1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Bayanlara Özgü Silahlar ve Kullanımı

  Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  İnsanların kullandığı silahlar,insanlık tarihi kadar eskidir.İnsanlığın gelişimi ile birlikte silahlar da,etkileri de kullanım şekilleri de sürekli gelişim göstermiş ve bu gün insanlık için,eğlenirken birbirlerini vuracak kadar tehlikeli bir hal almıştır.
  ancaaakkk
  Nisa taifesinin var oluşundan bu yana,şekli hammaddesi,markası değiştiği halde etkisi hiç değişmeyen bazı silahları vardır ki işte biz bu silahları tanıtacağız. Aslında hepimizin bildiği ve mutlaka etkisine maruz kaldığı silahlar bunlar,biz sadece bir hatırlatma yapalım dedik.


  1- Oklava
  Çeşitli çap ve boylarda ağaçtan üretilen yaklaşık 1 metre boyunda silindirik,bazen de uç bölümlerine doğru daha sivri bir silindirik yapıya sahip etkili silahlardan biridir.Genellikle savunma amaçlı kullanılır.Örneğin kıyıda köşede konuşlanmış hamamböceklerini kovalamak,dolapların koltukların altlarına gizlenen fareleri bulunduğu yerden kaçırmak vs gibi.
  Zaman zaman pat pat pat şeklinde halı-kilim silkelemek,kabarması için yün ve pamuk minder ve yatakları dövmek için de kullanılır.

  2- Merdane
  Oklavagillerin daha şişman ve daha kısa boylu olanıdır. Çapı normal oklavaya oranla daha geniştir,En belirgin özelliği ise yaklaşık yarım metrelik boyunun iki tarafında avuç içine daha iyi oturup manevra yeteneğini artıran iki çıkıntısının olmasıdır.
  Ev ve aile içi savunma ve saldırı silahı olarak bilinir,özellikle eve sarhoş gelen eşler üzerinde ayıltıcı ve kalıcı etkileri vardır.
  Oklavagiller olağan üstü durumlar haricinde çocuklara karşı kullanılmadığı gibi,zaman zaman evde baklava-börek türü hamur işleri için kullanıldığı da rivayet edilir

  3- Kepçe
  Yapı itibariyle küçük bir tasa bağlı ince bir sap şeklinde büyükçe bir kaşık olan kepçeler ahşap,metal yada plastikten imal edilir ve imalatında kullanılan maddeye bağlı olarak da kullanım alanları değişir.Genellikle ocak üstünde yada sofradaki tencereden yemek aşıran çocuklar ve eşlere karşı kullanılır.
  Kepçe kullanımı yetenek ve deneyim gerektirir,bazı ayrıntıların iyi bilinmesi etkili bir kullanım için gereklidir. Örneğin yemek aşıran çocuklardan biriyse ve kepçe plastik ise doğrudan kafaya TIK TIK şeklinde iki kez vurulurken,eğer tahta bir kepçeyse bir defa TIK şeklinde hafifçe vurulur.Kepçeye maruz kalacak şahıs evin erkeğiyse ve hele ki eşiyle ilk göz göze geldiğinde üzerinde olan elbise de kaç düğme olduğunu hatırlamıyorsa "Çek şu pis ellerini domuzzz!!" şeklindeki nida eşliğinde olanca güçleriyle eşlerin kafasına vurulur ve her hangi bir sınırlama yoktur,artık allah ne verdiyse...Eğer elde bulunan kepçe metalden yapılmış ise bu defa hamle karşıdakinin eline doğru yapılır,vurma şekli ve yöntemi aynıdır.

  4- Kova
  Günümüzde sadece plastik ve metal modelleri bulunan kovanın mucidinin bizim atalarımız olduğu bilinmektedir.İlk olarak ağaçtan oyularak yapılan kova kalelerin savunulması sırasında saldıran düşman üzerine kızgın yağ dökmek için kullanılmıştır.Tarihsel gelişim içinde kaleler yerlerini apartman dairelerine bırakırken düşmanların yerini de bahçede çok gürültü çıkararak oynayan çocuklar, olmadık zamanlarda sokağa dadanan sarhoşlar ve ramazan aylarında davulcular almıştır.Mevsim özelliklerine göre (yazın sıcak,kışın soğuk) su doldurulan kovalar balkondan aşağıdaki hedef üzerine aniden boşaltılarak geri çekilinir ve perdenin aralığından düşmana verilen hasar izlenmek suretiyle hem keyif hem de intikam alınır.

  5- Tava
  Bayanların en etkili silahlarından biridir.Ham maddesi metal olmakla birlikte aliminyum,teflon,çelik gibi tipleri ve adları vardır.Teflon ve aliminyum modelleri hane halkı ve özellikle kaynanaya karşı kullanılırken çelik modeller eve gelen davetsiz misafirlere karşı kullanılmaktadır.Ender olarak kocalara karşı kullanıldığı da bilinmektedir. .

  6- Çanta-Ayakkabı
  Dış mekan saldırı ve savunma silahlarının en önemlileri çanta ve ayakkabıdır.Tıpkı zeki-metin,edü-büdü, erman-şansal gibi çanta-ayakkabı da ayrılmaz bir ikilidir.Bu nedenle ayakkabu almaya gidildiğinde mutlaka bir çanta da alınır Bayanlar arasında bu ikilinin uyumlu olmasının etki gücünü artırdığına da inanılır.
  Bir saldırıya maruz kalan yada bir tehlike hisseden bayanlar; omuzlarından kolayca çıkardıkları çantayı olanca güçleriyle düşmanın kafasına vurur,bu şokla yere serilen düşman daha kendini toparlamaya fırsat bulamadan ayaktan çıkarılan ayakkabının sivri metal topuklu tarafı düşmanın neresine denk geldiğine bakılmaksızın ve etraftan birileri gelip ayırana kadar hiç durmaksızın mefta adayına vurulur.
  İşte kapkaçcıların öncelikle bayanların omuzunda bir aksesuar gibi duran çantaları kapıp kaçmaya çalışmalarının gerçek nedeni bu silahı etkisiz hale getirme düşüncesidir.Yoksa çantanın içinde işe yarayacak ve para edecek hiç birşey olmadığını herkes gibi kapkaçcılar da çok iyi bilir.

  7- Terlik
  Genellikle evin mutfak bölümünde konuşlandırılan diğer silahlardan farklı olarak terlik,evin her bölümünde konuşlanabilir ve her alanda kullanılabilir hatta gün gezmelerinde bir çanta içinde gidilen yere de götürülür.Bu özelliği itibariyle nisa taifesinin en çok tercih ettiği ve hiç yaynıdan ayırmadığı silahların başında gelir.Öldürücü etkisi olmayan terlikler genellikle evdeki küçük afacanlara nadiren de kocalara karşı kullanılır.En etkili kullanım şekli topuk tarafından tutularak cezalandırılacak çocuğun poposuna PAT PAT şeklinde vurmaktır.Diğer bir yöntem ise uzakta bulunan yada elden kaçan hedeflere doğru fırlatmaktır.Hedefin tutturulması ve bu arada etrafa zarar verilmemesi tamamen kişisel yetenek ve tecrübeye bağlıdır.Günümüzde çok çeşitli malzemelerden,çok değişik modellerde üretilmiş şekilleri mevcuttur.Bu haliyle de özellikle modaya düşkün bayanların vazgeçemediği silahlar arasında yeri her zaman 1 numaradır.

  8- Çene-Dil
  Yaradanın nisa taifesine doğuştan hediye ettiği doğal ve etkili bir silahtır.Yaş ilerledikçe edinilen deneyim oranında etkisi de artar,kaynana olunduğunda ise doruk noktasına ulaşır.Kızgın bir bayanın çenesi ve dili karşısında tutunabilecek bir canlı türü henüz tespit edilmemiştir.
  Yapılan bilimsel çalışmalar ve arkeolojik kazılarda bulunan kafataslarının hangi cinsiyete ait olduğu çenelerine bakılarak anlaşılmaktadır,çenesi düşük olan kafataslarının kadınlara ait oldukları defalarca yapılan saptamalarla kanıtlanmıştır.

  9- Gözyaşı
  Yaradanın nisa taifesine doğuştan armağan ettiği ikinci silah olan gözyaşının psikolojik bir saldırı ve savunma silahı olduğu bilinmektedir.Kullanılması için mekan,zaman kişi sınırlaması yoktur.Çocuklar ve erkekler üzerindeki şok etkisi güçlü olmakla birlikte hem cinslere karşı kullanımda yeteri kadar etkili olmadığı da bilinmektedir.Bayanların sıkça kullandıkları bir silahtır.

  10- Güzellik
  Kadınlara; Yaradanın doğuştan,estetik cerrah ve kozmetikçilerin sonradan bahşettiği ve özellikle erkeklere karşı kullanılması halinde facialara neden olabilen en güçlü silahlardan biridir.Öyle ki başka hiç bir silaha sahip olmayan bir kadının sadece güzelliğini kullanarak imparatorluklar devirdiği tarihte yaşanmış olaylarla sabittir.Ancak bu silahın en etkili şekilde kullanılabilmesi için hedefin ve mekanın doğru seçilmesi ve iyi bir zamanlama yapılması gerekir.Şairin dediği "güzelliğin on para etmez,bu bendeki aşk olmasa" sözü bu silahın ehil olmayan ellerde ve hatalı kullanılmasının hiç bir etki yapmayacağının en iyi kanıtıdır.Böyle durumlarda silah geri teper ve hedef değil silahı kullanan zarar görür.  :hhh::hhh::hhh:

   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Bayanlara Özgü Silahlar ve Kullanımı
  ilahi sende:hhh:
  emeğine sağlık
   
 3. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: Bayanlara Özgü Silahlar ve Kullanımı
  siz ahngisini kullanıyorsunuz ahnımlarr:D
   
 4. Vijdan

  Vijdan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.027
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Bayanlara Özgü Silahlar ve Kullanımı

  gözyaşı en etkili silahtır..yerine ve zamanına göre..
   
 5. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi
  Cevap: Bayanlara Özgü Silahlar ve Kullanımı bence güzellik en etkili silah cünkü erkekler güzellige cok önem veriyo bayanlarda onun içinde sonuncu sık güzellik diyorum


   
 6. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: Bayanlara Özgü Silahlar ve Kullanımı

  teşeşkürler düşünceleriniz ve yorumlarınız içinnn
   
Bayanlara Özgü Silahlar ve Kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nuri Paşa ve Sütlüce Silah Fabrikası’ndaki patlama

  Nuri Paşa ve Sütlüce Silah Fabrikası’ndaki patlama

  nuri paşa Enver, Cemal, Talat üçlüsü’nden Enver Paşa’nın kardeşiydi. 1918 yılında Kafkas Türk İslam Ordusu’nun komutanı olarak Azerbaycan’da savaştı. Rus ve İngiliz destekli Ermeni ordusunu yenerek Azerbaycan’ı bağımsızlığına kavuşturdu. Azerbaycan fatihi Nuri Paşa yurda döndükten sonra Sütlüce’de ilk silah ve patlayıcı fabrikasını kurar. Bir süre sonra...
 2. Biyolojik Silahlar: Etkileri ve Korunma Yöntemleri

  Biyolojik Silahlar: Etkileri ve Korunma Yöntemleri

  biyolojik silahlar ve korunma yolları nükleer silahlardan korunma yolları biyolojik silah çeşitleri nükleer silahların etkileri ve savaş ajanları etkileri Biyolojik Silahlar: Etkileri ve Korunma Yöntemleri -------------------------------------------------------------------------------- Prof. Dr. İ. Hamit Hancı, Ankara Ü. Tıp Fakültesi Adli Tıp AD, Ankara Dr. Çağlar Özdemir, Ankara Ü. Tıp...
 3. Özgün

  Özgün

  19 Ekim 1979’da Eskişehir’de doğdum. Çalışan bir anne- babanın çocuğuydum. O zamanlar annem sekreter, babam memurmuş. Tek çocuk olarak büyüdüm… Hayatımdaki en önemli kişilerden biri dedem İlyas Küçükcan’dır. Dedem eğitimci ve yazardı. 8 yaşındayken Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çocuk Korosu’na girdim. Daha o yaştayken bile tek hayalim konservatuvara gidebilmekti. Ancak babam bu konuya...
 4. Anason Yağı ve Kullanımı

  Anason Yağı ve Kullanımı

  bebeklerde anason kullanımı anason yağı yağının kullanımı yağı göğüs nasıl kullanılır Uyarıcı salgı bezlerinin düzenli çalışması, kalp basıncının desteklenmesi, nefes alışverişi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, sinir hücrelerinin verimli olması, sindirim sisteminin uyarılması, migren, karın ağrısı, adet sancısı, sindirim sistemi tıkanıklıkları, mide gazı giderici, ter kesici ve idrar...
 5. Bioxcin Şampuan ve Kullanımı

  Bioxcin Şampuan ve Kullanımı

  bioxcin kullanımı video hamilelikte bioxcin kullanımı hamilelikte şampuan şampuan Bioxcin şampuan kullanımı ile ilgili tüm bilgileri sizler için sunuyorum Bioxcin Şampuan, saç dökülmesi problemi olan yada saçlarını korumak ve daha güçlü,dirençli saçlara kavuşmak isteyenler için özel olarak formüle edilmiş bitkisel şampuandır. İçeriğindeki bitkilerde doğal olarak bulunan aktif maddeler ile...

Sayfayı Paylaş