Avrupa’nın en güçlü motoru Ford’dan

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Avrupa’nın en güçlü motoru Ford’dan
FORD Otosan, Ecotorq’tan sonra ikinci bir motora daha imza atıyor. Ford Otosan, Eskişehir İnönü Fabrikası’nda Puma I5 adıyla Avrupa’nın en güçlü motorunu üretecek. Yeni motor 3.2 litre hacminde ve 200 beygir gücünde olacak.

Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Ufuk Güçlü, Puma I5 motorun, Transit modellerinde kullanılmak üzere Avrupa ve Türkiye pazarı için geliştirildiğini söyledi. Güçlü, bu motorun 47 kişilik çekirdek mühendislik ekibi tarafından gerçekleştirildiğini kaydetti. Yeni yatırımlar hakkında da bilgi veren Ufuk Güçlü, yıl sonuna kadar fabrika ve kapasitenin 300 bin adede çıkarılması için 35 milyon dolar, ürün/tasarım için 41 milyon ve diğer yatırımlarının toplamının 133 milyon dolara ulaşacağını ifade etti.

MONA LISA DOPİNGİ

Öte yandan televizyonlarda yayınlanan Ford’un Mona Lisa’lı reklam filmi Transit Connect satışlarına olumlu etki yaptığı belirtildi. Şirket yetkilileri, Transit Connect satışlarının arttığına dikkat çekerken, reklamdaki ‘uyuyan Mona Lisa’ tablosunun da bir Türk ressama ait olduğunu kaydettiler. Yetkililer 80 yıldan daha yaşlı eserler için telif ödenmediğini, dolayısıyla Mona Lisa için de herhangi bir telifin söz konusu olmadığını belirttiler.
 
Üst