1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Bakan Çağlayan'a şok tepki

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın Bileçik ziyareti zehir oldu! Bakan Çağlayan'ı bir vatandaş sokak ortasında mahçup etti!
  Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Bakan Çağlayan, Bilecik’in Bozüyük ilçesinde elini uzattığı bir vatandaştan tepki gördü.

  Bakan Çağlayan, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti olarak yola çıkarken işlerinin hizmet olduğunu ve bu gücü de milletten aldıklarını iyi bildiklerini kaydetti.

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti kadrosunun Türkiye’de hizmete talip olduğunu ifade eden Bakan Çağlayan, şöyle konuştu:

  "Bu önemli topraklarda Osmanlı’nın, Türklüğün kilometre taşlarından biri olan Bozüyük’te Şeyh Edebalı’nın dediği gibi (İnsanı yaşat ki devlet yaşasın) felsefesinden yola çıktık. Başbakanımızın her fırsatta bize söylemiş olduğu gibi biz millete hükmetmeye değil millete hizmet etmeye talip olduk. 29 Mart akşamı 30 Mart sabahından sonra AK Parti’li bir belediye başkanının nasıl hizmet ettiğini Bozüyüklüler görecek. AK Parti sınıf, zümre veya kişisel bir hareket değil, 81 kentin 80’inde milletvekilli çıkarmış milletin partisidir."

  ELİ HAVADA KALDI

  Çağlayan, Bozüyük’e Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanlığı döneminde de geldiğini anımsatarak, "79 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca ihracatımız 36 milyar dolardı. AK Parti döneminde bu 132 milyar dolara çıktı. ASO Başkanlığı dönemimde benimle (Türkiye’nin ihracatı 132 milyar dolar olacak) diye iddiaya girseydiniz bunun olmayacağını söyler ve kesin kaybederdim" dedi.

  Bakan Çağlayan, konuşmasının ardından, İsmet İnönü Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. "İyi günler" dileyip elini uzattığı bir kişiden "Bu zamana kadar neredeydiniz?" cevabını alan Bakan Çağlayan, "Boş ver ne yapacaksın, sen niye elini uzatmıyorsun çok ayıp bir şey" diye konuştu.

  "BU KRİZ DE GELİR GEÇER"

  Daha sonra Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Habib Esel’i ziyaret eden Çağlayan, burada yaptığı konuşmada, dört kez kriz yaşadığını ve bu konuda tüm sanayiciler ve iş adamları gibi adeta "şerbetli" olduğunu ifade eden Çağlayan, "Benim sizden biraz daha fazlalığım var. Krizle birlikte bir de kalp krizi gördüm. Dolayısıyla 5 krize karşı şerbetliyim" dedi. Çağlayan, Bilecik ve Bozüyük’ün sanayinin yoğun olduğu bir bölge olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

  "Türkiye’de her il teşvik kapsamına giriyor. Yeni teşvik sistemimiz hem sektörel hem bölgesel hem de proje bazındadır. Organize Sanayi Bölgeleri, küçük sanayi sitelerine yönelik desteklerimiz fazlasıyla devam ediyor. Yaptığımız protokolle gerek OSB gerekse küçük sanayi sitelerinde kredi faizlerinde çok büyük indirimler yaptık. KOSGEB Kanunu’ndan sadece sanayici değil, tüccar, hizmet
  sektörü de faydalanacak."

  Türkiye’nin tamamen dışarıdan ithal etmek zorunda kaldığı krizin etkisini yaşadığını belirten Çağlayan, "Kabahatimiz dünya ülkesi olmak. 132 milyar dolar ihracat yapmak. Kabahatimiz dünyanın 16’ncı, Avrupa’nın 6’ncı büyük ülkesi olmak. Ama bunlar kabahatse. Bunlar Türk sanayicisinin, Türk müteşebbisinin onurlu başarısıdır. Bu kriz de gelir, geçer. Çok şeyin geçtiği gibi. Her inişin bir çıkışı var, morallerimizi sonuna kadar yüksek tutacağız" diye konuştu.
   
Bakan Çağlayan'a şok tepki konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şok

  Şok

  Degişik nedenlerle kalbin pompalama etkinli inin zayıflaması, ya da, damarlarda pompalanacak yeterli kan olmaması halinde, ciltte, bilinçte ve kaslarda ortaya çıkan ilerleyici nitelikte belirtilerin tümüne şok denir. Müdahale edilmezse, belirtiler ilerler, kişi ölebilir. Aşırı kanamalar, ishal, yanıklar, kusma, kalp krizi, aşırı korku ve heyecan, allerjik olaylar, aşırı a rılı olaylar şok...
 2. Bakan

  Bakan

  Kabine üyelerinden birini güleryüzlü görmek sevinç ve müjdeye, asık çehreli görmek gam ve kedere delalet eder.Rüyada bir bakan görmek hayatınızda birtakım olumsuz değişikliklerin ve aksiliklerin gerçekleşeceği anlamına gelir.Rüyasında bakan, başbakan gibi devlet adamlarını görmek, kişilerin sıkıntılarına çare bulunacağına işaret eder.Rüyada bir bakanla konustugunu görmek, amaciniza kolaylikla...
 3. Bakan Akdağ'dan 112 kaydına tepki

  Bakan Akdağ'dan 112 kaydına tepki

  Bakan Akdağ, İHA muhabiri İsmail Güneş ile 112 personeli arasında geçen görüşmenin yayımlanmasını eleştirdi. Dünyanın hiçbir medeni ülkesinde söz konusu kayıtların yayımlanmayacağını dile getiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Bu ses kayıtlarının yayımlanması hasta haklarına, o hastaların ailelerine yapılmış çok büyük bir haksızlıktır. Hele de olayın sıcaklığı bu kadar...
 4. Tepkiler :)

  Tepkiler :)

  KLASİK TEPKİ: Sıraya geç kardeşim NEOKLASİK TEPKİ: Şeker kardeşim sıraya geçiver REALİST TEPKİ: Sıra var SURREALİST TEPKİ: Sallandıracaksın bunlardan ikisini kızılay da bak bir daha yapabiliyorlar mı? ROMANTİK TEPKİ: Beyefendi galiba sırayı görmediniz NATURALİST TEPKİ: Sırana geç MODERN TEPKİ: Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa da POST-MODERN: Sırana geç lan ayı!...
 5. Şok...Şok...Şok...Şok

  Şok...Şok...Şok...Şok

  Kızlar başlığı görünce eminim ne kadar şaşırtıcı birşey olduğunu anlayabilmişsinizdir.Açıklama yapmak istemiyorum lütfen sadece resimlere bakın:S:S:S * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * size ŞOK olduğunu söylemiştim:piha::piha::piha:

Sayfayı Paylaş