Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  BBP geçici genel başkanını seçti

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  BBP MKYK, "geçici genel başkanlık" görevine, kurultay yapılıncaya kadar Genel Sekreter Yalçın Topçu'yu seçti.


  Parti genel merkezindeki MKYK toplantısında alınan kararlarla ilgili Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç açıklamalarda bulundu.

  Toplantıda parti tüzüğünün 15. maddesi gereğince büyük kurultay yapılıncaya kadar oy birliğiyle Genel Sekreter Yalçın Topçu'nun genel başkanlığa getirildiğini bildiren Tunç, büyük kurultayın 45 gün içinde toplanacağını söyledi.

  ''Kararın partiye, camialarına, Türk milletine ve İslam dünyasına hayırlara vesile olmasını'' dileyen Tunç, Topçu'nun yanında kenetlendiklerini, kendisine başarı dilediklerini kaydetti.

  Üzeyir Tunç, bir soru üzerine, MKYK'nın kurultayın tarihiyle ilgili olarak başkanlık divanına yetki verdiğini, kurultayın 45 gün içinde toplanacağını söyledi.

  ''Geçici genel başkanlık'' görevine getirilen Yalçın Topçu da ''ebedi siyasi liderleri'' Muhsin Yazıcıoğlu ve kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

  MKYK üyelerinin ittifakla kendini genel başkanlığa getirdiklerini ifade eden Topçu, 45 gün içinde toplanacak kurultaya kadar ilgili kurullarla birlikte yakın çalışma içinde olacaklarını söyledi. 45 gün sununda ''toplumun, camianın ve hareketin kabul edeceği bir genel başkan adayıyla'' kurultaya gideceklerini belirten Topçu, şöyle konuştu:

  "Hareketimizin mensupları, genel başkanımızın şahadetiyle oluşan Alevisi, Kürdü, Türkmeni, Çerkezi, Lazı, Doğulusu, Batılısı, Kuzeylisi, Güneylisi... Anadolu coğrafyasında kim varsa ay yıldızlı bayrağımızın altında kim bu devlete ve millete bağlı yaşıyorsa, bu birlikteliğin oluşması için elden gelen her şeyi yapacaktır.

  Genel başkanımızın şahadetinde oluşan mescit ile meyhanenin, Alevi ile Sunninin, Kürt ile Türkmenin velhasıl herkesin hep beraber sayın genel başkanımızın şahsında birlik, beraberlik, sevgi, barış, huzur yumağı haline gelmesini unutmayacağız, unutturmayacağız.

  Bunu yarınlara hep beraber taşıyacağız. BBP olarak bunu hayatımızın sonuna kadar siyasetimizin süresi içerisinde vazgeçilmez bir ilke olarak kabul edeceğiz. Hepimiz bu uğurda çalışacağız. İnşallah önümüzdeki günler hareketimize, camiamıza, büyüt Türk milletine, İslam coğrafyasına ve dünyadaki bütün insanlara barış huzur esenlik getirmesi noktasında tecelli eder."


   
 2. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.211
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS
  Cevap: BBP geçici genel başkanını seçti
  hmm ilginc, baskasini secerler saniyordum...
  hayirli olsun, Yazicioglu gibi yönetemeyecegi kesinde, ins. Parti icin iyi bir secim olmus olur...
   
BBP geçici genel başkanını seçti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Geçici Şişmanlıklar

  Geçici Şişmanlıklar

  vücut neden şişer vücut neden su tutar turşu bozulur şişmesi olur vucut şişer Bu tür şişmanlıkları, nedenleri açısından, iki gruba ayırmak gerekir. Bunlardan bir kısmı kendi, arzu ve is*teğimizle oluşan geçici şişmanlıklardır. Diğerleri ise, kendi arzu ve isteğimiz dışında normal ve fizyolojik olaylar sonucu oluşan geçici şişmanlıklardır. A) Kendi Arzu ve isteğimizle Oluşan Geçici...
 2. Saadet Partisi Genel Başkanını seçdi

  Saadet Partisi Genel Başkanını seçdi

  Saadet Partisi'nin Atatürk Spor Salonu'nda yapılan 3. Olağan Büyük Kongresi sona erdi. Kongrede tek aday olan Kurtulmuş, yapılan seçim sonucunda, oy kullanan 946 delegenin 924'ünün oyunu aldı ve genel başkanlığa seçildi. Kongrede, genel idare kurulu asil ve yedek üyeleri ile yüksek disiplin kurulu asil ve yedek üyeleri de belirlendi. Numan Kurtulmuş, kongre sonunda yaptığı...
 3. BBP Genel Merkezi önünde gerginilk

  BBP Genel Merkezi önünde gerginilk

  BBP Genel Merkezi'nde devam eden gergin bekleyiş sırasında Alperen Ocakları üyeleri ile BBP Ankara İl Teşkilatı üyeleri arasında gerginlik yaşandı. Genel Merkez'den ayrılan MHP'li Oktay Vural, arama kurtarma çalışmalarının sonuçlanmaması dolayısıyla ocak üyesi bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. Arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği sıralarda, BBP Genel Merkezi içerisinde Alperen...
 4. hepimiz geçiciyiz

  hepimiz geçiciyiz

  İster genç..ister ihtiyar olsun,ruhumuzun,güzelliği saf,temiz olsun :) Güvenme güzelliğine, gençliğine güvenme. Ne o ten senin, ne de o eller... Bir emanettir kullandıkların. Kullandığımız beden aslında bir elbisedir. Eskiyecek, eskiyeceğiz... Gün gelecek, tükenip gideceğiz. Güvenme gençliğine, güzelliğine güvenme. Hepimiz geçiciyiz...
 5. seçim

  seçim

  eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...

Sayfayı Paylaş