1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Azap

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Rüyasinda azap çektigini görmek, büyük bir rahata kavusmakla tabir olunur. Azap çekme rüyasi, cehennem konusunda daha açik gösterilmistir.

Azap konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Azaplar

Azaplar

Azaplar -------------------------------------------------------------------------------- Osmanlı askerlik teşkilatında bir askeri kuruluştur. İlk olarak Aydınoğullan Beyliği'nde (XIV.yy) görülmektedir. Aydınoğullarında, Beyliğe Azaplar denilen donanma askeri, denizcilikten büyük kazançlar sağlamıştır. Aydınoğlu Umur Bey'in Azap kuvvetlerinden dolayı Bizans ve Latin kaynaklarında da...
  2. Grup 84-azap

Grup 84-azap

Gm G# Cm aaaaaa aaaaaaa aaaaaa Cm Gm Hayat o kadar acımasızki sevgilim A# Cm Verdigi herşeyi geri alırda sonu gelmez Cm Gm O gün gelir yüzleşirsin geçmişinle A# Cm Sokaklar dile gelir söylemezler yanlış nerde Gm G# Cm Hadi kurtar beni bu hayattan Gm G# Cm Gel...
  3. mümin ebedi azapta kalmaz

mümin ebedi azapta kalmaz

Peygamber efendimizin MÜMİNLERE müjdesi...Mümin azap görsede bu sürekli olmaz.. Ebu Hureyre (ra) anlatıyor: Bir gün arkadaşlarımızla oturuyorduk. Sohbetin sonunda peygamberimizi sorduk. İçimizden kimse O'nu görmemişti. Aradık ama bulamadık. Merak etmeye başladık. Acaba nereye gitmişti. Ben, Hz. Ebubekir ve Hz. Ömer üç ayrı yöne gittik. Sonunda Hz. Peygamber'i ben buldum. O (sav)...
  4. Kabir azabının çeşitleri nelerdir?

Kabir azabının çeşitleri nelerdir?

Ehlisünnet inancına göre, kâfirlere ve bazı günahkâr müminlere kabir azabı vardır. Kabir, iman ve salih amel sahipleri için Cennet bahçelerinden bir bahçe; kâfirler için de Cehennem çukurlarından bir çukurdur. Kabir hayatının, azap şeklinin mahiyeti hakkında, âlimler ayrı görüşler ileri sürmüşlerdir. Azabın ruha, bedene veya her ikisine birlikte yapılması, sonucu değiştirmez. Çünkü salih amel...
  5. Kabir azabının nedenleri

Kabir azabının nedenleri

Bir önceki yazımız da kabir azabına ve kabir nimetine değinmiştim. Bu yazımız da yine kabir hayatını anlatacağım ve bir çok müslüman kardeşimin kabir hayatı ile ilgili bana sorduğu soruları ele alacağım. Ölüm sonrası da hayat devam etmektedir. Kabir hayatının ve kabir azabının varlığına dair deliller Kuranı kerimde yer almaktadır. Bu ayetlerden birinde firavun ailesinin uğradığı azap...

Sayfayı Paylaş