Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Bazı Mavi Tur Rotaları ve Tur Fiyatı Örnekleri (2008)

  Konu, 'Tekne Gezileri, Mavi Yolculuk' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  OLİMPOS - FETHİYE MAVİ YOLCULUK TURU
  1.Gün: Sabah saat 10:00 da Olympos'tan minibüs ile Andriake Limanı'na transfer. Yol güzergahında Demre'de Noel Baba Kilisesi ve Kaya Mezarları'na kısa bir gezi ve alışverişten sonra Andriake'de yata biniş ve saat 14:00 sıralarında öğle yemeğinden sonra hareket - Korsan Mağarası'nda yüzme molası - Gökkaya koyunda su sporları, akşam yemeği, sadece yat yolcularinın gidebilecekleri Disko Smugglers Inn'de eğlence ve geceleme
  (1.Gece).

  2.Gün: Kahvaltı sonrası batık şehir Kekova - Simena Kalesi'nde gezinti - Kaş Yat Limanı'nda ikmal ve öğle yemeği - Fırnaz Koyu / Kalkan da akşam yemeği ve geceleme (2.Gece).
  < Konu Resmi..>


  3.Gün: Sabaha karşı hareket - Kelebekler Vadisi'nde kahvaltı - Ölüdeniz'de yüzme molası ve öğle yemeği - Santi Nikolas Adası'nda gezinti, su sporları, akşam yemeği ve geceleme

  (3.Gece).
  4.Gün: Kahvaltı sonrası hareket ve Tarzan koyunda öğle yemeği, yüzme molası ve Fethiye Yat Limanı'na saat 16:00 da giriş ile tur son bulmaktadır.

  Fiyata Dahil Olanlar:
  Yatta 2 şer kişilik duş ve tuvaletleri müstakil olan kabinlerde konaklamalar, kahvaltılar, öğle yemekleri, akşam yemekleri, meyveler, akşama doğru 5 çayı dediğimiz çay kahve ve biskivüt servisleri. Güvertedeki ekipmanların kullanımı. Mazot, su kullanma, mürettebatın hizmetleri, yat ve yolcu sigortası, liman giderleri.
  < Konu Resmi..>


  Extralar:
  Tüm içecekler, havaalanı transferi, yat limanına transferler. Su sporları, ören yeri giriş ücretleri, tur bitiminden sonra yat limanından transferler.

  Önemli:
  Dışardan yata alkollü ve alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yat barında satılmaktadır. Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler kahvaltı ve 5 çayı haricindeki diğer zamanlarda ücretlidir.

  Geç kalan bir yolcunun yata ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

  Fiyatlarımız
  Düşük Sezon Kişi başı 350 Ytl
  ( 10-04-2008 / 15-06-2008 Ve 15-09-2008 / 30-10-2008 )

  Yüksek Sezon Kişi başı 410 Ytl
  ( 16-06-2008 - 14-09-2008 )

  icemtour
  icemtour.com


   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Bazı Mavi Tur Rotaları ve Tur Fiyatı Örnekleri (2008)
  Mavi Yolculuk Tur No : Mavi Yolculuk 303
  1.Gün:
  Antalya Setur Marina'da saat 15:30’ dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. Servis Akşam yemeği ile başlar ve geceleme Setur Marina'da yapılır. Antalya; paleolatik dönemden itibaren yerleşime açık olmuştur. M.Ö.7 yy.da Lidyalılar, M.Ö 456'da Persler, M.Ö. 333'de İskender'in egemenliğinde bulunmuş, İskender'in ölümünden sonra Bergama Kralı Attalos zamanında Attaleia isminde yeni bir kent kurulmuştur. M.S.1207'de Selçuklular tarafından alınmıştır. Şehir merkezindeki en önemli eserler; Hadrianus Kapısı, Kale Kapısı, Saat Kulesi, Şehir Surları, Kale içi, Kesik Minare, Antalya Arkeoloji Müzesi ile şehrin sembolü sayılan Yivli Minare Camisidir.
  < Konu Resmi..>


  2.Gün:
  Siz kahvaltınızı yaparken, hoş geldiniz toplantısı yapılır, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Bu arada kaptanımız Liman formalitelerini bitirmiş olacaktır. Olympos Antik şehrine hareket. Antik Likya'nın en önemli liman kentlerinden olan Olympos, tarih boyunca mitolojiye konu olmuştur. Konumunun elverişliliği nedeniyle korsanların barınağı olan Olympos, bugün sahip olduğu tarihsel değerleri, 3200 metrelik muhteşem sahili, endemik bitkileri, Caretta caretta'ları Khimaira'sı, tüm sportif etkinliklere olanak veren muhteşem doğası ve pansiyon olarak kullanılan meşhur ağaç evleri ile tüm dünyaca bilinmektedir. M.Ö. 80 yılında Zenniketes isimli Kilikyalı bir korsan tarafından ele geçirilen kent, 78 yılında Romalılar tarafından alınmıştır. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra akşam yemeği ve geceleme için Adrasan Çavuş Koyuna gidilir.

  < Konu Resmi..>


  3.Gün:
  Adrasan Çavuş Koyunda yapılan kahvaltıdan sonra demir alan teknemiz öğlen saatlerinde Demre'ye ulaşır. Demre'de yenilen öğle yemeğinin ardından Bizans Döneminde yaşayan çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos Noel Baba ve bir Likya kenti olan Myra gezisine katılabilirsiniz. İki saat süren bu opsiyonel kara turundan sonra hareket eden teknemiz Gökkaya Koyuna ulaştığında beş çayı içilir, akşam yemeği ve geceleme Gökkaya'da yapılır.

  4.Gün:
  Kahvaltıdan sonra Kale Köyünün tam karşısında Bizans döneminde deprem neticesinde kuzey bölgeleri denize gömülmüş Antik şehrin bulunduğu Kekova Adasına ulaşılır. Opsiyonel olarak düzenlenen Kaş – Xanthos gezisi için teknemiz Üçağız koyuna demirler. Ücreti karşılığında tura iştirak edebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Üçağız koyunda yapılır.

  5.Gün:
  Üç Ağız Koyu'nda yapılan kahvaltının ardından, Kekova Adasının karşısında, Kale Köyünün hemen arkasındaki tepe ve onun yamaçlarında kurulu 300 kişilik tiyatro kalıntıları bulunan Simena’yı gezme imkanı. Rüya yolculuğumuz öğlen yemeği ve yüzme molasının verileceği Akvaryum koyuna hareket ile devam eder. Akşam yemeği ve geceleme Kekova’ nın güzel koylarından birinde gerçekleşir.
  < Konu Resmi..>


  6.Gün:
  Hareket eden teknemiz mavi ve yeşilin birleştiği eşsiz koylar ve sahil şeridini geçerek Porto Ceneviz koyuna ulaşır. Burada yenilen kahvaltı ve yüzme molasından sonra Phaselis koyuna varılır. Phaselis ; M.Ö VII. yüzyılda Rodosluların Kolonisi olarak kurulmuştur. Geçimini denizden sağlayan Phaselis, 3 ayrı doğal koya sahiptir. Antik Çağda parfüm ticareti ile ünlüdür. Arzu eden konuklarımız sahildeki çok zengin eserlerin bulunduğu antik kenti gezebilir. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel koyda yapılır.

  7.Gün:
  Yolculuğunuzun son günü olan bu günde kahvaltıdan sonra, Kemer’i de gezme imkanı bulabileceğiniz Ayışığı koyuna varılır. Öğlen yemeğiyle beraber hareketle Sıçan Adası’na ulaşan teknemiz yüzme molası için burada demirler. Yüzme molasının ardından turumuzun son durağı olan Antalya Setur Marina’ya varılır. Son akşam yemeği ve geceleme burada yapılır.

  8.Gün:
  Kahvaltıdan sonra, unutulmaz anılarla saat 10:30 a kadar yattan ayrılış.

  Fiyata Dahil Olanlar:

  • Tam Pansiyon konaklama : Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
  • K.D.V.
  • Dizel ve Benzin.
  • Mürettebat servisi.
  • Transitlog ve çıkış işlemleri.
  • Liman masrafları ve vergileri.
  • Palamar ücretleri.
  • Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
  • Nevresim takımları ve banyo havlusu.
  • Kullanma suyu.
  • Yat sigortası ( Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )
  • Yunan Adaları progamlarında ;
  • Yabancı karasularındaki tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
  • Yabancı karasularındaki gümrük işlemleri ve masraflar.

  Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Alkollü ve alkolsüz içecekler ; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
  • Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları.
  • Havaalanı transferleri

  Önemli:
  Dışardan yata alkollü ve alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yat barında satılmaktadır. Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler kahvaltı ve 5 çayı haricindeki diğer zamanlarda ücretlidir.

  Geç kalan bir yolcunun yata ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.

  Extralar:
  Tüm içecekler, havaalanı transferi, yat limanına transferler. Su sporları, ören yeri giriş ücretleri, tur bitiminden sonra yat limanından transferler.

  DÖNEMLER FİYATLAR DÖNEM 1
  05 Nisan – 29 Mayıs
  03 –30 Ekim
  439 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​
  DÖNEM 2
  30 Mayıs – 26 Haziran
  19 Eylül – 02 Ekim
  499 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​
  DÖNEM 3
  27 Haziran – 10 Temmuz
  05 - 18 Eylül
  589 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​
  DÖNEM 4
  11– 31 Temmuz
  22 Ağustos – 04 Eylül
  699 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​
  DÖNEM 5
  01 – 21 Ağustos
  799 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.

  icemtour

   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Bazı Mavi Tur Rotaları ve Tur Fiyatı Örnekleri (2008)
  Mavi Yolculuk Tur No : Mavi Yolculuk 305 (icemtour)

  1.Gün: Marmaris Limanı’nda saat 15:30’ dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar. Akşam yemeği ve geceleme Marmaris Limanı'nda yapılır. Marmaris; Karya kentlerinden biri olan Phyckos antik şehri üzerinde kurulmuş olup çeşitli medeniyetlerin egemenliğinde kalmıştır. Bugün görülebilen en önemli eser 1577'de yapılan Marmaris kalesidir. Ayrıca Osmanlılardan kalma bir cami ve sekiz odadan ibaret üzeri kemerli bir kervansaray bulunmaktadır. Antik dönem kalıntıları kentin kuzeyinde alçak bir tepe olan Asar Tepe üzerindedir. Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir. .
  < Konu Resmi..>


  2.Gün: Siz kahvaltınızı yaparken, hoş geldiniz toplantısı yapılır, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Bu arada kaptanımız Liman formalitelerini bitirmiş olacaktır. Rüya yolculuğunuz Ekincik Körfezi ile başlar. Ekincik Körfezi'nden opsiyonel olarak düzenlediğimiz Dalyan turuna katılabilirsiniz. Piyade diye adlandırılan küçük tekneler ile doğa harikası delta içinden geçilerek bir Karya kenti olan ve Miletos'un oğlu tarafından kurulduğu söylenen Dalyan'a varılır. Kent; Kaya Mezarları, Akropol Kalesi, Antik Tiyatro ve Kilise Kompleksi ile taşıdığı Antik değer yanında Caretta - Caretta kaplumbağaları ile doğal bir güzellik sergilemektedir. Daha sonra çamur banyosuna ve son durak olarak, yüzmek için Caretta – Caretta ( İz tuzu ) plajına gidilir. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezinde yapılır.

  3.Gün: Geçilmesi gereken dalgalı Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları nedeniyle diğer günlere nazaran daha erken yola çıkılır ve dünyaca ünlü Fethiye Körfezine ulaşılır. Sabah kahvaltısı için Tersane Adası'na demirlenir. Doğal korunaklı bir liman olan burası, Bizanslılar ve Osmanlılar zamanında tersane olarak kullanılmıştır. Öğle yemeği ve yüzme molası için Manastır koyuna gidilir. Burası, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeniyle yörede Cleopatra veya Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Bu gün son demirleme yerimiz , akşam yemeği ve geceleme için Kızıl Ada olacaktır.
  < Konu Resmi..>


  4.Gün: Turumuzun 4. gününde Fethiye Limanı'na giriyoruz. Antik dönemde Telmessos olarak bilinen Fethiye, Anadolu medeniyetlerinden biri olan Likya'nın Karya ile batı sınırındaki en önemli şehridir. Şehrin isminin Apollon'un oğlu Telmessos'tan geldiğine inanılır. Işıkların ülkesi anlamına gelen kent kahinleri ile ünlüdür. Fethiye; 12 Adalar ile korunaklı, yarım daire şeklindeki sahil boyunca uzanmaktadır. Şehir merkezini gezebilir veya opsiyonel Ölü Deniz ve Saklıkent turlarımıza katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye Limanı'nda yapılır.

  < Konu Resmi..>

  5.Gün:
  Kahvaltıdan sonra birbirinden güzel tabiat harikası adaların arasından seyir ederek Göcek Adası’na demirleme. Yüzme molasından ve öğlen yemeğinden sonra Yassıca Adalarına hareket edilir ve buranın mükemmel manzarası eşliğinde geceleme yapılır.

  6.Gün: Kahvaltıdan sonra Bedri Rahmi Koyu’na hareket.Bedri Rahmi ilk ''Mavi Yolculuk'' yapan şahıslardan biridir ve ünlü bir Türk sanatçısıdır. Bedri Rahmi’nin ziyaretinden sonra koya bu isim verilmiştir. Bugün için diğer bir yüzme molası için Domuz Adası’ na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı’na demirleyeceğiz.
  < Konu Resmi..>


  7.Gün: Bugüne ise erkenden Kadırga Koyu'na doğru seyir ile başlıyoruz. Öğlen yemeği ve yüzme molası Kadırga Koyun'da yapılacak. Turunç Koyu ve Cennet Adası bu gün yüzme molası için yapacağımız son duraklar olacaktır. Öğleden sonra 17:00 civarı, son gecelememizi yapmak için Marmaris Limanı'na giriş yapacağız. Arzu eden konuklarımız Marmaris'i gezebilir ve Marmaris gece hayatını yaşayabilir.

  8.Gün: Kahvaltıdan sonra, unutulmaz anılarla saat 10:30 a kadar yattan ayrılış.
  Fiyata Dahil Olanlar:

  • Tam Pansiyon konaklama : Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
  • K.D.V.
  • Dizel ve Benzin.
  • Mürettebat servisi.
  • Transitlog ve çıkış işlemleri.
  • Liman masrafları ve vergileri.
  • Palamar ücretleri.
  • Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
  • Nevresim takımları ve banyo havlusu.
  • Kullanma suyu.
  • Yat sigortası ( Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )
  • Yunan Adaları progamlarında ;
  • Yabancı karasularındaki tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
  • Yabancı karasularındaki gümrük işlemleri ve masraflar.

  Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Alkollü ve alkolsüz içecekler ; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
  • Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları.
  • Havaalanı transferleri

  Önemli:
  Dışardan yata alkollü ve alkolsüz içecek getirmek kesinlikle yasaktır. Alkollü ve alkolsüz tüm içecekler yat barında satılmaktadır. Çay, kahve ve diğer sıcak içecekler kahvaltı ve 5 çayı haricindeki diğer zamanlarda ücretlidir.

  Geç kalan bir yolcunun yata ulaşabileceği noktaya kadar olan transfer ve masrafları yolcunun sorumluluğundadır.  DÖNEMLER FİYATLAR DÖNEM 1
  05 Nisan – 29 Mayıs
  03 –30 Ekim
  439 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​
  DÖNEM 2
  30 Mayıs – 26 Haziran
  19 Eylül – 02 Ekim
  499 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​
  DÖNEM 3
  27 Haziran – 10 Temmuz
  05 - 18 Eylül
  589 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​
  DÖNEM 4
  11– 31 Temmuz
  22 Ağustos – 04 Eylül
  699 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​
  DÖNEM 5
  01 – 21 Ağustos
  799 YTL,- Kişi başı
  haftalık FB.​

   
 4. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Cevap: Bazı Mavi Tur Rotaları ve Tur Fiyatı Örnekleri (2008)

  Emeğine sağlık..
   
Bazı Mavi Tur Rotaları ve Tur Fiyatı Örnekleri (2008) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2007 - 2008 Tiyatro Sezonu ilk Tur Oyunlari

  2007 - 2008 Tiyatro Sezonu ilk Tur Oyunlari

  Provalar Basladi... Oyun 1 Ekim'de Basliyor! Çagdas Türkiye'nin en saygin kurumlarindan biri olmanin onur ve sorumlulugunu tasiyarak, 2007-2008 tiyatro sezonunda da, yine zengin ve renkli bir repertuvarla izleyicilerimizle bulusmaya hazirlaniyoruz! Yerlesik sahnelerimiz ve turne sahnelerinde sergileyecegimiz oyunlar ile bu sezon bizim için çok ayri ve özel bir anlam tasiyor: Bu yil, 27...
 2. Mavi Yolculuk - Mavi Tur

  Mavi Yolculuk - Mavi Tur

  MAVİ YOLCULUK MAVİ TUR Doğayla baş başa kalmak, ıssız koylarda, turkuaz bir denizle bütünleşmek ve kafanızdaki bütün sıkıntıları atıp, yemyeşil bitki örtüsünü seyre dalmak istiyorsanız; aradığınız tatil türü mavi yolculuk olabilir. 1950’li yıllarda, Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın öncülüğünde, Türk aydınları, yurt gezilerine çıktılar. Edebiyatımızda büyük yeri olan Sebahattin...
 3. Baz Fiyat, Fiyat Adımları ve Fiyat Marjı

  Baz Fiyat, Fiyat Adımları ve Fiyat Marjı

  fiyat adımları imkb fiyat adımları baz rüçhan hakkı nasıl hesaplanır baz hesaplama Baz Fiyat, Fiyat Adımları ve Fiyat Marjı /Fiyat Aralığı "Baz Fiyat" bir hisse senedinin bir seans süresince işlem görebileceği en alt ve en üst fiyat limitlerinin belirlenmesine esas teşkil eden fiyattır. “Baz Fiyat” bir önceki seans “Ağırlıklı Ortalama Fiyat”ının en yakın fiyat adımına...
 4. Mavi Yolculuk Turları Düzenleyen Firmaların Listesi

  Mavi Yolculuk Turları Düzenleyen Firmaların Listesi

  mavi yolculuk, tur firmaları, nelerdir, listesi, iletişim bilgileri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kim istemez melekler, şöyle binse bir tekneye ,açılsa egenin akdenizin serin sularına insan...Bir tarafında yemyeşil tabiat, bir tarafında uçsuz bucaksız masmavi tertemiz sular...O halde bu yaz bir değişiklik yapıp mavi yolculuğa çıkın.Bizden de size bir kolaylık,işte mavi...
 5. Mavi Tura Çıkarken Yanınıza Almanız Gerekenler 2014

  Mavi Tura Çıkarken Yanınıza Almanız Gerekenler 2014

  mavi tur, mavi tura çıkarken, mavi tur için yanınıza almanız gerekenler Sevgili melekler, tatil rotanızı Mavi Tur şeklinde planladıysanız, harika bir seçim yaptığınıza emin olun ve hazırlıklarınıza size vereceğimiz aşağıdaki tavsiyelerle yön verin. Mavi Tur için yanınıza almanız gerekenleri aşağıda maddeler halinde listeliyoruz... Hantal ve çok yer kaplayan sert kenarlı bavul yerine...

Sayfayı Paylaş