Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Aydınlatmada yeni bir pencere...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Aydınlatmada yeni bir pencere... < Konu Resmi..>
  Elektronikte yaşanan hızlı gelişmenin etkisiyle teknolojinin her geçen gün daha çok hayatımıza girdiği artık herkesin kabul ettiği bir gerçek.

  Akıllı buzdolapları, akıllı fırınlar, modern ses ve görüntü sistemleri, eskiden olduğu gibi ulaşılamaz rakamlarda olmayıp daha makul seviyelerde son kullanıcının beğenisine sunuluyor. Son yıllarda “aydınlatma kontrolü”nün de bu trend içinde yer alması ve kullanımı kolay ve şık ürünleri müşterilerine sunabilmek amacıyla KROMA , ürün gamına iLight ürünlerini de katarak aydınlatma kontrolünde bir pencere daha açtı.

  Tasarım ve üretimi İngiltere’de yapılan iLight, ana kontrol olarak aydınlatmayı hedeflemekle birlikte ihtiyaçlar doğrultusunda müzik, havalandırma, perde gibi ikincil ekipmanların da kontrolünü temel düzeyde yapabiliyor.

  Sistem, dahili kablajı tamamen bitmiş ve fabrika testleri yapılmış halde bir elektrik panosu içinde temin edilebildiği gibi uygulama alanında mevcut elektrik panosuna monte edilmek üzere modül tipi versiyonları ile de sipariş edilebiliyor.


  Dimmer modüller ile elektronik trafolu veya manyetik trafolu halojenler, enkandasen ampuller, DALI/DSI/1-10V Dim. edilebilir balastlar, motorlu perdeler, DMX yükler kontrol edilebiliyor, istek doğrultusunda makro yazılabiliyor ve hareketli ışık şovları elde edilebiliyor. Sistemin esnek yazılımı sayesinde butonlu kontrol panellerinde yer alan her butona ayrı görev verilerek, bu sayede ileriye dönük esnek programlama yapılabiliyor.
  iLight’ın 2006’nın ilk çeyreğinde TSC50’den sonra çıkardığı TSC30 renkli dokunmatik panel, duvarda geleneksel anahtar kullanımı yerine daha renkli ve esnek bir alternatif yaratıyor ve mekanın farklılaşmasına katkıda bulunuyor.

  Panel üzerinde yer alan grafiklerin ve butonların tamamen kullanıcı isteğine göre tasarlanabildiği ünite hem boyutları hem de kullanım kolaylığı ile ev kullanıcılarından balo ve toplantı salonu gibi birden fazla kişinin kullandığı mekanlarda oldukça fazla tercih ediliyor.

  TSC30, ekranda ister senaryo butonları ile istenirse de her gruba/linyeye ait bir ayar çubuğu yardımıyla aydınlatma elemanlarının veya elektrik yüklerinin (perde,müzik v.b.) istenen seviyelere ayarlanmasına imkan veriyor. Sistem, 128 senaryo, FLASH hafıza, RS485 girişi , panik ya da yangın alarm girişleri, acil durum armatürleri için özel çıkış gibi faydalı standart özellikleri ile farklı birçok uygulamada rahatlıkla kullanılabiliyor.


   
Aydınlatmada yeni bir pencere... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gözlerinde bir pencere aradım ..geçmişe bir yoldu aradığım ..nerdesin dost

  gözlerinde bir pencere aradım ..geçmişe bir yoldu aradığım ..nerdesin dost

  NEREDESİN DOST gözlerinde bir pencere aradım geçmişe bir yoldu aradığım sarhoş sabahların uykusuz sıcaklığı gibi bulamadım dost nerdesin kanayan avuç içimden bulaşırken yüreğime sohbetlerin bir köşesine kıvrılırdık ayaz çöktüğünde geceye veya hüsran şarkıları çaldığında hayallerin ortasında birden peşrevin ardından hicaz makamında aklıma düşüverdin dost nerdesin hep çabuk biterdi...
 2. terzani aydınlatmada yeni modeller

  terzani aydınlatmada yeni modeller

  avize kullanıyorsunuzdur mutlaka ama benim gibi her yeni çıkan sey dikkatinizi çekiyorsa avizenizi de yenileme zamanı gelmiştir:D terzani'nin birbirinden güzel modelleriyle salonlarınız göz kamastırak diğer odalarınız da tabi:) işte modeller...... DAHA FAZLASI İÇİN TERZANI TIKLAYIN :D
 3. aydınlatmada yeni tarz

  aydınlatmada yeni tarz

  AMPUL VE ELEKTRİĞİN İCADINDAN BUGÜNE AYDINLATMA ACISINDAN BAYAGI BİR YOL KATEDİLMİŞ DURUMDA :) GÜNDEN GÜNE SIRADAN BİR AMPULÜN ETRAFINI SÜSLÜ AVİZELER RENKLİ APLİKLER SARDI .... MODERN TASARINLARIN ARTTIGI GÜNÜMÜZDE ŞİMDİYSE BAMBASKA AYDINLATMALAR ÖN PLANDA İŞTE ENİ BİR MODEL DAHA TABLO GİBİ GÖRÜNÜN ETRAFINI AYDINLATAN BİR MODELİ SİZLERLE PAYLASMAK İŞTİYORUM...
 4. Yeni Trend Avizeler

  Yeni Trend Avizeler

  Evinizde harikalar yaratmak için bu avizeler birebir diye düşünüyorum. Çok farklı şekillerde olan bu lambalar ile eviniz gerçekten çok daha dekoratif hale gelecektir. Bi evde sadece mobilya olunca eviniz güzel ama daha sade olacaktır bir eksiklik hissedeceksinizdir. Bu eksikliği bu dekoratif lambalar ile sağlayabileceğinizden emin olabilirsiniz. Biz bayanlar bu tür şeylere çok önem veririz....
 5. Balkon Haline Gelebilen Cam Pencere Çok İlginç Bir Dizayn !

  Balkon Haline Gelebilen Cam Pencere Çok İlginç Bir Dizayn !

  cam pencere cam balkon Sevgili melekler, ev dekorasyonunda cam balkon tasarımları hepimiz biliyoruz ve çoğumuz beğeniyoruz. Şimdi sizlerle paylaşacağımız ilginç tasarımda ise cam balkon haline gelebilen cam pencere tasarımından bahsedeceğiz. Pencere halinden özel bir sistem kullanılarak balkon haline gelebilen bu tasarım gözünüze hayli korkutucu görünebilir. Sağlamlığı ya da dayanıklılığı...

Sayfayı Paylaş