1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Konu, 'Başak Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  ekim ayı hangi burç başak burcu ekim ayı yorumu 2009 başak burcu burcunun resmi Aylık burcunu takip eden kaçırmayan Başak Burcu melekler için 2009 Ekim aylık burç yorumları :tik:

  [​IMG]

  24 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında, değerler evinizin yöneticisi Venüs ve ortak paylaşım evinizin yöneticisi Mars gezegenlerinin Akrep burcu seyirleri, gerek yakın çevreniz gerekse aşk hayatınızla ilgili konularda bana göre Ekim ayının dikkate alınması gereken tarihleri olarak gözükmekte. Bu iki seyir iletişim, düşünme, yakın çevre, haberleşme, yolculuklar açısından da değer taşımakta. Bu tarihler arasında, görüşlerinizi, duygularınızı konuşarak, yazışarak ve birebir irtibatta bulunarak hissettirmeye çalışabilirsiniz. Peki Venüs ve ardından Mars gezegenlerinin bu enerjileri ne gibi yansımalar içermekte ve nelere dikkat etmek gerekir birlikte inceleyelim. Öncelikle Venüs gezegeni Akrep burcunda kendi doğasındaki uyum, uzlaşı, eşit hak ve özgürlük altında ilişki kurma gibi özelliklerinden uzaklaşır. Beklentiler artar, doyum hissine ulaşmak zorlaşır ve hakimiyet kurma arzunuz yoğunlaşır. Gördüğünüz gibi pek yumuşak etkiler içeren bir enerji değil.

  Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, partnerinizle ortak paylaşımlarınızın altını çizerek dönüşümde bulunmak ve beraberliğinizi daha anlamlı kılabilmektir. Bu tarihler arasında, bir yandan ona olan yoğun tutkunuzu daha fazla hissettirmeye çalışırken diğer yandan derinlemesine olarak ilişkinizi gözden geçiriyor olabilirsiniz. Onun yaşamının merkezi olmak isteğiniz, böyle bir durumdan hoşlanmayan bir partneriniz varsa sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Kimi zaman ilişkinizde güvensizlikler yaşarken kimi zaman da ayrılmanız halinde dünyanın sonunun geleceğini hissedebilirsiniz. Bir Başak mantıklı ve analizci bakış açısına sahip olmasına rağmen bu enerji altında hem kusursuzluk özlemi içindedir hem de yaşadığı beraberlikteki aksayan noktalar üzerinde fazlasıyla durabilir. Oysaki burada yapılması gereken, öncelikle kendinizi gözden geçirerek, bu enerjinin yarattığı güdüsel hareketleri belli bir dengede tutmaya çalışmaktır. Geçmişte yaşanan bazı sorunların sorgulamasını içinizde bitirmediğiniz sürece tam bir bütünleşme sağlamanız oldukça zordur. Çünkü bütün bunlar en ufak bir pürüzde tekrar ortaya çıkarak kendilerini hatırlatabilir. Yine bu süreçte çevrenizdekileri ve birlikte olduğunuz insanı değiştirmeye çalışabilir ve onun kendi özelliklerini yansıtmasına izin vermeyebilirsiniz.

  Böylece aranızda sözel sataşmalar meydana gelebilir. Bütün bunlar bu enerjinin olabilecek yansımaları arasındadır. Dikkat edilmesi halinde tabi ki bütün bunların üstesinden gelmek mümkündür. Şimdi de bu enerjinin olumlu kullanımdan söz etmek istiyorum. Örneğin yapıcı bir şekilde hareket etme yoluyla beraberliğinizdeki problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz. Aksayan noktalar üzerinde durarak, soruna neden olan ayrıntıları birlikte aşabilirsiniz. Yararsız ve gereksiz mevzuların üzerinde durmak yerine asıl ihtiyacınız olana odaklanabilir, zamanı daha faydalı kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz beraberlikten haz duyabilir veya sevginizi haz duyulacak hale getirebilirsiniz. Birlikte zevk alacağınız paylaşımlar yaratabilir veya varsa bunları yaşamaya öncelik tanıyabilirsiniz. Karşılıklı olarak isteklerinizin, beklentilerinizin farkında olabilir ve sevdiğiniz kişiye destek olarak güç birliğinde bulunabilirsiniz. Bu enerji sizler açısından yakın çevrenizle olan ilişkiniz açısından da aynı şekilde önem taşımaktadır. Çünkü Venüs başta da söylediğim gibi iletişim evinizde seyrini sürdürdüğü için, aşk ve ciddi ilişkiler evinizdeki etkilerine göre daha değişiktir. Burada önemli olan iletişimi güçlü tutmak ve karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunarak bu dönemi en huzurlu manada geçirmektir. Yani işin sırrı tamamen sağlıklı bir iletişimden geçmektedir. Ancak o zaman beraberlikteki sorunlar çözülür veya aşkta haz noktasına varılabilir.

  Venüs Akrep burcu süreci devam ederken 4 Ekim tarihinde Mars gezegenin de aynı alanda transitine başlaması iletişimsel konularda daha sert tepkilerin ortaya çıkmasına sebep olduğu gibi, tutkularınız yoğunlaştığı için, bu sefer de sorunlarınızı, cinsel paylaşımda bulunarak çözüme kavuşturmaya çalışabilir, ardından tekrar kontrolü sağlamak için sözel olarak baskı kurmaya çalışabilirsiniz. Bu ise gelgitlere neden olabilir. Mars bu konumda oldukça güçlü bir enerjidir ve Venüsle ortaklaşa hareket edecekleri için, aşkta sahiplenme dürtüsü iyice kuvvetlenir. İlişkinizde kendi isteklerinizi kabul ettirmeye çalışabilir, gücünüzü sözlerinize yansıtabilir, ufak bir olayda bile, ya hep ya hiç tavırları içinde olabilirsiniz. Benim bu süreç için size tavsiyem değerlerinize sahip çıkmaya çalışırken, karşınızdaki kişi üzerinde kontrol kurmaya ve güç elde etmeye çalışmamanız, sabırlı bir şekilde iletişimde bulunmanızdır. Bunlara dikkat edilmesi halinde Ekim ortalarından itibaren Mars gezegeninin Aşk evinizdeki Jüpiterle olan olumlu etkileşimi sayesinde ilişkinizdeki ciddiyetin artması mümkün olduğu gibi, tutkularınızı daha yoğun, aşkınızı daha sağlam yaşamaya başlayabilirsiniz.

  İş ve Kariyer

  Sevgili Başaklar iş hayatınızla ilgili konularda tabi ki en öncelikle dikkate alacağımız enerji, yöneticiniz Merkür gezegeninin 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasındaki geri hareketidir. 29 Ağustos-23 Eylül arası düz seyirde olan Merkür, daha sonra geri hareketine başlamıştı. Bu demek oluyor ki, Ağustos sonundan bu yana iş görüşmeleri veya birebir iş hayatıyla alakalı konularda zihinsel olarak yoğunlaşmış durumdasınız. Geri hareket ise, bu yoğunluğun tekrar gözden geçirilmesi anlamı taşıdığı gibi, 15 Ekim tarihinden sonra uygulamaya konulacak kararlarınızla ilgili olan eksiklerinizi tamamlamanız açısından da önem taşımakta. Her zaman belirttiğim gibi böyle süreçlerde ani yeniliklerde bulunmak yerine, beklemede kalmak ve herşeyin biraz daha netleşmesini izlemek son derece yararlıdır. Ayrıca geri harekette algılama son derece yüksek olduğu için, normal zamanlarda farkedilmesi güç olan her nokta açıklığa kavuşabilir. Terazi burcunda meydana gelen geri hareketin sizler açısından en başta anlamı, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi, güvence arayışınız üzerinde yoğunlaştırarak çözümler bulmaya çalışmanızdır. Yani iş hayatındaki gelişmelere, kariyer konularından ziyade, maddi açıdan düşünerek ele alabilirsiniz. Doğal olarak iş başvurusunda bulunurken veya mevcut işinizdeki görüşmelerin de temelinde bu olgu daha fazla ön plandadır. Terazi burcunda oluştuğu için, ilişkiler konusu bu süreçte önemlidir. Belli bir denge içinde, karşılıklı uzlaşı, uyum içinde hareket etmek gerekliliği vardır.


  Merkür Terazi burcunda zaten genel olarak uyumdan yana olmanın göstergesidir. Fakat bu uyum, birilerinin hakkınızı yemesi veya sizin fikirlerinizden vazgeçmeniz anlamına gelmemesi gerekir. Çünkü sahip olduğunuz değerlerinizi korumak ve kollamak için güçlü olmanız gerekmektedir. Bu enerji altında yapılması gereken, karşıt görüşleri dinlemeye hazır olmak fakat olayların ardındaki gerçekleri de iyi saptamaktır. İş başvuruları açısından bu enerji altında yapılması gereken ihtiyaçlarınızın farkında olarak hem diğer insanlarla güçlü bir şekilde irtibatta bulunmaya hem de işbirliğine açık olmaktır. Kimileriniz bu etki altında eşit paylaşımlara dayalı bir ortaklık kurmayı düşünüyor olabilirsiniz. Böyle bir durumu uzun bir süredir istiyorsanız ve herşey kafanızın içinde oturmuşsa adım atmanızda bir sakınca yoktur. Fakat geri hareket döneminde böyle bir teklifle karşılaşırsanız doğal olarak beklemede kalarak, artılarını ve eksilerini düşünmeniz gerekebilir. Bazılarınız bu dönemde sözleşme yenileyebilir. Eğer her sene bu mevsimlerde gerçekleşen bir durum ise o zaman yerine getirmenizde bir sakınca yoktur.

  Bazılarınız bu dönemde maaş artışı, işinizdeki statünüzün değişimi gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni görevinize geri hareket döneminde başlamanızın da sakıncası yoktur. Bunların dışındaki durumlarda ise, geri planda beklemede kalmanız, herşeyi gözden geçirmeniz, bütçeniz açısından olabilecek yansımaları ele alarak düşünmeniz faydalıdır. Şimdi bir konuyu daha sizinle paylaşmak isterim. Merkür Terazi burcu seyirlerinde, kararsızlık çokça görülen durumlardandır. Kişi hangi seçenek veya hangi konuda tam olarak adım atması gerektiğini bilmeyebilir. Bazen bencilce durumlara yanaşır, bazen de paylaşıma açıktır. Oysaki bu süreçte özellikle patron konumunda bulunan kişilerle diplomatik bir tarzda ve zıt fikirler olsa dahi, dinlemeye anlamaya çalışmak artı bir puan kazandırabilir. Kimi Başaklar için bu enerji altında, ortaklık ilişkileri yoluyla bir ekip çalışması gündeme gelebilir. Yani belli kişilerle belli bir zaman süresince bir projede yer almak gibi. Sorumluluklarınız artmıştır ve doğal olarak herkes kendi payına hareket etmeye çalışabilir. Eğer bu işte gerekli koordinasyon sağlanabilirse bundan herkes faydalanmış olacağından, eğer siz de böyle bir durum içindeyseniz geri hareket boyunca sakin kalmanız, bilgi birikiminizi işinizin yararına herkesle paylaşmanız son derece önemlidir. Hangi şart ve durumda olursanız olun geri hareket dönemi içinde herşeyi objektif bir şekilde incelemeyi unutmayınız. Yenilik anlamındaki işlerde ise, acil kararlar vermemeli, herşeyi iyice kontrol etmeli ve yaptığınız çalışmaları ve uygulamalarınızı 15 Ekim tarihinden sonra yürürlüğe koymalısınız.

  Parasal Konular

  Finans hayatınızla ilgili konularda 22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasındaki Güneş ve bir gün sonra 23 Eylül tarihinde geri hareketine başlayacak olan Merkür gezegenlerinin Terazi burcu seyirleri son derece etkilidir. Tabi ki Merkür gezegeninin bu konudaki etkinliği çok daha anlamlı ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Güneş bildiğiniz gibi astrolojik olarak, kimlik duygumuzu ifade etmek ve bilinçli isteklerimizi elde etmek dürtümüzle birebir alakalıdır. Merkür ise, zihinsel düşünce gücümüzle ilintilidir. Bu iki hareket Terazi burcunda oluştuğu zaman, bir yandan yaşamın güzellikleri ve kaliteli olan şeylerine sahip olmak isteğiniz artar, diğer yandan içinde bulunduğunuz duruma göre bütçenizin kontrolünü iyi yapmanız lazımdır. Yani mantığınız ön planda olmak zorundadır. Bilirsiniz parası olanlar için bu durumun pek bir sıkıntısı yoktur. Fakat belli geliri olan kişiler için hem güzellikleri istemek hem de düşünmek gereği kolay değildir.

  Şimdi gelin bu sürecin kazanımlarınız açısından olabilecek yansımaları birlikte inceleyelim. Öncelikle Merkür geri hareketinin Ekim ayının ortalarına kadar devam edecek seyri esnasında kişisel kaynaklarınız konusunda düşünmeden fevri hareket etmemek ne kadar önemliyse işbirliği ve diplomasiden uzak davranışlar sergilemek de o denli yanlıştır. Etrafınızdaki dünyayla olan tüm paylaşımlarınızda karşıt görüşlere açık olmanız ve fakat kendi görüşlerinizden de taviz vermeden düşünmeniz lazımdır. Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi güvence arayışınızla ilgili alanlara yöneltmeden önce, ne yönde ilerlediğinizi ve nereye varmak istediğinizi düşünmek geri hareketin bitiminden sonra çok daha yararlı adımlar atmanızı sağlayabilir. Bu süreçte harcamalar konusunda kimi zaman aşırıya varan kimi zamansa korku duyarak kendinizi kısıtlamanız mümkündür. Benim önerim ise, gerekli olanla gereksiz olanı iyi dengelemek ve avucunuzdaki paranın kıymetini bilerek harcamalarda bulunmaktır. Bir de şu çok önemli. Merkür geri hareketi devam ederken ani bir dürtüyle satın alınan bir şey, alınan şeyin amacı dışında kullanıma neden olabilir. Normal rutin giderlerin tam olarak karşılanması konusunda sorun yaşanmaması için bu dikkat gayet önemlidir. Yine bu süreçte elinizde olmayan durumlar nedeniyle karşılaşacağınız giderler için kenarınızda belli bir miktar paranın bulunması da faydalıdır.

  Parasal kazanımlarınızı artışıyla alakalı olarak ister belli bir yerde isterseniz kendi işinizde çalışan biri olun, bu dönemde kazanımlarınız konusunda geri plana çekilerek gelişmeleri gözden geçirmek oldukça önemlidir. Eğer bu dönemde maaş artışı gibi durumlarınız varsa, geri harekette beklemede kalarak sabırlı olmanız şarttır. Eğer ortaklık kurmayı düşünüyorsanız yine bu süreçte herşeyi gözden geçirmeden yatırımlarınızı yönlendirmeyiniz. Ayrıca iş ve kariyer bölümünde sözünü ettiğim yeni iş başvurularınızda ise, parasal konularda dikkatli hareket etmeye çalışmak, kendi isteklerinizden sırf başkalarıyla uyumlu olmak adına vazgeçmemek için sakin olmak faydalıdır. Tüm bu noktalar gözden geçirildikten sonra 15 Ekim tarihinden itibaren planlarınızı uygulamanızda bir sakınca yoktur. Ayrıca bu tarihten sonra Güneş gezegenin yansımalarından da yararlanmanız mümkün olabilir. Merkürün para evinizdeki bu transiti Kasım ayının ilk haftasına kadar devam edeceği için ortaklaşa girişimler ve parayla alakalı konulardaki yoğunluklar bu tarihe kadar devam edebilir.

  Demek oluyor ki, önümüzdeki bir aylık süre içinde zihinsel açıdan birçok şeyi gözden geçirmeniz, kazanımlarınızla ilgili konularda dengeleri yerine oturtmanız mümkün olabilecektir. Bu süreçte kazanç sağlayacağınız alanların başında, iletişim, estetik ve güzellik, moda ve tasarım, çizim ve resim, sosyal ilişkiler, kültürel faaliyetlerden elde edilebilir. Ayrıca bu alanlarda ek kazanç sağlanabilir. İster ortaklık ilişkisi, isterseniz bu alanlarda maaşlı çalışan bir kişi olun dikkat edeceğiniz en önemli husus, etrafınızda bulunan otorite konumundaki kişilerle iyi ilişkiler içinde olmaya çalışmanız ve parayla alakalı her işinizde kendinizden emin ve güvenli bir şekilde hareket etmeye özen göstermenizdir.

  Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekebilir.Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuz için bana aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermenizi ve yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı kusura bakmamanızı rica ediyorum.

  Doğum Yeriniz :
  Doğum gün, ay, yıl :
  Doğum Saatiniz: :

  Pozitif Enerjili Günler : 1-2-3-6-7-8-17-18-19-20-28-29-3-
  Zayıf Enerjili Günler :4-5-31
  Aşkta En Şanslı Günler : 6-7-8

  Yeniay :24-25

  (Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :11-12

  (Ay gezegeninin Balık burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)

   
Başak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  başak mart başak burcu mart ayı burcu ayı yorumu 2010 Aşk ve İlişkiler Sevgili Başaklar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Mart ayına yine umutlarla ve yine yaşamımız adına olumlu adımlar atabilmek heyecanı içinde giriyoruz. Ben aradığınız güven, huzur ve başarıların sizinle olmasını dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu her zaman olduğu gibi aşk hayatımız ve...
 2. Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Başak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  başak burcu haziran ayı haziran ayı başak burcu yorumu Aşk ve İlişkiler Aşk evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin burcunuzdaki seyri 2007 Eylül ayından bu yana etkili olmaya devam ediyor. Tam anlamıyla rahatlamak için tabi ki Temmuz 2010 yılını beklememiz gerekiyor. Fakat Satürn gezegeninin asıl önemli dersleri ve zorlu zamanları geri hareket süreçleridir. Bu tarihe kadar iki geri...
 3. Başak Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Üretkenliğin, insanlara yardımcı olmanın hazzını içinde duyan, sizin gibi çalışkan kişilerin, yaz günlerinde bile sorumluluk duygusu içinde hareket edebildiği genel tanımından yola çıkarsak umarım yine de güzel bir yaz tatili geçirme fırsatı bulmuşsunuzdur. Evet bu yıl sıcaklar bazı şehirlerde fazla hissedilmese de Ağustos ayı her zaman olanca haşmetiyle bizi ısıtmaya devam...
 4. Başak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Başak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  başak burcu 2009 eylül başak burcu eylül 2009 ayı ayı Aşk ve İlişkiler Venüs gezegeninin geri hareketi nedeniyle tekrar Aslan burcuna dönüşü, siz Başaklar için aşk konusunda duygularınızı göstermek yerine geri planda kalarak yaşadığınız ilişkiyi ve birlikte olduğunuz kişiyi inceleme fırsatı demektir. 9 Ağustos tarihinden bu yana devam eden Aslan burcundaki bu geri hareket 8 Eylül tarihinde...
 5. Başak burcu 2011 Ekim ayı yorumu

  Başak burcu 2011 Ekim ayı yorumu

  2011 burçlar 2011 başak burcu yorumu 2011 ekim ayı başak burcu yorumu burçlar başak burcu 2011 yorumu başak burcu yorumları başak burcu özellikleri ekim ayı başak burcu yorumu hakkında detaylı bilgiler MEleklermekanı.com'da Daha önceki yazılarımızda Başak Burcu'nun günlük, aylık, ve yıllık yorumlarını paylaşmıştık melekler...Şimdiki yazımızda ise Başak Burcu 2011 Ekim ayı yorumunu...

Sayfayı Paylaş