1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Başbakan ABD'ye gidiyor

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Başbakan Erdoğan, küresel krizin ele alınacağı G-20 Ülkeleri Toplantısı'na katılmak üzere bugün ABD'ye gidecek İzmir'den ABD'ye gidecek Başbakan Erdoğan, New York'ta, Türkiye'nin BM Güvenlik Konseyi üyeliğine seçilmesi dolayısıyla 'Teşekkür Yemeği' verecek. Bu davete BM Güvenlik Konseyi'ne üye ülkelerin daimi temsilcileri ile diğer ülkelerin büyükelçilerinin katılması bekleniyor.

  Başbakan Erdoğan, New York'tan, Washington geçerek ABD Başkanı Bush tarafından verilecek 'Çalışma Yemeği'ne katılacak.

  Erdoğan, küresel ekonomik krizin ele alınacağı G-20 Ülkeleri toplantısına katılacak ve ikili temaslar gerçekleştirecek. Başbakan Erdoğan'ın G-20 Ülkeleri toplantısı çerçevesinde yapacağı temaslarda, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren ile Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı ve diğer ekonomi yetkilileri de hazır bulunacak.

  Toplantıda ekonomi yönetimi IMF ve Dünya Bankası yöneticileri ile temaslarda bulunacak. Burada IMF ile olası bir anlaşmanın detayları üzerinde durulması bekleniyor.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, IMF ile ilişkilerin Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı G-20 toplantısında detayları ile konuşulabileceğini ifade etmişti.

  G-20, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore, Türkiye, İngiltere, ABD ve AB'den oluşuyor.

  IMF ve Dünya Bankası'nın Uluslararası Parasal, Finansal ve Kalkınma Komitelerinin Başkanları ile IMF'nin İcra Direktörü ve Dünya Bankası'nın Başkanı G-20 görüşmelerine tam katılım sağlıyor. G-20, nüfus, GSYİH ve coğrafi açıdan önemli sayılan yükselen ekonomilerin de temsil edildiği geniş kapsamlı bir platform olarak değerlendiriliyor.

  guncel.net
   
Başbakan ABD'ye gidiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gidiyorum

  Gidiyorum

  Gidiyorum üzerine tek resimlik bir konu arkadaşlarım. Ancak bu kadar güzel anlatılabilir gitmek. GİDİYORUM....
 2. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'a gidiyor

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'a gidiyor

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim mitingi için bugün Diyarbakır'a gidiyor. Erdoğan'ın 20 Ekim'de yaptığı ziyarette esnaf kepenk kapatmıştı. Başbakan Erdoğan, Kasım ayında DTP'nin protestoları arasında gerçekleştirdiği olaylı Güneydoğu gezisinin ardından bu kez seçim mitingi için Diyarbakır'a gidiyor. Başbakan Erdoğan Diyarbakır’a son olarak 20 Ekim 2008 tarihinde gitmişti....
 3. Gidiyorum :(

  Gidiyorum :(

  Bilenleriniz vardır babanem ameliyat olcaktı kalbinden işte o gün geldi çattı :( Yarın sabah giriyo ameliyata bende gidicem bu gece saat 2:30 sularında Ankara yolcusuyum... Ankarada olduğum sürece giremem nete Hakkınızı helal edin Kendinize çok ama çok iyi bakın. Dualarınızı eksik etmeyin şimdiden eden etmeyen herkesten Allah razı olsun... Hepinizi öpüyorum kocaman :kiss: Neyse bu gergin...

Sayfayı Paylaş