1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Baykal, Erdoğan'ı düelloya davet etti

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 29 Mart Yerel Seçimleri için ilk meydan mitingini Adana’da yaptı.

  Partisince, Uğur Mumcu Alanı'nda düzenlenen açık hava toplantısında coşkulu bir kalabalığa seslenen Baykal, hükümeti sert bir dille eleştirdi.

  Başbakan Erdoğan'ı canlı yayına çağıran Baykal, “Her şeyi konuşalım. Millet bunu dinler, kararını verir. Kim doğruyu söyler anlar. Haydi gel, yandaşlarını da al. Söyleyeceklerini yüzüme söyle, ben de senin yüzüne söyleyeyim. Niye kaçıyorsun. Dünyanın her yerinde demokrasi böyle işler. Demokrasi kaçağı bu Başbakan. Kaçmayacaksın. Çıkacaksın televizyona tartışabileceksin. Korkuyorsun. Benimle bir arada olmaktan korkuyor. İşine gelmeyen haber yapıldı diye, cezalar uyguluyor. Onun korktuğu sorular bende. Onları ben sorucağım. Ama çıkmıyor karşıma" dedi.

  Ekonomik tabloyu anlatırken, “700 bin kişilik ordumuz var, 945 bin işsizimiz var. İşsizlik ordumuzu bile geçmeye başlamış. Bu çok vahim bir durum” diyen Baykal, bu iktidar döneminede demokrasinin, toplumun çürüdüğünü, bunu önlemenin milli bir görev olduğunu söyledi.

  'SEÇİM RÜŞVETİ DAĞITIYORLAR'

  Kömür ve beyaz eşya olmak üzere seçim öncesi artarak süren yardımları da eleştiren Baykal şöyle devam etti: “Seçim rüşveti dağıtıyorlar. Bu seçim rüşvetidir, oy hovardılığıdır. Eğer amaç yoksullukla mücadele etmek ise, her aileye iş sağlayacaksın. Bunu sağladın mı kişi kendi yoksullukla başa çıkar zaten, kendi ailesine bakabilir. Onlara iş ver, rüşvet dağıtma. Yıllardır şunu söylüyoruz, Amacımız insana hizmet etmek. İnsanın en temel ihtiyacı iştir. İnsana emeğini kullanacağı iş lazım. Devletin en temel görevi halka iş sağlamaktır.”

  Baykal, “İnsanın başka bir temel ihtiyacı ise ahlaktır. İş de lazım, ahlak da lazım. Ahlak dediğimiz işte bugünkü manzara. Türkiye'de işsizlikte var yolsuzluk da var. Resmi himaye altında yolsuzluk var. İşte örnek.” diyerek Deniz Feneri yolsuzluğunu anlattı.

  'BU SEÇİM DENİZ FENERİ SEÇİMİ'

  Gurbetçi yurttaşların duygularını istismar ederek kurulan dernekler aracılığıyla para toplandığını ifade eden Baykal şunları söyledi:

  “Napıyorlar parayı, alıyorlar kuryeyle Türkiye'ye taşıyorlar. İstanbul'a, Ankara'ya. O paralarla şirketler kuruluyor. Televizyonlar kuruluyor. Ne yapıyorlar iktidara destek oluyor. Kimin televizyonu oluyor. AKP'nin televizyonu oluyor. Ergenekon'u arıyorlardı ne oldu. Bir sendikacıyı bulmuşlar, Mustafa Özbek'in üzerine gidiyorlar. Sen kasayı arıyorsan etrafına bir bakıver, etrafında çok kasa var çok. Bu kasalardan biri de Deniz Feneri kasası.”

  Bu seçimin “Deniz Feneri” seçimi olduğunu kaydeden Baykal, Almanya’da görülen Deniz Feneri davasının dosyasını göstererek sözlerini şöyle sürdürdü:

  'SEN MİSİN DENİZ FENERİNİ YAZAN'

  Baykal, Doğan Grubuna yönelik vergi cezasına da değinirken, “Şimdi de yolsuzlukların konuşmasını engelliyor. Gazetelerin bir kısmı, Başbakan'ın himayesinde olmayan bir kısım medya olayla ilgilendi. Sen misin Deniz Feneri'ni yazan, sen misin doğruları gösteren. Hemen cezayı kestiler. Hemen inceleme başlatıldı. Türkiye'nin vergi rekortmenine 820 trilyon ceza kesmişler. Bütün dünya bunun bir baskı niteliğinde olduğunu gördü ve biliyor. Demokratik bir ülkede böyle bir şey olabilir mi? Sen böyle yaparak demokratik bir ülkeyi tersine çeviriyorsun. Senin işine gelmeyeni yazanı, ezebilirsen, yok etmeye çalışırsan hani demokrasi. Niye susturmaya çalışıyorsun” diye konuştu.

  Baykal, konuşmasının son bölümünde, “Orada burada palavra. Meydanı çok boş bıraktık. Bunlara çok fırsat verdiniz. Ona mı destek olacaksın, yoksa Atatürk'ün kurduğu devletine mi?” diyerek Adanalılardan oy istedi.
   
Baykal, Erdoğan'ı düelloya davet etti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tövbe etmeye davet etsem gelirmisiniz?

  Tövbe etmeye davet etsem gelirmisiniz?

  Tevbe, istiğfar duâlarının manası, yaptığımız bütün günahlara pişmanlık duyduğumuzu ifade etmemiz, bundan sonraki hayatımızda bir daha böyle günah ve kusurları işlemeyeceğimize Rabbimize söz vermemizdir. Günah ve kusurlarına pişmanlık duyup, üzüntü ve elem hisseden mü'min, önce şu istiğfar duâsını huşû ve hudû ile okur: "Estağfirullah. Estağfirullah....
 2. düello

  düello

  Rüyanizda birisi ile düello ettiginizi veya bir düelloda sahitlik yaptiginizi görmek, bu günlerde beklemediginiz bazi olaylarin meydana gelecegine ve sizi yakindan ilgilendiren kötü bir haber alacaginiza isarettir. Bir düelloda yaralandiginizi görmek, malinizdan bir kisminin yangin, hirsizlik veya benzeri bir afetle elinizden çikacagina delalet eder.
 3. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'ı düellloya çağırıyor

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'ı düellloya çağırıyor

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile tartışmaya çıkmak üzere hazırlanan CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'na 3 teklif verdi. "Fırat eğer tartışmayı benim mal varlığıma getirirse, sana yetki veriyorum. Benim adıma şu teklifleri yap" diyen Baykal, Kılıçdaroğlu'na Fırat aracılığı ile Erdoğan'a iletilmesi için şu 3 öneriyi...
 4. Baykal: Dış politika iflas etti

  Baykal: Dış politika iflas etti

  Hükümetin NATO krizi sırasındaki tavrını ağır sözlerle eleştiren Baykal, 'Dış politika iflas etti" dedi. Baykal, partisinin TBMM Grubunda, yerel seçim sonuçlarını ve dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdi. AKP'nin ''aşırı gerilimli ve çatışmacı bir kampanya yürütmeyi tercih etmesi'' nedeniyle Türkiye'de alışılmış olan yerel seçim kampanyasının farklı şekilde geliştiğini iddia...
 5. Usta oyuncu Baykal Kent vefat etti

  Usta oyuncu Baykal Kent vefat etti

  Baykal Kent hayatını kaybetti Baykal Kent vefat etti Ünlüler dünyasında bir yıldız daha kaydı ve usta bir oyuncuyu daha kaybettik Melek'ler. Evet Usta oyuncu Baykal Kent hayatını kaybetti. Baykal Kent'e Allah'tan rahmet diliyor ve haberi sizlerle paylaşıyoruz. Usta oyuncu Baykal Kent aramızdan ayrıldı... Sanat hayatının 50. yılında yerleştiği Bursa Büyükşehir Belediyesi Fethiye...

Sayfayı Paylaş