1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Avusturya, Avrupa Biriliği (AB) üyesi ülkelerde ve İsviçre’deki Vatandaşlarımız

  Konu, 'Türkiye İzin Yolu' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  almanyadan türkiyeye tren seferleri almanya türkiye tren seferleri trenle avusturya edirne trenle almanyadan türkiyeye almanya dan türkiye Avusturya, Avrupa Biriliği (AB) üyesi ülkelerde ve İsviçre’de yasal olarak ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın vizesiz geçiş yapmalarına izin vermektedir Avusturya, Avrupa Biriliği (AB) üyesi ülkelerde ve İsviçre’de yasal olarak ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın vizesiz geçiş yapmalarına izin vermektedir. Diğer ülkelerden gelen vatandaşlarımız, bulundukları ülkedeki Avusturya temsilciliklerinden vize almaları gerekmektedir. Sınır kapılarında vize verilmemektedir.  YOL GÜZERGAHI VE SINIR KAPILARI
  Avusturya’dan Türkiye’ye karayoluyla gidiş-gelişlerde kullanılan alternatif güzergah ve yol numaraları şöyledir : Macaristan Çıkışı: Nickelsdorf (A-3 ve A-4) Klingenbach (A-3) Deutschkreuz (A-3’ü takiben S-31) İtalya Çıkışı: Arnoldstern (A-2) Wurzenpass (A-2) Brennerpass (A-13) Reschenpass (A-12) Slovenya Çıkışı: Loiblpass (A-2) Spielfeld (A-9) Vatandaşlarımız ayrıca, Avusturya’dan ülkemize düzenlenen oto-kuşet tren seferlerini de kullanabilirler. Optima-Tours firmasınca düzenlenen seferlerle ilgili rezervasyon, bilet temini vs. bilgiler, anılan firmanın yanı sıra belli başlı turizm ofislerinden de temin edilebilir.
  Optima-Tours firmasının merkez adres ve telefonu Karl Str. 56 80333 Münih/Almanya Tel: 00 49 -89- 54 88 01 11 Faks: 00 49 -89- 54 88 01 55
  Avusturya-Viyana Devlet Demiryolları (ÖBB) Tel: 0043-1-93000-34590 Avusturya- Villach Hbf. Süd Tel: 0043-4242216046 Türkiye-Edirne Tren Garı Tel: 0090-2842352629
  GÜMRÜK  Avrupa Birliği ülkelerinin gümrük mevzuatı geçerlidir.
  Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden getirilerek Avusturya gümrük alanına sokulan altın takıların gümrüklerde sorun yaratmaması ve vergiden istisna olabilmesi için bunların toplam değerinin 175.- Euro’yu geçmemesi gerekmektedir.
  Ancak, daha önce mevcut olan ve çıkışta Avusturya gümrüğüne beyan edilmiş olan altınlar için böyle bir sınırlama sözkonusu değildir.
  İstisna sınırını aşan ve beyan edilmeksizin Avusturya’ya sokulan altın takılar, gümrük idaresinin belirlediği değer üzerinden katma değer vergisine tabi tutulmaktadır. Ancak, beyan dışı olduğu gümrük idaresinde tespit edilen ve hesaplanan vergisi 350.-Euro’yu aşan altın takılar için ayrıca mali davalar açılabilmektedir.


  KARAYOLLARININ DURUMU VE GÜVENLİK  Avusturya’da yol güvenliği açısından herhangi bir sorun yoktur. Gece ve gündüz seyahat emniyeti vardır.
  Avusturya’da otoyollardan istifade edebilmek için ülkeye girişte otoyol bandrolü (Vignette) satın alınması ve bunun aracın ön camına usulüne uygun şekilde yapıştırılması gerekmektedir Bunlardan on günlük olanlarınki 7,60.- Euro, iki aylık olanların fiyatı ise 21.80.- Euro'dur.
  - Etiketsiz yol kullanmanın cezası 120.- Euro'dur. Ön cama yapıştırılmayan etiketler geçersiz sayılmaktadır.
  - Sözkonusu etiketler, Avusturya'ya girmeden sınıra yakın benzin istasyonlarından, sınır kapılarındaki ofis ve benzin istasyonlarından temin edilebilmektedir.
  - Bunun yanısıra, aşağıda kayıtlı otoyollardan geçişler ilave ücrete tabidir:
  A9 - Phyrn Otoyolu A10 -Tauern Otoyolu A11 - Karawanken Otoyolu A13 - Brenner Otoyolu S16 - Arlberg Schnellstrasse


  TRAFİK KURALLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR  - Hız sınırlaması otoyolda 130 km/h, devlet yolunda 100 km/h'dir. Meskun bölgelerde bu sınırlama 30 km/h ve 50 km/h arasında değişmekte olup trafik levhaları ile belirlenmiştir.
  - Alkol sınırlaması 0,5 promildir. Bu sınırın üzerinde alkollü olarak araç sürmenin cezası 581.- ile 3,633.- Euro arasında olup, sürücünün ehliyetine el konulması da mümkündür.
  - Araç farlarının gündüz de açık tutulması gerekmektedir.
  - Araçta gerek ön gerekse arka koltukta oturanların emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır. Ayrıca, 12 yaşından küçük çocukların arka koltukta oturması gerekmektedir.
  - Avusturya’dan transit geçecek araçlar için yaş sınırlaması bulunmamaktadır.


  TEMSİLCİLİK İRTİBAT BİLGİLERİ VE YARARLI TELEFONLAR  Araç arızası halinde başvurulacak kurum olan ÖAMTC’nin telefon numarası 120’dir.
  Diğer yararlı telefon numaraları:
  Polis -133,
  Ambulans -144,
  Yangın-122.


  T.C. Viyana Büyükelçiliği
  Prinz Eugen Str. 40, 1040 Wien
  Tel: (43-01) 505 73 38-505 04 27-504 12 85
  Faks : (43-1) 505 36 60
  T.C. Bregenz Başkonsolosluğu
  Arlbergstr.117, 6900 Bregenz
  Tel: (43-05574) 42 083-44 815
  Faks : (43-5574) 42 441
  T.C. Salzburg Başkonsolosluğu
  Struber Str. 9, 5020 Salzburg
  Tel: (43-0662) 44 21 33-44 21 20
  Faks: (43-0662) 44 21 334
  AYRICA DUYURULMASINDA YARAR GÖRÜLEN HUSUSLAR

  - Özellikle pasaport ve oturma izni gibi evraklarınızın geçerlik sürelerini önceden kontrol ediniz. Bunların süresini uzatmayı son günlere bırakmayınız. Pasaport ve oturma izninizin süresinin dönüşte en az altı ay daha geçerli olmasına dikkat ediniz.
  - Geçeceğiniz ülkeler için vize almak gerekiyorsa, bu ülkelerin ikamet ettiğiniz ülkedeki temsilciliklerine en az bir ay önce müracaat ederek mutlaka çift transit vizesi alınız.
  - Seyahat edecekler, pasaportlarının yanı sıra mutlak surette nüfuz cüzdanı ve benzeri başkaca kimlik belgelerini de yanlarında, fakat ayrı bir yerde bulundurmalıdırlar. Pasaportun kaybolması halinde yenisini düzenlettirmek için nüfus cüzdanına ihtiyaç duyulacaktır. - Yola çıkmadan, uluslararası sürücü belgenizi, aracın ruhsatını ve uluslararası yeşil sigorta kartını yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca, aracınız kasko sigortalı değilse, seyahat öncesinde kısa süreli kasko ve yolcu kaza sigortası yaptırılmasında fayda vardır. - Seyahat edilecek aracın ruhsatı size ait değilse sahibinden vekalet alınması gerektiğini unutmayınız.
  - Yollarda özellikle hız sınırlamasına dikkat ediniz. Trafik kazalarının en çok bu nedenden dolayı olduğu ve yine en çok bu sebepten dolayı trafik cezası uygulandığı bilinmektedir.
  - Vatandaşlarımız genellikle cuma günleri ve hafta sonu yola çıktıklarından, yolda ve sınır kapılarında uzun süre beklemek durumunda kalmaktadırlar. Mümkün olduğu kadar hafta içi yola çıkmak için gayret ediniz.


   
Avusturya, Avrupa Biriliği (AB) üyesi ülkelerde ve İsviçre’deki Vatandaşlarımız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Avusturya

  Avusturya

  Avusturya Coğrafi Verileri Konum: Orta Avrupa'da, İtalya ile Slovenya'nın kuzeyinde yer alır. Coğrafi konumu: 47 20 Kuzey enlemi, 13 20 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Avrupa Yüzölçümü: toplam: 83,870 km² kara: 82,444 km² su: 1,426 km² Sınırları: toplam: 2,562 km Sınır komşuları: Çek Cumhuriyeti 362 km, Almanya 784 km, Macaristan 366 km, İtalya 430 km, Liechtenstein 35 km, Slovakya 91 km,...
 2. Ülkeler ve vatandaşı olmanın faydaları

  Ülkeler ve vatandaşı olmanın faydaları

  alman vatandasliginin faydalari alman vatandasi olmanin avantajlari vatandasi olmanin faydalari vatandaşı olmanın avantajları vatandasliginin avantajlari FRANSIZ OLMANIN FAYDALARI Geceyarısı TRT2 de yayınlanan filmleri seyrederken altyazıları okumanız gerekmez. Kendi nükleer silahlarınızı başka ülkelerde denersiniz. Salyangoz ve kurbağa yiyebilirsiniz. Kadınlar konuşmanıza bayılır Çirkin...
 3. Ülkeler ve kısa bilgi

  Ülkeler ve kısa bilgi

  ülkeler kısa bilgi ülkelerin kısa bilgileri avustralya bilgi Belki içinizden birinize bile faydalı olabilirim .. Bence faydalı bir bilgi kısa ve net ülkebilgileri.. En başta benim devletim, benim hükümetim, benim insanlarım :) TÜRKİYE: Başkenti: Ankara Resmi Adı: Türkiye Cumhuriyeti Para Birimi: Türk Lirası Resmi Dili: Türkçe Dini: İslâmiyet Yüzölçümü: 780.000 km² Baslıca Kaynak: Buğday...
 4. avusturya

  avusturya

  slm kimse varmı
 5. Ülke Bayrakları Ve Anlamları

  Ülke Bayrakları Ve Anlamları

  Ülke bayraklarının renklerinin ve şekillerinin nereden geldiğini çok merak ediyorum hep bir kaç ülkenin bayrağı mevcut daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş