BANGKOK DANGEROUS filmi izle

M

Misafir

Forum Okuru
BANGKOK DANGEROUS filmi izle
bankong filmi bankong izle

Yapım : 2008, ABD
Tür : Aksiyon / Dram / Gerilim
Yönetmen : Oxide Pang Chun, Danny Pang
Senaryo : Oxide Pang Chun, Jason Richman
Oyuncular : Nicolas Cage, James With, Philip Waley, Charlie Yeung, Shaun Delaney, Shahkrit Yamnarm, Panward Hemmanee, Dom Hetrakul
Yapımcı : Nicolas Cage, Norman Golightly, Andrew Pfeffer, William Sherak, Jason Shuman, Chris Lowenstein, Denis O'sullivan, Matt Summers, Ben Waisbren
Görüntü Yönetmeni : Decha Srimantra
Müzik : Brian Tyler
Süre : 1 saat, 55 dk.

“The Aviator - Göklerin Hakimi”yle Oscar ödülüne aday gösterilen ve “The Departed - Köstebek”le Oscar ödülünü kazanan yapımcı Graham King Sunar:

“BANGKOK DANGEROUS”


Hong Konglu Pang Biraderler, en ünlü filmlerinden birinin, Bangkok Dangerous’ın yeniden çevrimi için kolları sıvadı. Hem de stüdyoların gözdesi, Oscarlı aktör Nicolas Cage’i de kameraların önüne geçiriyorlar.

Genel olarak orijinal filmin senaryosuna bağlı kalacak olan Pang’lar tek bir değişikliğe gidecekmiş. İlk filmdeki dilsiz tetikçiyi (Cage’in canlandırdığı rol) bu sefer konuşturmaya karar vermişler. Orijinal dokuyu bozmamaya niyetli olan kardeşler filmi yine Bangkok’da, Amerikalı oyuncuların yanısıra Tayvanlı, Koreli ve Hong Konglu oyunculara da yer vererek çekmeyi planlıyor.Bir iş için Bangkok'a giden ve orada yerli bir kıza aşık olan katilin hikayesini anlatacak filmin senaryosuysa Jason Richman'a ait.


Konusu

Başrolünde iki kez Oscar adaylığı, dört kez de Altın Küre adaylığı kazanan, Oscar ve Altın Küre ödüllü Nicolas Cage’in oynadığı, 45 milyon dolarlık yapım bütçesiyle gerçekleştirilen, “Bangkok Dangerous” sözleşmesini yaptığı cinayetler serisini gerçekleştirmek için Tayland’a giden bir kiralık katilin hayatındaki beklenmedik kökten değişimleri ve dönüşümleri konu alır.

Joe (Nicolas Cage), Surat adlı acımasız suç patronunun dört düşmanını öldürmek üzere Tayland’ın başkenti Bangkok’a iner.

Bu ülkeyi hiç tanımadığı için kendisine yardım etmesi ve yol göstermesi için Kong (Shahkrit Yamnarm) adlı bir dolandırıcıyla anlaşma yapar. İşini tamamladıktan sonra onu da öldürüp bütün izleri yok etmeyi planlamaktadır.

İşin tuhafı, tam bir yalnız kurt olan Joe kendisini bu genç adama akıl hocalığı yaparken bulacak, bu arada yerel bir dükkanda çalışan sağır ve dilsiz bir kıza adım adım aşık olacaktır. Bangkok kentinin sarhoş edici güzelliklerinde ilerlemeye çalışan Joe kendi varoluşunu sorgulamaya başlar. Surat’ın katliam zamanının geldiğini düşündüğü sırada Joe artık değişmiş, bambaşka birisi olmuştur.
 
Üst