ermenilerin Türk gazetecilere saldırmalarına kayıtsız kaldı.

  Polis de destekledi
  Alandaki Ermeniler, Türk gazetecilerin aralarında Türkçe konuşmasına da, “Bu alanda Türkçe konuşamazsınız” diyerek müdahalelerde bulundu. Polisi, törendeki gazetecileri zorla dışarı çıkardı. Gazetecilerle tartışan polis yetkilileri, itirazlara rağmen, “Dışarı çıkacaksınız, aldığımız emir böyle. Tören alanında istenmiyorsunuz” karşılığını verdi. Arbede sırasında Ermeniler, AA kameramanını tartaklayarak tören alanı dışına çıkartmaya çalışırken, bazıları da onu kamerasını kırmakla tehdit etti.

  Aldığımız emir böyle
  Galler polisi, tören alanındaki Türk gazetecileri zorla dışarı çıkardı. Gazetecilerle tartışan polis yetkilileri, itirazlara rağmen, “Dışarı çıkacaksınız, aldığımız emir böyle. Tören alanında istenmiyorsunuz” karşılığını verdi.

  Üç Türk’ün canının bedeli 50 bin euro
  Hollanda’da 2003’te, elektrik santralinde temizlik yapılırken iskelenin çöktüğü iş kazasında şirket hatalı bulunarak 50 bin euro para cezasına çarptırıldı. Breda Mahkemesi’nden yapılan açıklamaya göre, üçü Türk beş kişinin yaşamını yitirdiği ve biri Türk üç kişinin de ağır yaralandığı kazanın meydana geldiği santralin sahibi olan Essent şirketiyle ödenecek ceza miktarına ilişkin anlaşma sağlandı. Açıklamada, şirketin temizlik işlemini ve iskelenin yapımını ihale ettiği firmayı daha iyi ve yeterli düzeyde denetlemediği için kazadan sorumlu olduğu görüşüne varıldığı, şirketin uğradığı maddi kaybın da dikkate alınarak cezanın 50 bin euro olarak belirlendiği ifade edildi. Essent şirketine ait Geertruidenberg kasabasındaki Amercentrale elektrik santralinin bacalarından birinde 23 Eylül 2003 günü temizlik çalışması yapılırken, 65 metre yüksekliğindeki iskele çökmüş ve kazada üçü Türk, ikisi Amerikan vatandaşı 5 kişi yaşamını yitirmiş, biri 19 yaşında Türk üç kişi de ağır yaralanmıştı. Kazadan sonra yapılan araştırma ve incelemelerde iskelenin hatalı kurulduğu sonucuna varılmış ve Breda Mahkemesi, iskeleyi planlayan Belçika şirketi ile kuran taşeron şirketi mahkum etmişti. Bu şirketlerin üst mahkemeye itirazı yüzünden bu konuyla ilgili dava ise devam ediyor.

  Türk camisi ikinci kez yakılmak istendi
  Yunanistan’ın İskeçe iline bağlı Okçular köyünde 3 yıl önce kundaklama sonucu yanan cami, yeniden yangın tehlikesi atlattı. Yunanistan’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı kentlerden biri olan İskeçe iline bağlı Okçular köyündeki caminin ahşap giriş kapısı, yangında kısmen hasar gördü. Yangın, yağmurun etkisiyle büyümeden söndü. Batı Trakya Türkleri Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, yaptığı açıklamada, 3 yıl önce genel seçimlerde oyların sayıldığı gece caminin kundaklama sonucu tamamen yakıldığını hatırlatarak, son olayın meydana geliş şeklinin de kasıt olasılığını güçlendirdiğini söyledi.

  Nefretle kınıyoruz
  Bu olayların Batı Trakya’da yaşayan Türkler tarafından nefretle karşılandığını ifade eden Şerif, ibadet mekanlarına herkesin saygı duyması gerektiğini bildirdi. Şerif, “3 yıl önce de yakılmasının ardından İskeçe Valiliği ile camiyi yeniden yaptık. Caminin kapısı poşetlerin tutuşturulmasıyla yanmış. Poşetlerin nasıl yakıldığını veya kimin yaptığını bilmiyoruz. Yağmur yağmasaydı cami tamamen yanabilirdi. Cami imamı, olayın ardından polise giderek sabotaj yapıldığı gerekçesiyle şikayetçi oldu” dedi.

  Paris’te kin kustular
  AB ülkelerinin gözyumduğu PKK’lı teröristlerin Türkiye aleyhine gösterileri sürüyor. Bölücü terör örgütü PKK, Paris’te Türkiye aleyhtarı bir gösteri yürüyüşü düzenledi. PKK’lı teröristler, yürüyüş sırasında Türkiye’ye kin kustu. PKK’lılar, ellerinde bölücübaşı Öcalan’ın posterleri ile Türkiye aleyhtarı sözlerin yazılı olduğu pankartlarla, başkent Paris’in Republique meydanında toplandı. 400 kişiye yakın PKK’lı grup, Bastille Meydanı’na kadar yürüdü. Terörist gruba müdahale etmeyen Fransız polisi, Türklere karşı şiddet kullandı.

  Atatürk Kültür Merkezi’ne saldırı
  Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) önceki gece, molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Avusturya Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Erol Güçlü, AKM’nin ön cephesindeki camdan içeri atılan molotofkokteylinin vitrinde patladığını ve vitrindeki kitap, bayrak ve afiş gibi kimi eşyaların yandığını söyledi. Saldırganlarının PKK’lı teröristler tarafından yapıldığı belirlendi. Viyana’da meydana gelen ikinci bir olayda ise kentin 10. bölgesindeki Quellen Caddesi Türkler’den oluşan bir grup PKK’lı teröristlerin saldırısına uğradı. Çıkan çatışmada 2’si ağır olmak üzere 5 kişinin yaralandığı belirtildi. Polis yetkilileri, saldırganların kimliklerini belirlemek üzere soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü
  ne istiyorlar türklrden yaaa türkler kadar başlarına taş yağsın töbe töbe sinirlendim yine terbiyesiz saygisızlar şeref................ durayım artık e bayrağımızdan ne istiyorlar ya... emeğine sağlık canım :( :(
   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü
  Ermeniler-Pkk-Avrupalılar aynı yolun yolcusu, aynı amacın adamları, aynı zihniyetin temsilcileri, aynı dinin düşmanları... Birbirlerine zaten direkt veya dolaylı yıllardan beri destek veriyorlar.

  Irak'ın dağlarında çapulcu gibi yaşayan pkk hainleri o kadar silahı, uçak savarı, doçkayı, İtalyan-Alman-Fransız-İngiliz yapımı mayınları nereden buluyor? Asya'dan mı? Türkiye'den kaçan pkk alçakları Avrupa'da nasıl kalabiliyorlar? Kim sağlıyor bunların pasaportlarını, paralarını?

  Bir avuç Ermeni çıkıp dünyayı ayağa kaldırıyor, ufacık bir laf ediyorlar dünya basını çalkalanıyor, Avrupa; insan hakları diye üzerimize yürüyor. Bizim akademisyenlerimiz çalışmalar yapıyor, makaleler yazıyor, kamuoyuna sunmaya çalışıyor, hiçbir yerde duyanınız var mı?

  Amerika yerlileri katletmiş, Almanya Yahudileri ortadan kaldırmış, İngilizler İskoçlarla İrlandalıları yıllarca yıldırmış, İtalyanlar Cezayirlileri katletmiş... Bunlar asla konuşulmuyor da savaş zamanı açlıktan, çetelerden ölen Ermeniler karşımıza soykırım olarak çıkıyor. Bütün Avrupa buna destek oluyor.

  Amaç ne, Anadolu topraklarında Müslüman Türk halkı istemiyorlar. Güneydoğu pkk'ya, Kuzeydoğu Ermenilere, Kıbrıs Rumlara, İstanbul Yunanlılara; dolayısıyla Hristiyan Avrupaya...

  İşbirliğine şaşırmamak gerek... Biz hiçbir zaman istenmedik, sevilmedik ve hiçbir şey bunu değiştiremez...
   
 4. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü

  Amaç ne, Anadolu topraklarında Müslüman Türk halkı istemiyorlar. Güneydoğu pkk'ya, Kuzeydoğu Ermenilere, Kıbrıs Rumlara, İstanbul Yunanlılara; dolayısıyla Hristiyan Avrupaya...

  biz bu vatanı kimseye böldürmeyiz önce allahın sonra askerlerimizin sayesinde.türkiyeyi böyle çapulcalara bırakmayız tarihtede bırakmadığımız gibi.

  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>  gerekirse kanımızın son damlasına kadar veririz ama vatanımızı asla
   
 5. esena

  esena Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  3.498
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  TRABZON
  Ce: Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü
  ya çok saol bu paylaşımın için gerçek olan bu hepsi amerikanın uşağı olmuş allah vatanımızı korusun bizim birlik ve bertaberliğimizi kimse bozamaz bozmak isteyenler avuçlarını yalamakla yetinecekler bizi yıkmak için önce dilimizi ve dinimizi yok etmeye çalışıyolar ama başaramazlar
   
 6. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü

  aslında bunlar dünyanın bizden ne kadar korktuklarının birer işaretidir..tarih boyunca türkler birçok zafere imza atmış yüce bir millettir ama geçmişten gelen türklere karşı kin nefret ve hala bizlerin kazandığı zaferleri kabullenemeyen bazı milletler bunları hala birşekilde göstermektedirler...ama şunu unutmalılarki asla türkleri yıkmaya kimsenin gücü yetmicek...ve bizde şunu unutmamalıyızki bir türkün türkten başka dostu yoktur...
   
 7. TÜLSÜ35

  TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2008
  Mesajlar:
  621
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  bulundugum yer BURSA memleketim İZMİRRRR
  Ce: Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü

  Adminimiz eceline bu konuda katılıyorum melekler çünkü bu TÜRK düşmanlıgının sebebi dünya bizden korkuyor.Varmı TÜRK ordusu gibi ordu dünyada.Varmı TÜRK kardeşligi gibi kardeşlik.Varmı VATANINI BAYRAGINI bukadar çok seven ülke.Bu bayrak dalgalandıkça bu yürek bizde oldukça ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZZZZ..........
   
Avrupa’da Türk düşmanlığı şiddete dönüştü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hugo Oyununun daki Türk düşmanlığına Hürriyet'den destek!

  Hugo Oyununun daki Türk düşmanlığına Hürriyet'den destek!

  http://www.youtube.com/watch?v=Ha7_rBWuLyc&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Ekadinlarkulubu%2Ecom%2Fhugo%2Doyununun%2Ddaki%2Dturk%2Ddusmanligina%2Dhurriyetden%2Ddestek%2Dt92271%2Findex%2Ehtml
 2. Avrupa’daki Türk futbolcuların değeri 90 milyon Euro’yu geçti

  Avrupa’daki Türk futbolcuların değeri 90 milyon Euro’yu geçti

  avrupadaki türk futbolcular yurtdışında oynayan türk futbolcular yurt dışında oynayan avrupada ingilteredeki Avrupa sahalarında yıldızı parlayan Türk kökenli futbolcu sayısı 30’u, bonservis bedelleri de toplam 90 milyon Euro’yu aştı. Bunlar arasında İspanya’nın da yıldızı haline gelen Nihat Kahveci 10 milyon Euro’luk bonservis bedeliyle başı çekiyor. Türk kökenli futbolcuların dağıldığı Avrupa...
 3. Düşman ,Düşmanlık

  Düşman ,Düşmanlık

  Birinin kendine düşman olduğunu görmesi olunla kurulacak dostluğa, Düşmanın insanı bir şeyden korkutması hayra ulaşmaya, düşmanın iyilik yapması onun hilesine, Düşmanını rehin almak birtakım günahları işlemeye, Bir yere düşman girmesi şiddetli yağmura, DDüşmandan kaçmak huy ve ahlakta görülecek değişmeye, Düşman kişinin nefsine, Düşmanı kuşatmak işteki sebata, düşmanları gözetmeye yahut onlara...
 4. "Türk Dil Kurumu" ve "Düşmanlık Yasası"

  "Türk Dil Kurumu" ve "Düşmanlık Yasası"

  Yeni Sayfa 1 "Türk Dil Kurumu" ve "Düşmanlık Yasası" Ahmet Miskioğlu Türk Dil Kurumu'nu 1983 yılında, "darbeci"ler, kapattılar. O darbeciler ki, -bugün kesinlikle anlaşılmıştır artık- 27 Mayıs ak devriminin öcünü alıyorlardı. Kurnazlığı hiç bilmeyen halkımız da iyi şeyler olacağını sanarak alkışlıyordu onları. Türk Dil Kurumu yok artık! Biz, Türk...

Sayfayı Paylaş