1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.108
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Bazı alışkanlıklar zayıflatır

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Sakın fazla kilolarınız altında yeme alışkanlıklarınız yatıyor olmasın. Hızlı yemek, yerken televizyon seyretmek, büyük tabakla servis etmek gibi konular kişinin şişmanlamasına neden oluyor. YEME alışkanlıklarınızı gözden geçirin. İş yerinizde herkes yapıyor diye yüksek kalorili atıştırmaları mı tüketiyorsunuz? Yemeğinizi hızlı mı tüketiyorsunuz? Ayakta yiyenlerden misiniz? Kilonuzu etkin bir şekilde korumak için eski yeme alışkanlıklarınızı tekrar düşünmeniz ve kilo almanıza neden olan davranışlarınızı belirlemeniz gerekir. Neyi, ne zaman, nerede, neden ve nasıl yediğinizi düşünün. Sonra daha sağlıklı yeme tarzı geliştirmek için bazı değişiklikler yapın.
  PLANA UYUN
  ATIŞTIRMA ve yemeğinizi önceden planlayın. Gelişi güzel yemek tüketimi çoğunlukla yüksek kalori alımına neden olur. İş yerinizde diğer arkadaşlarınız şeker, hamur işleri veya cips tüketirken, siz düşük kalorili besinler tüketmek için önceden çiğ sebze paketi hazırlayın.
  Tokken alışverişe çıkın. Böylece fazla alışveriş yapma olasılığından korunmuş olursunuz. Günde üç öğün beslenmeye yönelik hiçbir zorunlu ve hızlı kural yoktur. Bunun yanı sıra, düzenli yeme alışkanlığını sağlamaya yardımcı olur.
  PAKET DEĞİL TABAK
  PAKETTEN değil, tabaktan yiyin. Bir paketten cips veya kraker atıştırırsanız veya büyük dondurma kutusunun içinden yerseniz, ne kadar tükettiğinizi bilemezseniz.
  Düşündüğünüzden daha çok olacaktır. Masaya getirmeden önce besinleri porsiyonlara ayırın.
  Küçük káse ve tabaklar kullanırsanız, az olan porsiyonlarınız çok gibi görünecektir.
  Besinlerinizi yavaş tüketin. Doyduğunuz anlamına gelen sinyaller midenizden beyninize yaklaşık 20 dakika içinde ulaşır.
  Yemekten sonra oturun
  ‘TABAĞI silip süpürmek’ içgüdüsünü unutun. Tabağınızdaki her şeyi bitirmek zorunda değilsiniz. Yemeğinizi tüketirken oturun. Böylece ne yediğinizi anlarsınız. Tüketilmesi daha uzun süren besinleri seçin. Örneğin, kabuğunu soyduktan sonra tüketilen portakal, portakal suyuna kıyasla daha uzun sürer. Atıştırma isteği duyduğunuzda başka işlerle ilgilenin. Başka seçenekler bulun. Yeme isteğini oluşturan sosyal durumlara, arkadaşlara karşı dikkatli olun.
  UZMAN DİYETİSYEN SELAHATTİN DÖNMEZ


  kaynak: STAR

   
Bazı alışkanlıklar zayıflatır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. alışkanlık

  alışkanlık

  alışkanlık hikayeleri Gitgide alışıyorum sana.... Hiçbir alışkanlık bu kadar güzel olamaz... Ellerin ellerimden uzaksa nasıl güçsüzüm bilemezsin... Yanımda olduğun zamanlar; sigara dumanı gibi ciğerlerime doluyor, alkol gibi damarlarıma yayılıyorsun... Durmadan başım dönüyor verdiğin hazdan... Alışkanlıklar daima korkutur beni... Düşün ki ben yaşamaya bile alışkın değilim... Kendimi kendime...
 2. Alışmak / alışkanlık

  Alışmak / alışkanlık

  Bir şeye alışmak, kişinin kendi tercih ve durumunu öne çıkarmasına, farklı düşünce ve yaklaşımlara itibar etmemeye, Bir ortama alışmak insanlarla iyi geçime ve bulunduğu yerde uzun süre kalmaya; Kendinde bir şeyin alışkanlık halini aldığını görmek gaflette faydasız işlere delalet eder.
 3. Alışkanlıklar Üzerine...

  Alışkanlıklar Üzerine...

  zararlı alışkanlıklar ve bunların insan hayatı üzerindeki etkileri alışkanlıklar ile ilgili kompozisyon alışkanlık ile ilgili kompozisyon alışkanlıklarımız alışkanlık kompozisyonlar Hayatımızda kuşkusuz hepimizin şikayet ettiği olay kendimizin veya çevremizidekilerin alışkanlıklarıdır. Tabi ki bütün alışkanlıklar değil bazıları :D:D Herkes bu durumdan şikayet eder ama sadece ettiği...
 4. Zayıf görünmenin bazı püf noktaları

  Zayıf görünmenin bazı püf noktaları

  Arkadaşlar yazın gelişiyle beraber artık zayıflamanın zamanıda geldi.Ama zayıflamak için zamanınız ve gösterebileceğiniz bir çabanız yoksa,doğru bir kıyafet seçimiyle ve bazı püf noktalarlada zayıf ve ince bir görünüme sahip olabilirsiniz. 1. Tek renk kullanın. Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giyin.. Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını...
 5. Zayıf Görünmek İçin Bazı Basit Öneriler....

  Zayıf Görünmek İçin Bazı Basit Öneriler....

  Zayıf Görünmek İçin Bazı Öneriler Zayıf Görünmenin Yolları Sizde biraz basenlerim biraz karnımda yağlarım var diyorsanız ve bunları yok etmek istiyorsanız bu sadece bir kıyafete bakar...5 dk da olduğunuzdan daha zayıf görünmek elinizde...İşte bunun için size yardım etmek istiyoruz ve bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.... Zayıf Görünmek İstiyorsanız Bazen şişman kadınların daha zayıf...

Sayfayı Paylaş