Balın içinde neler var neye yarar ?

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
Balın içinde neler var neye yarar ?
Balın içindeki malzemeler nelerdir bal ne işe yarar vücutta nasıl bir etki bırakır gerçekten iyileştirir mi ?

İngiliz bilim adamları, balın yaraların iyileşme sürecini hızlandırdığını bilimsel olarak kanıtladılar
Nature dergisinin internetteki sayısında çıkan habere göre, Wales Üniversitesi nde görevli bilim adamı Rose Cooper ve ekibi, balın yaralara sürüldüğü zaman dirençli olaraka bilinen bakterileri bile öldürdüğünü tespit ettiler.
Balın yaraların hava almasını engellediğini ve yüksek şeker oranı sayesinde bakterilerin çoğalmasını durdurduğunu belirten Cooper, balın bakterileri öldürme konusunda şekerden yapılmış bir macundan üç kat daha etkili olduğunu söyledi.
Cooper, balın, hastanelerden alınan staphylococcus bakterisinin çeşitlerinin üremesini de etkili bir şekilde durdurduğunu kaydetti.
Bilim adamları, antibiyotik özelliği olan maddenin ne olduğunu ve arıdan mı yoksa nektardan mı bala geçtiğini henüz bilmediklerini ifade ettiler
alıntıdır
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Bal, gerçekten de mucize bir yiyecek. Özellikle arıların dünyadan yok olması ile dünyanın sonunun geleceğini tüm uzmanlalr söylüyor bizlerde biliyoruz. Her çiçekten alınan özlerin birleşimi ile bal mucize ama eskisi gibi bal da kalmadı artık şeker var içlerinin çoğunda e orijin olanlar da dünya para ama yine de iyi kötü dememek kullanmak lazım tabiki iyisini bulmak ta lazım.
 
Geri
Üst