gebe
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.510
  Beğenilen Mesajlar:
  1.023
  Ödül Puanları:
  113

  Badem röpörtajı

  Konu, 'Sanatçı Röpörtajları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] Badem

  BAŞARILI BİR İLK ALBÜMDEN SONRA, ŞİMDİ SIRADA İKİNCİSİ VAR. YENİ ALBÜM İÇİN UZUN BİR SÜREDİR ÇALIŞIYORSUNUZ, HAZIRLIKLAR NE DURUMDA ŞU ANDA ?

  E: İkinci albümün tamamlanmasına az bir süre kaldı. İlk albümden sonra yoğun bir konser temposuna girdik fakat bu sırada yeni albümün çalışmalarına da başlamıştık. Elimizde birikmiş olan otuz tane bestemiz vardı albümde yer alabilecek nitelikte olan. Önce bunların arasından bir eleme yaparak on beş tanesini seçtik. Sonra stüdyoda bunların provalarını aldık ve içlerinden on bir tanesini albüme koymak üzere karara vardık. On bir bestenin bir kısmı Mustafa’ya bir kısmı da Barış’a ait. Geçen sene 2006 Ekim ayından beri bu işin stüdyo çalışmaları ile uğraşıyoruz.

  GELİŞMELERİ BİRAZ DAHA AÇALIM... BİZE ZAMAN VEREBİLİR MİSİNİZ ALBÜMÜN PİYASAYA ÇIKIŞI İLE İLGİLİ ?

  B : Evet Ocak ayı içerisinde çıkarmayı planlıyoruz. İsmini de “Sonsuz” olarak düşünüyoruz albümün. İkinci albümümüz olacak ama ilkinden keskin farkları yok. Geçen yıl bir yandan konserlere ve Tv programlarına katılırken diğer yandan da bu albüm için çalışmaya başladık. Elimizdeki besteleri bir havuzda toplayarak aralarından seçim yaptık. Bu albüm için düşündüğümüz konsepte uyan ve hoşumuza giden parçaları seçtik.


  Albüm Ocak ayı içerisinde çıkıyor. Taş Oda stüdyolarında kaydettik. Albümle ilgili şunu söyleyebiliriz; gitarlar, vokaller, bas gitar ve davul ayrı ayrı düzenlemeler ile üzerinde çok uğraşılarak kaydedildi. Şarkılar son hallerini almadan çok kez üzerinde değişiklikler yapıldı. Çok değerli sanatçılar bize eşlik etti ve onların da katılımı ile parçalar son halini aldı. Çok yakında sizler de bu çalışmaları dinleyebileceksiniz.
  TAVRINIZI DAHA SERTLEŞTİRDİĞİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ. YENİ ALBÜMDE ÖNCEKİNE GÖRE, TAVRINIZIN SERTLEŞMESİ DIŞINDA BAŞKA FARKLAR DA VAR MI ?

  M: İlk albüme göre daha sert bir tavır var bu albümde. Kendi söz ve bestelerimiz ağırlıkta. Hem duruşumuzu hem müziğimizi biraz sertleştirdik. Hayatlarımızdaki değişimlerin ve farklılaşmaların çok büyük etkisi oldu bunda. Önceki albümüzdeki akustik parçalara benzer bir iki parçaya da yer verdik tabi. O yüzden ilk albümden tamamen farklı diyemeyiz. Önceki albümden en önemli farklı şudur; biz ilk albümümüzde kendimizi çok değer verdiğimiz Karacaoğlan ile ifade etmeye çalıştık. Bizim için çok değerli çok önemli bir ozan. 6 tane Karacaoğlan bestesine yer verdik. Bunun yeterince anlaşılmadığını inandığımız için de bu albümde kendimizi kendi sözlerimiz ile ifade etmeye çalıştık.

  ÇIKIŞ PARÇANIZ BİR ÖZLEM TEKİN DÜETİ. ÖZLEM TEKİN İLE YAPTIĞINIZ DÜETİN, PARÇAYI ÇIKIŞ PARÇASI OLARAK SEÇMENİZDE KATKISI OLDU MU?

  D: Bu albümde bizim için çok önemli düetlere de yer verdik. İlki Özlem Tekin ile “Kalpsiz” şarkısında yaptığımız düet. “Kalpsiz” bizim için önemli bir şarkıydı, ilk albümümüzdeki “Sen Ağlama”nın yerini tutuyor bizim için diyebiliriz. Özlem Tekin şarkının ilk halini dinledi ve çok beğendi, bizimle düet yapmaya karar verdi. Sonra onun için parça yeniden düzenlendi ve daha da etkileyici, daha da güçlü bir parça halini aldı. Çıkış parçası olarak da “Kalpsiz”i seçtik. Bize göre gerçekten güçlü duygulara sahip bir parça. Diğer düetimiz, yine bizim için çok önemli bir sanatçı ile birlikte. Bu da dinleyicilerimiz için sürpriz olsun.

   
Badem röpörtajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bade

  bade

  Rüyada görülen bade, kadri yüce temiz bir kadina isaret eder.
 2. Badem:

  Badem:

  BADEM: Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Böbrek, mesane ve tenasül yollarındaki iltihapları giderir. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.
 3. Hadise Röpörtajı

  Hadise Röpörtajı

  hadise röportaj hadisenin röportajları hadise röportajları Hadise Şu sıralar İngilizce ve Türkçe parçalardan oluşan yeni albümünün son hazırlıkları için stüdyoda olan, Belçika’da yaşayan Hadise ile bir araya geldik ve hem albümü hem de şu sıralar ekranlarımızda yer alan yeni videosu “Deli Oğlan” hakkında konuştuk. “DELİ OĞLAN” YENİ BİR ALBÜMÜN HABERCİSİ. BİLDİĞİMİZ KADARI İLE...
 4. Mirkelam Röpörtajı

  Mirkelam Röpörtajı

  Mirkelam GELENEĞİ BOZDUNUZ VE BU KEZ 3 YIL YERİNE, BİR ÖNCEKİ ALBÜMDEN İKİ YIL SONRA ALBÜM ÇIKARMIŞ OLDUNUZ ... “Mutlu olmak istiyorum” albümünü 2006 yılının 27 Aralık’ında çıkardım. 2007 değil, 2006’da çıkarmak istiyordum. Bunun sebebini bana hep soruyorlar, neden 3 sene de bir albüm çıkarıyorsun diye. Ben de hile yaptım ve 2 sene de çıkarmış oldum albümümü. Epey acele...
 5. Redd röpörtajı

  Redd röpörtajı

  redd röportaj Redd Önümüzdeki günlerde askere gidiyorsunuz. Askere gitmeden önceki son projelerinizden bize bahseder misiniz? Güneş Duru: Ağustos’un ortasında hepimiz askere gideceğiz. Davulcumuz zaten askerdeydi 8 aydır. Ocak sonu Şubat başı gibi dönmüş olacağız hepbirlikte. Gitmeden önce 20 Temmuz’da Ghetto’da unpugged bir konserle İstanbul’a kısa bir veda konseri...

Sayfayı Paylaş