1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Bankalar hukuk tanımıyor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Konya'da bir kişi, tüketiciden alınan yıllık kart aidatı bedelinin iadesini hukuki yönden kazandıktan bir süre sonra aynı banka yine kredi kartı aidatı aldı.
  Metin Erkul, yaklaşık 8 ay önce kendisi ve eşine bir banka şubesinden aldığı kredi kartına yıllık aidat olarak 75 YTL borç geldiğini, bunun üzerine Konya Karatay Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığına başvurduğunu söyledi.

  Heyetin dilekçeyi inceledikten sonra kendisini haklı bulduğunu ve paranın iadesine karar verdiğini, ancak bu defa bankanın Konya Tüketiciler Mahkemesine itiraz dilekçesi verdiğini belirten Erkul, “ Mahkeme 1 Martta bankanın Konya Tüketiciler Mahkemesine açtığı davayı reddetti. Hukuki yönden haklı sayıldım” dedi.

  Ağustos ayında yine aynı bankanın kendisinden 75 YTL kredi kartı yıllık aidatı başlığı altında para istediğini ve ödemek zorunda bırakıldığını ifade eden Erkul, şunları kaydetti:

  “Bankaya internet yoluyla itiraz ettim. Ancak banka bana 'Bankaların talep ettikleri ücret ve komisyonlar yasal düzenlemelere göre alınmaktadır. Bu doğrultuda kart ücreti itirazınız olumlu değerlendirilmemiştir” şeklinde karşılık verdi. Ben de eylül ayında tekrar Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurdum. Tekrar kazanmam halinde bu sefer tazminat davası açacağım. Çünkü benim zamanım gasp ediliyor. Alınan para çok olmayabilir. Ancak benim gibi mağdur olan çok insan var. Hakkımı arayacağım.”
  Bankanın resmen kanunu tanımadığını savunan Erkul, “Düşünün aynı şartlarda aynı kişiden bu para isteniyor. Bu konuda ciddi önlemler alınmalıdır” diye konuştu.

  Tüketiciler Birliği yetkilileri ise yargının kararının bir defalık geçerli olduğunu, aynı hak ihlale uğramışsa tekrar hukuki mücadele verilmesi gerektiğini söyledi.

  Uygulamanın yanlış olduğunu, bunu sürekli dile getirmeye çalıştıklarını belirten yetkililer, “Metin Erkul gibi Türkiye'de çok insan var. Mağdur sayısı her gün artıyor. Buna önlem alınması gerekir” dediler.

  kaynak
   
Bankalar hukuk tanımıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kimseyi tanımıyorum:(

  kimseyi tanımıyorum:(

  merhaba arkadaşlar.siteyi çok beyendim ve üye oldum ama hiç kimseyi tanımıyorum.adım bahar.izmirde oturuyorum.lütfen sizde kendinizi tanıtın...:cry:
 2. Banka

  Banka

  Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir. Banka görmek para kaybedileceğine işarettir. Para çekmek, para açısından rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına...
 3. Demet Emir Tamer'i tanımıyormuş.

  Demet Emir Tamer'i tanımıyormuş.

  Bakın arkadaşlarım işte bakın görün ilişkilerin Türkiye'de ne kadar dejenera olduğunu görün arkadaşlarım, Bunu başka biri yapacak olsa hemen damgasını alnının ortasına yapıştırır arkasından konuşuruz. Eeee mevzubahis sanatçılar olunca bunlar sadece teferruattan öteye geçemiyor. Yani kiminle birlikte ne kadar sürdü ne zaman bıraktı. Alın size haber bakın :D EMİR TAMER'LE 1.5 AYDIR BİRLİKTE...
 4. Teknoloji çılgınlığı sınır tanımıyor

  Teknoloji çılgınlığı sınır tanımıyor

  Wireless donanımlı T-shirt teknolojik çılgınlıkta sınır tanımıyor.İşte bilişimin son harikaları. İnternet sitesi üzerinden satış yapılan ürünler arasında 'kablosuz internet erişimini gösteren t-shirt' dikkat çekiyor. Kişinin, bilgisayarını açıp internet erişimi aramasına gerek kalmadan bulunduğu yerde kablosuz internet erişimi olup olmadığını görmesine imkân veren t-shirt, üzerindeki...
 5. M.M Kombinde Sınır Tanımıyor!

  M.M Kombinde Sınır Tanımıyor!

  Özel gecelerde nereye gideceğimiz kadar ne giyeceğimiz de önemli bir meseledir. Bu güzel ve önemli gecede hepimiz özel birşeyler giyip şık olmak isteriz. İşte bu noktadaMelekler Mekanı Moda takipçilesi olarak işimizi ciddiye alıp sizler için en moda trendleri göz önüne alarak şık ve özel kombinler hazırladık. Tarzınıza uyan kombini seçip özel gecelerinizde göz kamaştırmak da size kalmış.....

Sayfayı Paylaş