B Harfi Rüya

M

Misafir

Forum Okuru
B Harfi Rüya
rüyada konuşan balık görmek rüyada boşanmak istemek konuşan bebek görmek yürüyen bebek yürüyen
BABA : Sizi koruyacak birine ihtiyaç duyacağınıza işarettir. Rüyada babasını gören kimse ise muradına erişir. İnsanların gördüğü en hayırlı rüyalar anasını, babasını,dedesini ve akrabalarını gördüğü rüyalardır. Bunlar bir çok hayırlara sebep olurlar.

BACA : Ferah, sevindirici bir haber alacağınıza işarettir.

BACAK : Güzel ve şekilli bacaklar, mutluluk ve iyi arkadaşlar, hastalıklı veya özürlü bacaklar fakirlik ve hayal kırıklığı anlamındadır. Rüyada bir kadının bacağını görmek ise, o kadınla ya da başka bir kadınla evlenmeye işarettir. Rüyada bacağının eğri olduğunu görmek, o kişinin zina yapacağı anlamına gelir. Tek ayağı üzerinde yürüyen kimsenin, malının yarısı gidecektir. İki bacağı da kırık olarak görünen kişinin ise tüm malları elinden gider. Bazen de bu rüya, o kişinin öleceği anlamına gelir.

BADEM : Badem ve badem ağacını görmek, bazen acı tatlı konuşan değişik huylu bir kimse ile arkadaşlık edeceğinize yorumlanır. Badem mevsimi görülüyorsa bu hayra işarettir.

BAĞ, BAHÇE : Ferahlıktır. Üzümleri olgunlaşmış olan bir bağda dolaşmak sağlık, sevinç ve mutluluğa işarettir. Bağda üzüm toplamak ise, iş ve memuriyet hayatınızda büyük ilerlemeler kaydedeceğiniz anlamı taşır. Meyve ağaçları ve çiçeklerle süslü güzel bir bahçede dolaşmak, iyi bir insanla mutlu bir evlilik yapacağınız anlamı taşır.

BAHRİYELİ : Hasret kaldığınız birine pek yakında kavuşacağınıza işarettir.

BAHAR : Gam ve kederinizin dağılacağına, duygusal hayatınızın yoğunlaşacağına, aşık olacak bir duruma geleceğinize işarettir.

BAHARAT : Baharat yemek veya görmek, hastalığa işarettir. Bazen bir yabancının size zararı olacağına da yorumlanır.

BAKIR GÖRMEK : İbni Sirin’e göre; çevrenizdekilerle ile mücadelede bulunacağınıza, kalp kıracağınıza, düşmanlık içinde kalacağınıza işarettir.

BAKRAÇ GÖRMEK : Evdekilerden birinin bir ihanetini göreceğinize veya bir ölüm haberi geleceğine yorumlanır.

BAKLA : Yaş bakla görmek üzüntülü bir haber alacağınıza işaret eder. Eğer bakla kuru ise bu haber neşe ve mutluluk olarak yorumlanır. Yeşil baklalar rızka, giyeceğe ve temizliğe işarettir.

BAKLAVA : Rüyasında baklava yediğini gören bir insana beklemediği yerden bir para veya miras kalır. Baklava yapmak ise, hayatınızı çok zorlukları aşarak kazanacağınıza işaret eder.

BAL : Bal veya bal arısı görmek; ticaretinizin, geçmişinizin bollaşacağına, etrafına faydalı olan bir kimsenin yardım ve arkadaşlığıyla karşılaşacağınıza işarettir. Bal görmek helal bir miras kalacağına da işaret eder. Bal zahmetsiz olarak elde edilen küçük bir rızka da işarettir. Bal görmek aynı zamanda hastalıkların da şifa bulacağıanlamına gelir. Rüyada bal yaladığını gören kimse evlenecek demektir. Bal satmak, uzaktan acı bir haber alacağınıza, balı kovanda görmek, işlerinizin ters gideceğine işarettir.

BAL KABAĞI : Arkadaşınızın başına gelebilecek bir rezalete tanık olabilirsiniz.

BALE : Bu günlerde romantik bir aşkla karşılaşabilir, güzel bir aşk hayatı yaşayabilirsiniz.

BALIK : Bulanık suda balık avlamayı görmek hayırlı sayılmaz. Temiz bir suda balık avladığını gören kimse ise feraha ulaşacaktır. Büyük bir balık avladığını görmek fayda ve hayra, küçük balık avladığını görmek ise kişinin zevk ve menfaatlerinin yokolacağına işarettir. Sazan balığı görmek, evlenmek isteyen ve birisiyle şirket kurmak isteyenler için hayırlı sayılır. Denizde ölmüş balık görmek, kötü ve çirkin şeylere ve özellikle bitmeyen ve gerçekleşmeyen ümit ve arzulara işarettir. Tuzlu balık hayırlı ve devamlı olan bir mala işarettir. Kızartılmış balık ise bir davete gitmeye yorumlanır. Rüyada, karada balık avlamak o kişinin fuhuş yapacağına delalettir. Büyük balık görmek bir yemine işarettir. Yunus balığı görmek, korkan kimse için eminliğe, fakir için zenginliğe, şiddet halinde olan kişi için de mülke yorulur. Rüyasında balina gören kişi büyük bir iş teklifi alacak demektir. Eğer balinayı yakalayabiliyorsa teklif aldığı işte başarılı olacak demektir.

BALIK AVI : Rüyasında balık avladığını gören kişi feraha ulaşır. Denizde balık avlamak, çalışmaya ve helal kazanca işarettir. Rüyada karada balık avlamak, fuhuşa işarettir. Denizin derin yerlerinde balık tuttuğunu gören kişinin, mesleki açıdan yükselir ve hayırlı kazançlar elde eder. Rüyada balık ağına sahip olduğunu görmek isteklere kavuşmayı ve düşmanları yenmeyi işaret eder. Balık ağına düştüğünü gören kişi, hapse girebilir, hasta olabilir ya da kendi karakter yapısına uymayan bir kadınla birlikte olabilir.

BALIKÇI : Refah ve mutluluk dolu günlerin habercisidir.

BALIK İĞNESİ : Önünüze çıkacak fırsatlar sonucu servet sahibi olacaksınız. Bu fırsatları iyi değerlendirin.

BALIK HALİ : Yaşamınızdan ve durumunuzdan memnun olduğunuz anlamı taşır.

BALİNA : Bir balinanın yaklaştığını görmek, işlerinizin istediği gibi gitmeyeceğine ve varlıklarınızı kaybetmek üzere olduğunuza işaret eder. Balinanın ölmesi ise başarı getirecektir.

BALKON : Ayrılığa işarettir. Arkadaş veya akrabalardan da kötü haberler gelebilir.

BALO : Yaşadığınız bunalımların artık sona ermek üzere olduğuna yorumlanır.

BALON : Amaçlarınıza ulaşamayacaksınız. Yanlış kararlar ve aksilikler meydana gelebilir.

BALTA : Hedeflere ulaşmak için çok çaba gereklidir. Bir kadın için, çok iyi kalpli fakat zengin olmayan bir adamla evliliktir. Kırık bir balta hastalığın ve para kaybının işaretidir.

BAMYA : Taze bamya görmek, gönül ferahlığına kavuşacağınıza işarettir. Kuru bamya görmek ise, acılarınızın sonunun gelmeyeceğini anlatır.

BANKA : Mutluluk ve emniyet içinde bulunduğunuza ve günlük işlerinizin normal şekilde yürüdüğüne, muntazam bir hayat sürdüğünüze işaret eder.

BANYO : Bugünlerde yaptığınız bir işin etkisiyle şüphe içinde düşeceğinize, sağlığınızın yerinde ve iyi olacağına, günahtan kaçınacağınıza yorumlanır. Banyoya girdiğini gören kimse üzüntülü ise üzüntülerinden kurtulur. Banyo aynı zamanda hapishane ve cehenneme de işarettir. Karanlık bir yerde banyo yaptığını görmek ise hapisle yorumlanır.

BAR : Bir bara gitmek ; para kazanmak için yasal yollara başvuramayacağınızı ve daha sonra olayların sizin açınızdan olumsuz gelişeceği anlamına gelir.

BARAJ : Servetinizden bir bölümünün elinizden çıkacağına, mali sıkıntı içine gireceğinize işarettir.

BARAMOTRE : Güvendiğiniz birilerinin ihanetine uğrayacağınıza, birilerine güveninizin azalacağına işarettir.

BARBUT : Rüyada bu kumar oyunu oynamak, sıkıntılı bir haber alabileceğinize, üzülebileceğinize, kısmetsizliğe işaret eder.

BARDAK : Rüyada bardak görmek, bir sevgiliye işarettir. Bardakların kırıldığını görmek, hizmetçi ya da çocukların ölmesine işaret eder. Ayrıca bardak, büyük bir parayı da anlatır.

BASAMAK : Merdiven basamakları görmek, yücelmeye ve dünya ve ahirete yönelmeye işarettir. Zaman vermeye, hileye ve derece derece bir şeye yaklaşmaya işarettir. Bazen de yolcunun duraklarına veya zaman zaman konaklayacağı yerlerin işareti de basamaklardır. Bazen de merdiven basamağı, evin hizmetçisine işarettir.

BASTON : Günlük işlerinizi yapabilmek için çevrenizden yardım istemek zorunda olduğunuza, size bir yardım elinin uzanacağın anlatır.

BAŞ : Rüyada görülen baş, insanın bir işin başına geçmesini ve sermaye elde etmesini anlatır. Başının büyüklüğü şerefin fazlalığına, küçüklüğü de eksikliğe işaret eder. Baş sermayeye, kesik başlar da mala işaret eder. Bir kişi başıyla konuştuğunu görüyorsa, hayırlı işlerle karşılaşacaktır. Başının aslan başına dönüştüğünü görmek mülk alacağına işarettir.

BAŞ DÖNMESİ : İş yaşamınızın zarar görmesine ve aile içinde geçebilecek mutsuz günlere yorumlanır.

BAŞAK : Uzun bir hayat olarak yorumlanır. Buğday başağı görmek, hayırlı bir evlat ya da toruna işarettir. Başak bağlamak ise, bir mirasa konacağınız anlamını taşır.

BAŞÖRTÜ : Başörtü görmek ya da kullanmak , çevrenizdekilerden büyük saygısını kazanacağımızı anlatır.

BATAKLIK : Son zamanlarda karşınıza çıkan bozuk işlerinizin düzeleceğine, rahatlığa ereceğinize, sebebi size dayandırılan bir kötülükten kurtulacağınıza, temizliğe çıkacağınıza işarettir.

BATTANİYE : Yakın zamanda mutlu bir yuva sahibi olacağınıza işaret eder.

BAVUL : Uzun süredir görmediğiniz bir tanıdığınızın ziyaretinize gelmesi, ev değiştirmek veya evden eşya çıkması anlamına gelir.

BAYKUŞ : Baykuş sesi işitmek kötü bir haber alınacağına, bozuk ahlaklı kötü huylu bir insan ve oğlu ile karşılaşacağına işaret eder.

BAYRAK : Savaşta olan bir ülkede yaşıyorsanız,bu, savaşın kazanılacağı anlamına gelir. Eğer savaş olmayan bir ülkedeyseniz, bu, size gelecek zenginliğin işaretidir. Yabancı bir ülkenin bayrağı, devletler arasında anlaşmazlıklara işarettir. Kendi ülkenizin bayrağını görmek, şeref ve itibarınızın artacağına; bayrak taşımak büyük bir ödül alacağınızın habercisidir.

BAYRAM : Rüyada kendinizi bayram yerinde görmek, nüfuzlu birinle tanışıp, ondan hayır ve kazanç sağlayacağınız anlamı taşır. Kendinizi şeker bayramında görmek, çok güzel günler geçireceğinize işarettir. Diğer milli ve dini bayramlar da hayırlı rüya olarak yorumlanır.

BEBEK : Ağlayan bir bebek, hastalığın ve hayal kırıklığının işaretidir. Mutlu bir bebek, sevginin ve dostluğun habercisidir. Eğer bebeği emziriyorsanız, yakın bir arkadaşınızdan gelebilecek olan kötülüğe hazır olun.

BEKAR : Bekar olan birisini görmek, bir nikahın habercisidir.

BEKÇİ : Yardımsever biri için dirlik ve düzenlik olduğu gibi, iyi haber müjdecisidir.

BELA : Bela ve sıkıntı görmek, çekilen sıkıntı ve güçlüklerden sonra rahatlığa ve sevince kavuşacağına işaret eder.

BEN : Yüzünüzde ya da vücudunuzda ben veya leke görürseniz bu tartışmalara ve sağlığınızın bozulabileceğine işarettir.

BERBER : Büyük çaba harcayarak başarı kazandıktan sonra iyi şans sizi takip edecek.

BESMELE : Rüyanızda besmeleyi güzel bir yazı ile yazılmış görmeniz ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile rızka işaretçidir.

BEŞİK : Bekar erkek veya kadın rüyasında beşik gördüğü takdirde pek yakında evleneceğine, evli kadın ve erkek, evlat sahibi olacağına işaret eder. Ayrıca beşik hayırlıdır. Bazen de beşik üzüntü ve kederi de haber verir.

BEYAZ PEYNİR : Beyaz peynir yediğinizi gördüyseniz çok karlı işlere gireceksiniz demektir.

BEYİN : Rüyada beyin görmek, üç şekilde yorumlanır : Gizli bir şekilde mal sahibi olmaya, keskin ve kuvvetli bir zekaya, Allah katında makbul hayır yapmaya. Bazen de, beyin dini ibadetleri gizli yapmaya işarettir.

BEYTULLAH : Rüyada Beytullah'ı görmek Allah katında makbul bir insan olduğunuzu ve bütün düşmanlıklardan uzak kalacağınızın bir işaretidir. Beytullah'ın içine girip ibadet etmek, bütün arzu ve isteklerinizin yerine geleceğini haber verir.

BEZELYE : Eğer mevsiminde ise hastalıktan iyileşmeye, değilse büyük bir iftiraya, üzüntüye, uğursuzluğa işarettir.

BIÇAK : Asker bıçağı güç ve hizmete işaret eder. Bıçak delildir. Hamile karısı olan kişi için erkek çocuktur. Eğer rüya gören kadınsa kız çocuğun habercisidir.

BILDIRCIN : Uzaktan gelecek bir miras alınacağına işarettir. Ayrıca bıldırcın, uzun bir seyahatin de habercisidir. Ancak hava nedeniyle veya başka bir nedenle bu seyahat ertelenebilir.

BIYIK : Sevinilecek bir haberin müjdecisidir. Bıyığınızı tıraş etmek, genç ve güzel bir kızla ilişkiye gireceğinizi işaret eder. Bıyık bırakmak ise, birçok kimsenin nezaketsiz ve kaba hareketleriyle karşılaşabileceğinize işarettir.

BİFTEK : Gördüğünüz bifteği yemek, müsrif bir dostunuzun sizi zarara sokacak bir hareket yapacağına, evinizde sıkıntılı bir gün geçireceğinize yorumlanır.

BİLEZİK : Şu an yapmakta olduğunuz meslekte başarılı olamayacağınıza, bu yüzden meslekteki kazancınızın yetersiz ve sizi mali sıkıntıya düşüreceğine işaret sayılmakla beraber, bilezik hediye etmek, herkes tarafından takdir edilip itibarınızın artacağına delildir.

BİLGİSAYAR : Bilgisayar görmek, işlerinizin yolunda gitmesine ve önünüze çıkacak engelleri kolay aşacağınıza işaret eder.

BİNA : Yeni yapılmış bir bina görmek, bir şekilde bir işten fayda sağlamayı anlatır. Çok kere bina, kocanın hanımına zifafıyla yorumlanır.

BİRA : Bira içmek, keyfinizi bozacak bir olayın içine sürükleneceğinize, sağlık durumunuzda bir bozukluk olacağı anlamına gelir.

BRİÇ : Briç oyununu izlemeniz veya oynamanız, sizde dinlenme ihtiyacının günden güne artacağına, huzur ve sakinlik isteyeceğinize işarettir.

BİT : Elinize geçecek mal ve paradan başkaları yarar sağlayacaktır. Bitlenmek ise, dostlarınızın çoğalacağını ve çok zengin olacağınızı işaret eder.

BİRA : Bira içmek, şeker hastalığına yakalanma ihtimalinin habercisidir.

BİSİKLET : Bisiklete binmek, küçük bir yolculuğa çıkacağınız anlamındadır.

BOĞA : Güçlü ve zengin dostlar arasında yaşayacağınıza, çabalarınızın boşa çıkmayacağına, eski hatıralarla övüneceğinizi belirtir. Bir kadın rüyasında boğa ile karşılaşırsa, alacağı evlenme tekliflerini geri çevirecek demektir.

BOĞMACA : Kendi çocuğunuzun boğmacaya yakalandığını görmek, sizin önemsiz bir hastalık geçireceğinizi belirttiği gibi, bu rüyanın ardından uyumlu ve mutlu bir aile gelir.

BOĞULMAK : Herhangi bir sebeple boğulmak,uzun ve mutlu bir ömrü simgeler.

BONCUK : Malınızı çoğaltacağınız anlamına gelir.

BOZA : Boza görmek, içmek, rızk bolluğunu gösterir.

BORÇ : Aşk ve iş hayatında sıkıntılı günler geçirebilirsiniz.

BOŞANMAK : Evliliğinizde birtakım sorunlar olduğunu belirtir.

BOWLİNG OYNAMAK : Uzun bir zamandır başaramadığınız bir iş gerçekleşecektir.

BOYA : Yeni boyanmış bir ev, planlarınızı uygulayıp başarılı olacağınızı anlatır. Giysilerinize boya bulaştığını görürseniz, başkaları yüzünden mutsuz olabilirsiniz.

BOYNUZ : Dedikodu yapılacağına veya bir ölüm haberi alacağınıza işarettir.

BOZUK PARA : Başarısız iş sözleşmeleriyle karşılaşabilirsiniz. Aşk hayatınızda sorunlar ortaya çıkabilir. Rüyada bozuk para bulmak, hayatınızı düzene sokacağınıza işarettir.

BÖBREK : Ciddi bir hastalığı simgeler.

BÖĞÜRTLEN : Rüyada böğürtlen görmek veya yemek, sizi ağlatacak bir olaya yorumlanır.

BRONŞİT : Karşınıza çeşitli problemler çıkabilir veya ailenizden biri hasta olabilir.

BRONZ HEYKEL : Aşkınızın karşılığı olamayacağının işaretidir. İş hayatında zorluklarI da simgeler.

BUĞDAY : Buğday görmek, sizin için bereketli ve zengin bir yaşamın başlayacağına işarettir. Buğday tohumu görmek, girişmiş bulunduğunuz işlerin hayırlı bir şekilde sonuçlanacağının habercisidir. Ekin demetlerinin bağlanmış halde olduğunu görmek ise, o senenin kıtlık içinde geçeceğini gösterir.

BULDOG : Buldog cinsi bir köpeğin rüyanızda sizinle dost olması,yaşamda yükseleceğinizin habercisidir.

BULMACA : Hayatınızda birtakım karmaşalarla, mutsuzluklarla karşılaşabilirsiniz.

BULAŞIK : Uzun zamandır takip ettiğiniz sorunlu bir işin, iyi şekilde bir yakınınız tarafından halledebileceğine işarettir.

BULUT : Rüyada bulut görmek, halkın hayat ve kurtuluşu olan İslam'a işaret eder. O aynı zamanda ilim ve hikmeti de işaret eder. Buluta sahip olduğunu gören kimse, hikmet ve maddi refaha sahip olur. Buluta bindiğini gören kimsenin, işi ve şansı yüksek olur ve işinde takdir edilen bir yere gelir. Beyaz bulut, iyi haber geleceğine işarettir. Yeryüzünden göğe yükselen bulut görmek ise yolculuk getirir.

BULGUR : Bulgur görmek veya yemek evinizin rızkının artacağına, evinizdekilerin size yardımcı olacağına, bazı söylentilerle karşılaşabileceğinize işarettir.

BURUN : İsteğinizin olacağını haber verir. Bir kimsenin burnunu güzel görmesi, ruh halinin güzelliğine işaret eder. Rüyada güzel koku koklamak, mevki ve itibarın yüksek olmasının habercisidir. Kimi zaman da burun görmek,akrabayı işaret eder.

BUZ : Sıkıntı işareti olarak görülür ve iyi anlamda yorumlanmaz.

BUZAĞI : Rüyayı görenin kendi hayvanından doğmuş bir buzağı ise, erkek çocuğa işarettir. Pişirilmiş buzağı, korkudan kurtulmak demektir. Ayrıca hayırlı işlere yeteneği olan çocuğu da işaret eder.

BUZDOLABI : Düşünmeden konuşabileceğiniz sözler sevdiğiniz birinin incinmesine sebep olabilir.

BÜLBÜL : Gam ve kederden uzak, mutlu günlerin sizi beklediğinin müjdecisidir. Bülbül sesi dinlemek yeni bir aşk macerasının başlayacağını ve bu aşkın ebedi olacağını haber verir.

BÜYÜKANNE/BABA : Akıllı bir akraba veya bir dostunuzun öğütlerini dinleyerek, karşınıza çıkan engelleri aşacak, bütün problemlerinizin üstesinden geleceksiniz.

BÜYÜK ABDEST : Küçük veya büyük abdest yaptığını gören kimsenin üzüntüleri gidecektir.

BÜYÜKELÇİ : Bazı tersliklerin ortaya çıkacağına işarettir.
 

Benzer Diğer Konularımız !

Geri
Üst