1. gökçe

  gökçe Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  613
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Ordu

  Başbuğ Genelkurmay başkanı hayırlı olsun.

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında gökçe tarafından paylaşıldı.

  Başkanlığı'nda beklenen değişiklik yurt dışında da dikkat çekti. The Sunday Times gazetesi, "sakin ve prakmatik olmakla tanındığı için askeri çevrelerde ‘buz savaşçısı' adlandırılan Orgeneral İlker Başbuğ'un, (Genelkurmay Başkanı) olması bekleniyor" diye yazdı. Orgeneral Başbuğ'un “Ustaca hazırlanmış, hükümeti soğutmayan açıklamalar”la tanındığını yazan gazete, “Başbuğ'un hükümete tesir etmede daha etkin olması bekleniyor” iddiasında da bulundu. İngiltere'de Pazar günlerinde yayımlanan The Sunday Times gazetesi, “Buz Savaşçısı' Türkiye'de İslamcı yönetimin yükselişini geri püskürtmeye hazır” başlıklı uzun haber analizinde, Türkiye'deki son gelişmelere de dikkat çekerek TSK'nın liderliğinde yapılacak değişiklikleri, Genelkurmay Başkanlığına getirilmesi beklenen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'u ve Türkiye'de ordunun rolünü değerlendirdi.

  İstanbul kaynaklı, Jon Swain imzalı haber analizinde, “Türkiye, kendisini bir demokrasi olarak adlandırıyor ancak ordu hem zaman kanatlarda dolaşıp durdu. Askeri darbeler, son 50 yılda üç defa seçilmiş hükümetleri iktidardan uzaklaştırdı” diye yazdı.

  Bu yüzden “Türklerin, silahlı kuvvetler komutanının, herhangi seçilmiş bir başbakan kadar ülkenin kaderini elinde tuttuğunu bildiklerini” savına yer veren gazete, “Bu nedenle yeni bir Genelkurmay Başkanının ataması, her zaman yakından izlenen bir olaydır" yorumunu yaptı.

  İngiliz gazetesi, yeni Genelkurmay Başkanının Türkiye için “çok patırtılı” bir haftanın ardından seçileceğine işaret ederek, İstanbul'taki terörist saldırıya değindikten sonra Anayasa Mahkemesi'nin kararı üzerinde durdu.

  Mynet .com


   
Başbuğ Genelkurmay başkanı hayırlı olsun. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yeni oyunumuz hayırlı olsun

  yeni oyunumuz hayırlı olsun

  kural-ben bir parola uydurdum bu parolayı bilene rep vercemparolayı deiştirmiicem) ewt başlayın bakalım sizce parola ne
 2. hayırlı olsun (mavi gül)

  hayırlı olsun (mavi gül)

  arkadasım buda benden olsun köşen hayırlı olsun en sevdiğim cicekler mavi güldür benim biraz dogallıktan uzak ama olsun hos geliyo işte bu güller senin için olsun
 3. Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Başbuğ her hafta buluşacaklar

  Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Başbuğ her hafta buluşacaklar

  Bundan böyle Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Başbuğ her perşembe bir araya gelecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un bundan sonra her Perşembe günü bir araya gelecekleri bildirildi. İLK GÖRÜŞME YARIN Erdoğan ile Başbuğ’un ilk görüşmesi yarın 16.00’da Başbakanlık Merkez Bina’da gerçekleşecek. Erdoğan ile Başbuğ olağanüstü bir durum...

Sayfayı Paylaş