Bacaklarınızı Çok Daha Uzun Göstermeniz Mümkün!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Bacaklarınızı Çok Daha Uzun Göstermeniz Mümkün!
Bu konu, Bacaklarınızı Çok Daha Uzun Göstermeniz Mümkün hakkında bilgiler vermektedir.Sevgili melekler, tüm kıyafetler orantılı vücutlarda çok daha iyi durur. Bilhassa minik etek ve pantolon da uzun bacaklar da harika bir görüntü verir. Ancak uzun bacaklar bazılarında doğuştan vardır. Bu konumuz ise bacakları istedikleri kadar uzun olmayan meleklerimizi ilgilendirecek cinsten. Siz de bazı noktalra dikkat ederek bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Nasıl mı?


uzun_bacak-1c6.jpgAyakkabılarınızı, pantolonunuza ya da çoraplarınıza uydurun. Mesela, siyah topuklu ayakkabılarla, siyah külotlu çorap giyin. Bu monokromatik görüntü bacaklarınızı olduklarından daha uzun gösterecektir.

Pantolonunuzu ayakkabılarınızla aynı renk seçin. Renklerini tam olarak tutturamasanız bile birbirlerine en yakın renkleri kullanın.

Çorap ve ayakkabılarınızı aynı renk giymeniz size uzun bir bacağa sahipsiniz görüntüsü verecektir. Bütün kıyafetinizi aynı renk giymek size ise tümden daha uzun bir görünüm kazandıracaktır.

Bacaklarınızda koyu renkler kullanın. Siyah ve diğer koyu renk tonları sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterirler. Bacaklarınıza koyu renklerde parçalar giymeniz, onların daha ince ve uzun görünmesine neden olacaklardır.

Ten rengi topuklu ayakkabı alın. Ten rengi ayakkabı giymek (ten renginize yakın olan bir tonunu), ayakkabının nerede başlayıp, bacağın nerede bittiği konusunda göz yanılsaması yaptığı için bacakları daha uzun gösterir.

Dikine çizgili pantolon giyin. Dikine çizgiler göz yanılsaması oluşturur ve sizi uzun bacaklı gösterirler.

Elbise ya da etek giyin. Eteğin boyu, bacağın nerede başladığını saklar, özellikle de kalem etekleri tercih ederseniz, bacaklarınızın olduğundan çok daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kısa bir elbise ya da etek tercih edin. Mini etekleri ya da diz üstü kesimleri tercih edin. Daha çok ten göstermek, bacakların daha uzun görünmesini sağlar.

Asimetrik bir etek tercih edin. Asimetrik uca sahip etekler, bacakları daha uzun gösterirler.

Pantolonlarınızı düzgün kıvırın. Uzun paçalı pantolonlar, yerleri sürüyen uçlara sahip olurlar. Fazla uzun paçalar ise bacakları kısa gösterirler. Bu nedenle pantolon paçalarınızın düzgün ve bacak boyunuza uygun olduğundan emin olmalısınız.

Şort ve kapri pantolon edinin. Şortlar bu konuda size çok yardımcı olacaklardır.

Yüksek belli pantolon ve etekler giyin. İnsan gözü, doğal olarak, bir kıyafetin beli nerede başlarsa, bacağın da orada başladığını düşünür. Bu nedenle yüksek belli pantolonlar, bacakları olduklarından daha uzun gösterirler.

Tişörtünüzü belinizin içine sokun. Böylece, kıyafetinizin belinin daha çok görünmesini sağlarsınız. Bu da, bacaklarınızı daha uzun gösterir.

Düşük bel pantolondan kaçının. Düşük bel pantolonlar bacaklarınızı kısa gösterirler.

Yüksek topuklu ayakkabı giyin. Topuklar size ekstra boy kazandıracaklar, bu da daha uzun görünümlü bacaklar demektir.

Parmak ucu açık ayakkabılar tercih edin. Sandaletler ve açık burunlu ayakkabılar, ayağınızın üst kısmını daha çok gösterir ve bu, bacaklarınızın daha uzun görünmelerine sebep olur.

Bilekten bağlı ayakkabılardan kaçının. Bu ayakkabı modeli bacakları olduğundan kısa gösterir.

Bilekte biten botlar yerine uzun botları tercih edin. Diz üstü botlar bacaklarınızı daha uzun göstereceklerdir.

Bacaklarınıza peeling yapın. Bacaklarınıza düzenli peeling yapmak, ölü hücrelerin atılmasını sağlayacak ve daha güzel bacaklara sahip olmanıza neden olacaktır.

Bacaklarınızı yağsız (su bazlı) losyonlarla nemlendirin. Losyonu dizlerinize, ayaklarınıza ve topuk arkalarınıza sürün.

Bacaklarınıza az miktarda bronzlaştırıcı sürün. Bronzlaştırıcı cildinizin parlamasını sağlayacaktır.

Bütün bacağınızı nemlendirin. Böylece cildiniz nemli ve parlak görünecektir.Öneriler ***

Kıyafetinizi seçerken daima vücut şeklinizi de göz önünde bulundurun. Mesela, geniş kalçalar ile mini etekler pek anlaşamazlar!
Sokağa çıkmadan önce kıyafetinize mutlaka boy aynasında bakın. Böylece bacaklarınızın nasıl göründüğünü rahatça anlarsınız.
 
Üst