Aydınlık ve ferah bir banyo için neler yapılabilir ?

M

Misafir

Forum Okuru
Aydınlık ve ferah bir banyo için neler yapılabilir ?
Aydınlık ve ferah bir banyo için dikkat edilmesi gereken ilk şey aydınlatma unsurlarının ve aynaların doğru kullanımıdır.

Banyolarda genellikle ışığı son derece cansız ve soluk olan florosanlar kullanılır. Bu nedenle öncelikle aydınlatma sistemini değiştirmek gerekebilir. Tavandan spotla aydınlatma ve birden çok ışık kaynağının kullanılması, ışığın mekana daha sağlıklı bir biçimde dağılmasını sağlar. Üstelik de bu tür aydınlatma unsurları daha dekoratiftir. Eğer banyonuzda spotla aydınlatma yapmak istemiyorsanız banyo aynanızın üzerinizdeki duvara bir ışık kaynağı monte edebilirsiniz. Aşağıda sizin için güzel bir örnek dekorasyonu sunuyorum melekler. Gördüğünüz gibi tavandan aşağıya doğru aydınlatma yapan spotlarda seçilen renk gün ışığı yani sarı renk gerçekten hoş durmuyor mu? Özellikle banyonun sarı tonlarına nasıl da uyum sağlamış değil mi ?
aydınlık banyo dekorasyonuna örnek.jpg

Ayrıca aynaları kullanarak banyonuzu daha aydınlık ve geniş bir mekana dönüştürebilirsiniz. Bunun için üç parçalı aynalardan yaralanabilirsiniz. Işığı yansıtan bu aynalar banyodaki tüm köşeleri aydınlatır. Banyonuz küçükse dekorasyonunda az ama olabildiğince büyük objeleri kullanmaya çalışın. Hasır bir sepet veya içinde canlı çiçekler bulunan bir cam vazo banyonuza canlılık getirecektir.

Sizlerin de geniş ve feray aynı zamanda olabildiğine aydınlık bir banyo fikriniz var ise bana yorum atabilirsiniz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst