Avrupalı Türkü neden sevmez

M

Misafir

Forum Okuru
Avrupalı Türkü neden sevmez
"Istanbul Üniversitesi'nde ögretim üyesi Alman asilli Prof. Neumark ile bir kisim talebesi Bogaziçinde geziye çikarlar.
Talebelerden biri Prof. Neumark'a su soruyu sorar:
Avrupa bizi neden sevmez hocam?
Prof. Neumark su cevabi verir:
- Çok samimi olarak itiraf edeyim ki, Avrupali Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün degildir. Asirlardir kilisenin Türk ve Islam düsmanligi Hiristiyanlar'in hücrelerine sinmistir.
Sebeplerine gelince:
1 , Müslüman oldugunuz için sevmez. Ama faraza laik söyle dursun, Hiristiyan olsaniz da size düsman olarak bakmaya devam eder.
2, Sizler farkinda degilsiniz ama, onlar su gerçegin farkindadirlar:
Tarihten Türk çikarilirsa tarih kalmaz. Osmanli arsivi tam olarak ortaya çikarsa, bugünkü tarihlerin yeniden yazilmasi gerekir.
3, Avrupa'nin pazari idiniz. Simdi Avrupa'yi pazar yapmaya basladiniz.
4, En az 400 yil Avrupa'da sirtimizda ve ensemizde at kosturdunuz 5, Selçuklular Anadolu'yu, Osmanlilar ise orta Avrupa ve Balkanlari Haçli ordusuna mezar ettiler.
6, Sizi silah ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sagladilar. Önce ahlaki degerlerinizi yipratmaya basladilar. Giyiminizden yasantiniza kadar... Sonra kendi içinizde sizi bölmeye basladilar. A-B-C-D gibi...
7, Selçuklu ve bilhassa Osmanli, Islamiyet ugruna her seyini feda etmeseydiler, Islamiyet bugün belki sadece Hicaz'da varligini devam ettirirdi. Kaldi ki Vehhabiligi kuranlar da, Ingiliz Dominyon Bakanligi'nin adamlaridir. Bati her yerde Islamiyet'i, sapik inançlara kanalize etti. Ama Osmanli, Asr-i Saadet'i devam ettirdi.
8, Kilise size kin kusmaktadir. Ve sebepleri yukaridadir.
9, Ben Türkiye'ye geldigimde 2 üniversiteniz vardi, simdi 119 üniversite var. Osmanli zamaninda ise her yerde bir medrese vardi, tarihinize bakin her medresede bilim egitimi vardi. Ilk denizaltini Osmanlinin yaptigini çogunuz bilmiyorsunuzdur belki de ama Avrupa bunu biliyor..
10, Sizler, gerçek hüviyetinize döndügünüz an Avrupa'nin refahi ve medeniyeti yikilir. Ama sizde bunun olmasi bu sartlarda çok zor.
11, Yine sizler, Avrupa'nin tarihi düsmanisiniz ve daima düsman olarak kalacaksiniz.
 

Benzer İçerikler

Üst