Azerbaycan Cumhuriyeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cumhurİyet

Cumhurİyet

CUMHURİYET Atatürk, Mudanya yolu ile Bursa'ya gidiyordu. Kalabalık bir halk kitlesi, iskelede etrafını çevirmiş bulunmakta idi. Bir kadının, elinde bir kağıtla Atatürk'e yaklaştığı görüldü. İhtiyar, zayıf bir kadındı. Ata'nın yolunu keserek titrek bir sesle: "Beni tanıdın mı oğul? Ben sizin Selanik'te komşunuzdum. Bir oğlum var; Devlet Demir Yolları'na girmek istiyor. Siz O'nu alsınlar...
  2. Azerbaycan Kağıt Paralar

Azerbaycan Kağıt Paralar

azerbaycan paraları azerbaycan parası 1918 - 25 Rubles 1922 - 100 Rublei 1922 - 100,000 Rubles 1919 - 250 Rubles 1920 - 500 Rubles 1993 - 10 Manat 1993 - 50 Manat 1995 - 50.000 Manat 2005 - 10 Manat
  3. Azerbaycan Hakkında Herşey

Azerbaycan Hakkında Herşey

azerbaycan hakkında herşey azerbaycan hakkında geçim kaynakları azerbaycanın geçim kaynakları beslenme Azerbaycan Cumhuriyeti 30 Eylül 1991 tarihinde bağımsızlığını ilân eden Azerbaycan Cumhuriyeti; Güney Kafkasya'nın doğusunda, Hazar Denizi'nin batısında 86.600 km2lik bir sahada yer almaktadır. Kuzeyde Dağıstan, Kuzeybatıda Gürcistan, güneybatıda Ermenistan, güneyde İran ile çevrilidir....
  4. Ermenistan - Azerbaycan Çelişkimiz

Ermenistan - Azerbaycan Çelişkimiz

24.04.2009 tarihli Hürriyet gazetesinden Ermenistan Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde açıklamayı "ortak açıklama" olarak duyururken, Türkiye ise bunu kendi açıklaması gibi bildirdi. Ankara bu tutumuyla Azerbaycan’a, "Ermenistan’la ortak açıklama yaptınız" kozunu vermemeyi hesapladı ancak Erivan yönetimi buna uymadı. ABD yönetimi de bir açıklamayla, üç ülkenin...
  5. azerbaycan nıye yok

azerbaycan nıye yok

Butun yurtdışı ülkelerı var ama azerbaycan yok nıye.Ben azerıyım ve azerbaycanında burda olmasını isterdim..:shootout:

Sayfayı Paylaş