1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.108
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Badem röpörtajı

  Konu, 'Sanatçı Röpörtajları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] Badem

  BAŞARILI BİR İLK ALBÜMDEN SONRA, ŞİMDİ SIRADA İKİNCİSİ VAR. YENİ ALBÜM İÇİN UZUN BİR SÜREDİR ÇALIŞIYORSUNUZ, HAZIRLIKLAR NE DURUMDA ŞU ANDA ?

  E: İkinci albümün tamamlanmasına az bir süre kaldı. İlk albümden sonra yoğun bir konser temposuna girdik fakat bu sırada yeni albümün çalışmalarına da başlamıştık. Elimizde birikmiş olan otuz tane bestemiz vardı albümde yer alabilecek nitelikte olan. Önce bunların arasından bir eleme yaparak on beş tanesini seçtik. Sonra stüdyoda bunların provalarını aldık ve içlerinden on bir tanesini albüme koymak üzere karara vardık. On bir bestenin bir kısmı Mustafa’ya bir kısmı da Barış’a ait. Geçen sene 2006 Ekim ayından beri bu işin stüdyo çalışmaları ile uğraşıyoruz.

  GELİŞMELERİ BİRAZ DAHA AÇALIM... BİZE ZAMAN VEREBİLİR MİSİNİZ ALBÜMÜN PİYASAYA ÇIKIŞI İLE İLGİLİ ?

  B : Evet Ocak ayı içerisinde çıkarmayı planlıyoruz. İsmini de “Sonsuz” olarak düşünüyoruz albümün. İkinci albümümüz olacak ama ilkinden keskin farkları yok. Geçen yıl bir yandan konserlere ve Tv programlarına katılırken diğer yandan da bu albüm için çalışmaya başladık. Elimizdeki besteleri bir havuzda toplayarak aralarından seçim yaptık. Bu albüm için düşündüğümüz konsepte uyan ve hoşumuza giden parçaları seçtik.

  Albüm Ocak ayı içerisinde çıkıyor. Taş Oda stüdyolarında kaydettik. Albümle ilgili şunu söyleyebiliriz; gitarlar, vokaller, bas gitar ve davul ayrı ayrı düzenlemeler ile üzerinde çok uğraşılarak kaydedildi. Şarkılar son hallerini almadan çok kez üzerinde değişiklikler yapıldı. Çok değerli sanatçılar bize eşlik etti ve onların da katılımı ile parçalar son halini aldı. Çok yakında sizler de bu çalışmaları dinleyebileceksiniz.

  TAVRINIZI DAHA SERTLEŞTİRDİĞİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ. YENİ ALBÜMDE ÖNCEKİNE GÖRE, TAVRINIZIN SERTLEŞMESİ DIŞINDA BAŞKA FARKLAR DA VAR MI ?

  M: İlk albüme göre daha sert bir tavır var bu albümde. Kendi söz ve bestelerimiz ağırlıkta. Hem duruşumuzu hem müziğimizi biraz sertleştirdik. Hayatlarımızdaki değişimlerin ve farklılaşmaların çok büyük etkisi oldu bunda. Önceki albümüzdeki akustik parçalara benzer bir iki parçaya da yer verdik tabi. O yüzden ilk albümden tamamen farklı diyemeyiz. Önceki albümden en önemli farklı şudur; biz ilk albümümüzde kendimizi çok değer verdiğimiz Karacaoğlan ile ifade etmeye çalıştık. Bizim için çok değerli çok önemli bir ozan. 6 tane Karacaoğlan bestesine yer verdik. Bunun yeterince anlaşılmadığını inandığımız için de bu albümde kendimizi kendi sözlerimiz ile ifade etmeye çalıştık.

  ÇIKIŞ PARÇANIZ BİR ÖZLEM TEKİN DÜETİ. ÖZLEM TEKİN İLE YAPTIĞINIZ DÜETİN, PARÇAYI ÇIKIŞ PARÇASI OLARAK SEÇMENİZDE KATKISI OLDU MU?

  D: Bu albümde bizim için çok önemli düetlere de yer verdik. İlki Özlem Tekin ile “Kalpsiz” şarkısında yaptığımız düet. “Kalpsiz” bizim için önemli bir şarkıydı, ilk albümümüzdeki “Sen Ağlama”nın yerini tutuyor bizim için diyebiliriz. Özlem Tekin şarkının ilk halini dinledi ve çok beğendi, bizimle düet yapmaya karar verdi. Sonra onun için parça yeniden düzenlendi ve daha da etkileyici, daha da güçlü bir parça halini aldı. Çıkış parçası olarak da “Kalpsiz”i seçtik. Bize göre gerçekten güçlü duygulara sahip bir parça. Diğer düetimiz, yine bizim için çok önemli bir sanatçı ile birlikte. Bu da dinleyicilerimiz için sürpriz olsun.
   
Badem röpörtajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bade

  bade

  Rüyada görülen bade, kadri yüce temiz bir kadina isaret eder.
 2. Badem:

  Badem:

  BADEM: Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Böbrek, mesane ve tenasül yollarındaki iltihapları giderir. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.
 3. Güler Röpörtajı

  Güler Röpörtajı

  güler öztürk şarkıları birol namoğlu sevgilisi birol namoğlu ve sevgilisi Güler Güler şu sıralar yepyeni bir albüm çalışması ile müzik marketlerde. Bizler de Powetürk haber ekibi olarak sanatçı ile bir araya gelip, hem albümü hem de müzik kariyeri hakkında konuştuk. GÜLER BU SENİN İLK ALBÜMÜN DEĞİL. 2006 YILINDA BİR KAYIT DAHA YAYINLADIN, PEK ÇOK KONSERDE YER ALDIN. BU...
 4. Sıla Röpörtajı

  Sıla Röpörtajı

  Sıla Müzik dünyası yepyeni bir isime merhaba dedi... “...Dan Sonra” isimli parçası ve ilginç klibiyle dikkat çeken Sıla ile müzik geçmişi ve albümü hakkında konuştuk. ALBÜM AŞAMASINA GELENE KADAR UZUN BİR MÜZİKAL GEÇMİŞİNİZ VAR ASLINDA. SİZİ UZUN SÜREDİR SAHNELERDE DİNLEYEBİLİYORUZ. GEÇMİŞİNİZDEN BİRAZ DA SILA’YI YENİ TANIYACAK DİNLEYİCİLERİN İÇİN BAHSEDEBİLİR MİSİN?...
 5. Redd röpörtajı

  Redd röpörtajı

  redd röportaj Redd Önümüzdeki günlerde askere gidiyorsunuz. Askere gitmeden önceki son projelerinizden bize bahseder misiniz? Güneş Duru: Ağustos’un ortasında hepimiz askere gideceğiz. Davulcumuz zaten askerdeydi 8 aydır. Ocak sonu Şubat başı gibi dönmüş olacağız hepbirlikte. Gitmeden önce 20 Temmuz’da Ghetto’da unpugged bir konserle İstanbul’a kısa bir veda konseri...

Sayfayı Paylaş