1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Bahçeli: 'One minute' balonu patladı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  MHP lideri Bahçeli, NATO zirvesinde yürütülen politikayı eleştirerek, "One minute balonu patlamıştır" dedi.  Bahçeli, yerel seçimlerden sonra partisinin Grup Toplantısında yaptığı ilk konuşmada, MHP'nin seçimden güçlenerek çıktığını söyledi.

  Bahçeli konuşmasında, NATO Genel Sekterliği seçimi ve ABD Başkanı Obama'nın TBMM'de yaptığı konuşmaları da değerlendirdi. Bahçeli, şunları söyledi:

  ''İdeal ve ciddiyetten uzak, aynı zamanda değişken ve duruma göre farklılaşan omurgasız siyaset anlayışının son örneği ise NATO Genel Sekreterliği görevine atanacak olan kişinin seçimi esnasında yaşanmıştır.

  İslam aleminin ve milletimizin, NATO Genel Sekreterliğine seçilen Danimarka Başbakanı'na karşı olumsuz bakışı bilinen bir gerçekken, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı arasında yaşanılan çelişkili beyanlar ve ardından ucuz pazarlıklarla ikna edilmeleri, kabulü mümkün olmayan bir durumu ortaya çıkarmıştır. Bunun sonucu olarak, Türkiye NATO içinde veto hakkı olan, ancak bunu kullanmaya yetkisi ve ehliyeti olmayan ikinci sınıf özürlü bir üye ülke konumuna düşürülmüştür.''

  'SAHTE DAVOS KAHRAMANLIĞI...'

  Bahçeli, ''Başbakan Erdoğan'ın, İslam dininin Yüce Peygamberine hakaret edilmesini ve Türkiye'nin güvenliğini ucuz bir pazarlık denkleminin'' içine yerleştirdiğini iddia ederek, baskılar karşısında ''uysal ve ezik'' olarak geri adım attığını ve NATO memuriyeti karşılığında bunları feda ettiğini ileri sürdü.

  ''Sahte Davos kahramanlığı ile iç politikada yol almaya çalışan Başbakan'ın gerçek hüviyeti, siyasi omurga anlayışı, Türkiye'nin onur ve haysiyetine ve manevi değerlerine olan saygısının ve bağlılığının gerçek yüzü şimdi bu olayla bütün çıplaklığıyla anlaşılmıştır'' diyen Bahçeli, ''Dünya siyaseti Manş Denizi'nin iki yakasında bulunan Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın birbirine uymayan, taban tabana zıt açıklamalarına şahit olmuştur'' diye konuştu.

  'ONE MINUTE BALONU...'

  ''Türkiye için öncelikli önem NATO'nun güçlü olması mıdır? Yoksa Türk milletinin değerlerinin her platformda savunulması ve her şeyin üstünde tutulması mıdır?'' sorularını yönelten Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ''Uluslararası gelişmeleri iç politika kazanımları uğruna devamlı riske atan Başbakan Erdoğan, NATO Zirvesine Londra'dan müdahale etmiş, ancak bu müdahale sadece sözde kalarak bir sonuç doğurmamıştır.

  Anlaşıldığı kadarıyla Davos'ta şişirilen 'One minute balonu', NATO toplantısında bizzat Cumhurbaşkanı Gül tarafından patlatılmıştır.

  Türkiye, yeni NATO Genel Sekreteri için Başbakan'ın iddiaları ile örtüşerek veto hakkını kullanmış olsaydı bu iktidarın en isabetli kararlarından birisi olacak ve partimiz tarafından alkışlanıp desteklenecekti.''

  OBAMA'YA: NEZAKETSİZ

  Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Obama'nın TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmayı da şöyle değerlendirdi:

  ''Başkan Obama Çankaya Köşkündeki basın toplantısında bir soruya verdiği cevapta 1915 olaylarını 'soykırım' olarak gördüğünü açıkça belirtmiş, Başkanlık seçim kampanyasında kayda geçen bu görüşlerinde bir değişiklik olmadığını söylemiştir. 24 Nisan günü Beyaz Saraydan yapılacak Başkanlık açıklamasında bu konuyu nasıl nitelendireceğini muğlak ifadelerle açıkta bırakan Obama, AKP Hükümetinin Ermenistan'la sürdürdüğü gizli müzakere sürecinin cesaret verici olduğunu, bu görüşmelerin kısa zamanda olumlu sonuçlar vermesinin, bu sorunun aşılmasına yardımı olacağını ifade etmiştir.

  Bunun yanı sıra, Türk tarihini ve milletini en aşağılık insanlık suçu olan soykırımla mahkum ettirmek için hayasız bir uluslararası kampanya yürütmektedir. ABD Başkanı'nın bu gerçekleri yok sayarak, Meclisteki konuşmasında Amerika'nın tarihine atıflar yaparak, Türk tarihindeki meselelere de aynı olumsuz anlamları yüklemeye çalışması ve bunu tarihin gerçeği ile yüzleşmekle açıklaması; hoş göremeyeceğimiz bir nezaketsizliktir.

  Başkan Obama'nın kendi tarihlerindeki acı ve utanılacak olayları dile getirerek, geçmişiyle yüzleşmek istemesi kendi bileceği iş ve değerlendirmesidir. Ancak, 'biz hatadan döndük, yanlışla yüzleştik' denilerek, aralarında hiçbir ilişki ve alaka bulunmayan tarihimizle ilgili iddia edilen yalanları kabul etmemizi istemesini reddettiğimizi duyurmak istiyorum."
   
Bahçeli: 'One minute' balonu patladı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Balo

  Balo

  Rüyada bir baloda bulundugunuzu ve bir gençle dans ettiginizi görmek islerinizin kisa bir müddet için aksayacagina ve aile içinde bazi dedikodular yüzünden geçimsizlik çikacagina yorumlanir.
 2. One Minute Avatarları

  One Minute Avatarları

  Tayyip Erdoğan'ın Davos zirvesindeki sinirlenip çıkışından sonra oneminute herkesin ağzına dolanan bir kelime oldu:D Bunla ilgili eğer avatar arayanlar varsa işte sizlere one minute avatarları
 3. Yeni trend One minute kolyesi

  Yeni trend One minute kolyesi

  One minute isim kolyesi, nedir, altın tabanca, yeni trendler, altın kırbaç kolyesini daha yakından tanıyalım ve bilgi edinelim arkadaşlar. Başbakan Erdoğan'ın kullandığı "one minute" artık herkesin kullandığı bir söz haline geldi.O kadar benimsenmiş bir kelime olmuş ki artık bu sözün kolyesini bulmak hiçde zor değil. Başbakan Erdoğanın Davos Zirvesi sırasında kullandığı one...
 4. balon

  balon

  cocukların en sevdiği oyuncaklarından melekler.ısıtılmış hava veya havadan daha hafif bir gazla doldurulan, atmosferde uçabilen, küre biçiminde araç.

Sayfayı Paylaş