Banyonuzda şık aksesuarlar

M

Misafir

Forum Okuru
Banyonuzda şık aksesuarlar
Banyonuzda şık aksesuarlar
aks0097.jpg
Son günlerde her yerde iştah açıcı bir pastaneyi andıran, sabun dükkânları açılıyor. Bu dükkânlarda satılan doğal içerikli sabunlar, görüntüleri ve kokularıyla herkesi baştan çıkarıyor. Büyükannelerimiz ne ciltlerine, ne de çamaşırlarına beyaz sabundan başka bir şey sürerdi.

Sadece sabundan mıdır bilinmez, büyükannelerimizin yıllara meydan okuyan ciltleri hep pırıl pırıldı. Son yıllarda ise kalıp sabunlar, saltanatını sıvı sabunlara ve duş jellerine kaptırdı. Ama doğal yaşam trendi, temizlik alanında da kendini gösterdi ve şu sıralar, tamamen doğal, el yapımı ve bitkisel içerikli sabunlar adeta yeniden keşfediliyor. Farklı formlarda ve çeşitte karşımıza çıkan bu sabunlar, banyolarımızda şık bir aksesuar olarak da yerini alıyor.

Sabun konusunda dünyaca ünlü markalar Türkiye'de mağaza açmaya başladı. Dünyanın pek çok ülkesinde 400 mağazası bulunan Lush'ın ilk mağazası Suadiye'de açıldı. Lush'daki pasta, kurabiye, jel şeklindeki sabunlar, el yapımı, doğal ve taze ürün olarak sunuluyor. Tıpkı şarküterilerdeki ve manavlardaki gibi sunulan ürünler, istenilen miktarda kesiliyor ya da adet olarak satılıyor.

Organik hammaddelerden (şifalı bitkiler, meyveler, çiçekler ve bitkisel esans ve yağlar) üretilen Lush ürünleri, hayvanlar üzerinde test edilmiyor. Kanyon'da mayıs ayında açılan ve ilk bakışta bir pastaneyi çağrıştıran Fresh Line da doğal sabunlarıyla iddialı bir marka.

Doğal güzellik ve bakım ürünlerine yönelik bir mağazalar zinciri olan Fresh Line'ın, yüz, saç, vücut bakımı, SPA ürünleri, doğal aromaterapik bakım ve masaj yağları, bitkisel tedavi ürünleri ve özel kokulu ürünlerden oluşan yaklaşık 400 çeşitlik geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Pasta, kurabiye, çiçek veya meyve şeklinde yapılmış ürünleriyle Fresh Line, önce gözlere hitap ediyor sonra organik ürünlerile sağlıklı yaşam vaat ediyor.

aks0097a.jpg
Taze meyve içerikli
More than Soap markalı sabunlarda da doğallık ön planda. Firmanın ürettiği el yapımı bitkisel sabunlar, doğal zeytinyağı, Hindistan cevizi, hurma ağacı, ayçiçeği, Hint yağı ve shea yağı içeriyor. Krem kıvamında, nemlendirici ve zengin bir sabun köpüğü elde edebilmek için, sabunlar, avokado, kayısı, kenevir, badem, keten tohumu ve Hindistan cevizi yağı gibi doğal ve organik yağlarla besleniyor. Sabunlar organik bitkiler, çiçekler, baharatlar ve killerle renklendiriliyor.

Hatta More Than Soap'da taze organik meyve ve sebzeler içeren sabunlar bile var. Bir diğer doğal sabun markası Sabuni'nin ürünleri, içerdiği birinci kalite zeytinyağı, özel içmelik su ve aromaterapik yağlar sayesinde cildi besliyor ve yumuşatıyor. Dönemsel ve hava değişikliklerine göre farklı ürünlerin ön plana çıktığı Sabuni'de, yaz aylarında en çok tercih edilen ürünler şöyle: Beta karoten içeren havuçlu sabun, peeling özelliği taşıyan killi sabun, rahatlatıcı özelliğiyle lavanta-naneli sabun ve nemlendirici özelliğiyle bal-bademli sabun.

Sabuni'de kuru, yağlı ve karma ciltlere göre özel olarak hazırlanmış ürünler de bulabilirsiniz. Hamam markası ise geleneksel yöntemlerle yapılan zeytinyağlı sabunlar üteren ve Türk hamam kültüründe yer alan ürünleri, özgün halleri ve çağdaş tasarımlarıyla sunuyor.

Markanın peştamal, peşkir, hamam tası, nalın ve kese gibi ürünlerinin yanı sıra çeşitli sabunlarını da Caddebostan'da Old Hammam adlı mağazada bulabilirsiniz. Sabunlar Antakya, Kilis, Ayvalık, Kalkan gibi yörelerden temin ediliyor ve geleneksel tarzda üretilenler dört-altı ay gibi doğal bir kuruma sürecinden sonra satışa sunuluyor.
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
Misafir
M
merilyn
Cevaplar
1
Görüntüleme
918
merilyn
merilyn
Ö
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
özgeaslan
Ö
Üst