1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Badminton

  Konu, 'Spor' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Yaş ve cinsiyet farkını ortadan kaldıran bayanların ve erkeklerin eşit şartlarla mücadele ettiği iki veya dört kişinin topu yere düşürmeden raketle karşılıklı vuruş esasına dayalı file üzerinden oynanan bir spordur.
  Bu spor dalında zeka, hız ve estetiğin ön plana çıkmasıyla müsabakaların seyri daha güzel olmaktadır.

  Doğu Asya'da ve Meksika'da Badminton'a benzer oyunlar oynanmaktaydı. Ancak ilk olarak 1270'li yıllarda Badminton'u Marko Polo getirmiş, 1872 yılında Beafort Hindistan'da öğrendiği Badminton Sporuna hızlılık kazandırmış, bu sporun kurallarını ilk kez Baldwin adlı sporcu belirlemiştir. İlk federasyon; 1893'de İngiltere'de kurulmuş 1. Dünya savaşından sonra hızla yayılmış ki artık ülkeler uluslararası alanda kendilerini badminton sporu ile tanıtmaya başlamışlardır. Örneğin Malezya kauçuk üretimi ve Badmintonla tanınmaktadır. Badminton ruhsal tedavide de kullanılmaktadır.

  Türkiye'de 31 Mayıs 1991'de resmi kimlik kazanan badmintonda 3 Kasım 1991'de 104. üye sıfatıyla IBF (Dünyada Badmintondan sorumlu tek birlik) üyeliğine kabul edildi.

  < Konu Resmi..>

  alıntı

   
Badminton konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Badminton Hakkında Bilgiler

  Badminton Hakkında Bilgiler

  badminton resimleri badminton badmınton hakkında bilgi oyunu Badminton'un ne olduğunu eminim benim gibi birçoğunuz bilmiyordur...O zaman bakalım neymiş bu badminton... MÖ 5. yüzyılda Çinliler, badmintonun atası sayılan Ti Jian Zi adı verilen bir oyun oynarlarmış. Yine badmintona benzeyen bir oyun, 19. yüzyıl ortalarında Hindistan'da poona adıyla oynanıyormuş. Birçok açıdan günümüz...
 2. Badminton ilginçlikleri

  Badminton ilginçlikleri

  Badminton, nedir, nasıl oynanır, tarihi nedir, kimler tarafından oynanmıştır hakkında bilgi alalım. Bilinçli yapılması gereken bir spor olan badminton'un bilinmeyenleri melekler. -Badmintonun günümüzde bilinen adını, İngiltere Gloucestershire’daki Beaufort Dükü’nün Badminton Evinden aldığını, -Uluslararası Badminton Federasyonuna 147 ülkenin üye olduğunu, -Badminton dünyanın en hızlı...
 3. Badminton hakemleri

  Badminton hakemleri

  Badminton oyununda kaç hakem vardır ve hakemler bu oyunu tam olarak nasıl yönetirler çok ama çok merak ediyorum...
 4. Badminton Özellikleri

  Badminton Özellikleri

  Badminton un özellikleri nelerdir nasıl oynanır?

Sayfayı Paylaş