Etiketler:
 1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Ayalon'un 'Alçak koltuk'u 'şaka' imiş!

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Alçak koltuk krizinin mimarı İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, bir televizyon kanalına konuştu. Ayalon, "Her şey bir şakayla başladı.Olay medyaya yansımamalıydı" dedi ve özür diledi. Alçak koltuk krizinin mimarı İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Strasbourg'da NTV muhabiri Kayhan Karaca'nın sorularını yanıtladı.
  Ayalon, "Her iki tarafın birbirine haysiyet ve saygıyla, belirli bir nezaket içinde davranmalarının gerektiğini söyledi ve "Tek taraflı belagat olmaması gerekiyor" dedi.
  "Biz de Filistin sorununu çözmek isitiyoruz ama bütün umudu tek tarafa bağlamak doğru değil" diyen Ayalon, bugün İsrail'de yayımlanan ve Başbakan Erdoğan'ın Yahudi karşıtlığını kışkırttığı iddialarını dile getiren rapor hakkında da şunları kaydetti:
  "Ben de bu raporu şahsen görmedim ve gazetelerden öğrendim. Eğer gerçekten böyle bir rapor varsa, bunun basına yansımaması gerekiyordu. Bence İsrail ve Türkiye'nin konuşması, birlikte çalışması gerekiyor. Bu sadece bizim açımızdan değil, Ortadoğu'daki tüm ülkeler için faydalı olacaktır."
  HERŞEY ŞAKAYLA BAŞLADI
  Ayalon alçak koltuk krizi nedeniyle kendi ülkesinde aldığı eleştirileri ise şöyle yorumladı:
  "Bundan gurur duyuyorum aslında. Çok canlı bir demokrasi var İsrail'de. Herkes fikrini söyleyebiliyor. Ben de ifade ettim, onlar da fikirlerini ifade etti.
  İsrail hükümetinde bir Türkiye sorunu kesinlikle yok. Ben asla bir Türk düşmanı değilim. Hatta daha önce ABD, Kanada ve Arjantin gibi ülkelerde Türkiye lehine çalışmaktan mutluluk duydum.
  Ankara ve İstanbul'a defalarca geldim. Aslında herşey şakayla başladı. Bu olay medyaya yansımamalıydı.
  Bu bilinçli bir şekilde başlamadı. Hiçbir şekilde böyle söylenmemesi gerekiyordu. Özür dilerim, artık bunu arkamızda bırakmamız gerekiyor. İsrail'deki Türk Büyükelçi son derece ihtiyaç duyulan, önemli bir kişidir."


  ntvsmnbc

   
Ayalon'un 'Alçak koltuk'u 'şaka' imiş! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Alçak gönüllülük

  Alçak gönüllülük

  Mütevazı olduğunu görmek kadir ve kıymet sahibi olmaya, zafere erişmeye delalet eder.
 2. Alçak Sadakat

  Alçak Sadakat

  Sevgi nedir diyoruz her zaman... Evet bu soru kimi sevenler için basit ve güzel,kimileri içinde acı ve zordur... üretmekmiş sevgi,.paylaşmakmış,beraber tüm zorluklara rağmen katlanıp sevmekmiş sevgi.....buraya daha nice güzel ve iyi sözler sığdırabiliriz öyle değilmi?...duyuyorum…evet diyorsunuz…şimdi bana peki neden mişli söylüyorsun bunları diyeceksiniz…ne yani yalan mı diyeceksiniz….....
 3. Kızların Hayat Felsefesi(imiş)

  Kızların Hayat Felsefesi(imiş)

  . biz kızlar erkeksiz de yaşayabiliriz! -Aldatan erkekleri affetmeyiz. -aldatıldığımızı anladığımız andan itibaren gözümüz hiç bir seyi görmez. -yalandan ve yalan söleyen erkeklerden kacarız. -sevdiğimize yardım etmekten zevk duyarız bunu bir "görev" olarak görmek hiç hoşumuza gitmez! -"benim için önemli değil.."desekde özel gunleri hatırlamanızı isteriz. -aslında...
 4. mükemmel bir hikaye (imiş)!!

  mükemmel bir hikaye (imiş)!!

  Zamanin birinde mükemmel erkek ve mükemmel kadin karsilasmislar. Mükemmel bir flört döneminden sonra mükemmel bir evlilik yapmislar. Birlikte mükemmel bir hayat sürmüsler. Bu mükemmel çift karli, firtinali bir noel aksami mükemmel arabalariyla giderken yolda donmak üzere olan bir adam görmüsler. Mükemmel çift olduklarindan adama yardim etmek için durmuslar. Adam meger sirtinda oyuncak...
 5. Alçak koltuğa Karikatür cevabı

  Alçak koltuğa Karikatür cevabı

  İsrailin yaptığı alçak israil koltuğu için karikatüristler güzel bir mesaj vermişler.

Sayfayı Paylaş