1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  BebeĞİ Uyuturken

  Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  bebekleri uyutan müzikler bebek uyutma müzikleri bebek uyutma müziği uyutan müzik rüyada uyutmak Yeni bebeği olmuş anne ve baba için en zor şey, bir türlü uyumak bilmeyen bebeğin ağlamasına dayanabilmektir. Özellikle de saat gecenin üçüyse ve anne ve babanın da uykuya ihtiyacı varsa bu daha zordur.
  Bebeğin uyumamasına birçok şey neden olabilir. Anne baba değişik yolları deneyerek bebeğin neden uyumadığını bulabilir.
  Bebeği uykuya yatırdığınız halde hala ağlamaya devam ediyorsa ne yapabilirsiniz ?
  Bebeklerin yatağa yatırılır yatırılmaz hemen gözlerini kapatıp mışıl mışıl uykuya dalacaklarını bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Bazı bebeklerin yatağa yattıktan sonra uyumaları için aradan yarım saat geçer. Bebeği uyanıkken yatağına yatırmak en iyi yoldur. Annesinin kucağında meme emerken uykuya dalan bir bebek yatağına yatırılınca yerini yadırgayabilir ve uyanabilir. Bebek altını kirlettiği, acıktığı veya karnı ağrıdığı zaman da ağlar. Bebek susadığı zaman da ağlayabilir. Havanın sıcak olması, bebeğin fazla giydirilmesi, hatta ağlaması bile bebeği susatır ve daha da çok ağlamasına neden olabilir. Kaynatıldıktan sonra soğutulmuş olan sudan biraz vererek yatıştırabilirsiniz. Bebeklerin çoğu kundaklanmış olarak uyumayı sever. Kundak onlara güven hissi verir. Hava sıcaksa battaniye yerine hafif ve pamuklu bir örtüyle kundak yapın. Ani Bebek Ölümü Sendromu’nu önlemek için bebeği her zaman sırtüstü yatırın ve başının çarşaf veya battaniyeyle kapanmamış olmasına dikkat edin.
  Bebeği uyutmada yararlı olacak yöntemler
  Bebeği sallayarak, hafif müzik çalarak, vücuduna masaj yaparak veya onu rahatlatacak bir banyo yaparak uyutmayı deneyebilirsiniz. Bebeğe masaj yaparken sessiz ve soğuk olmayan bir odayı seçin. Masaj yağı olarak bebek yağı yerine ılıştırılmış zeytin, badem veya zerdali yağlarını kullanabilirsiniz. Bebeği rahatlatmak için küvete ılık su koyun. Bebeği içine koymadan önce suyun ısısını kontrol edin. Sonra bebeği ılık suyun içine karın üstü koyun ve yüzüne su gelmemesi için başını elinizin üzerinde hafifçe kaldırın. Bebek bu şekilde suyun içindeyken onunla yavaş sesle konuşun. Bebeği hiçbir zaman küvetin içinde tek başına bırakmayın. Eğer yorgun değilseniz, uyuması için bebeği arabasına koyarak gezdirebilirsiniz. Yahut otomobille biraz dolaştırabilirsiniz.
  Herşeyi denediğiniz halde bebek hala sakinleşmediyse ne yapabilirsiniz ?
  Bebeğin ağlaması sizinle iletişim kurmaya çalışması demektir. Yoksa sırf sizi sinirlendirmek için ağlamaz. Yorgun ve sinirliyseniz bir süre için bebeğin sesini duymayacağınız bir yere gidin. Yorgunluğunuzun ve sinirinizin bebeğe vuracak veya onu sarsalayacak dereceye gelmesini önleyin. Bebeğe vurmak veya onu sarsmak bebeğe zarar verir hatta ölümüne neden olabilir. Bebeğin ağlamasını duymamak için yanından uzaklaşmadan önce onu güvenceli bir yere bırakın. Sonra ya başka bir odaya gidin ya bir duş alın ya da bahçeye çıkın. Eşiniz veya bir arkadaşınız yakınlardaysa onlardan birinden yardım isteyin. Onlar bir süre için bebeğe bakarlarken siz biraz dinlenin veya yürüyüş yapın. Bebekten kısa bir süre için uzaklaşmanız sizi sakinleştirecektir. O anda yalnızsanız bir arkadaşınızı telefonla arayın.

  Bebeğin ağlaması sizi endişelendiriyorsa ve bebeği yatıştırmakta güçlük çekiyorsanız bir sağlık görevlisi ile irtibat kurun.

   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  İşimize çok yaradı allah razı olsun sizden, elleriniz dert görmesin gızııım torunum için baktıydımda
   
 3. genç bir kişi

  genç bir kişi Forum Okuru

  Ay teyzecim alemsin valla :D
   
BebeĞİ Uyuturken konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bebek,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  Bebek,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  bebeklere yazılan sözler bebeğe yazılan sözler bebeğe yazılmış :cry:Genç kadın, bebeğin güzelliği karşısında büyülenmiş gibiydi. Kıvırcık sarı saçları, iri mavi gözleri, kalkık bir burun ve küçük kırmızı dudaklarıyla bir kartpostalı andıran bebek, kadının şimdiye kadar gördüğü en cana yakın kız çocuğuydu. Onun ipek yanaklarını daya doya öpmek ve cennet kokusunu içine çekmek için...
 2. ikiz bebekler

  ikiz bebekler

  bebekler ikiz çeşitleri ikiz bebekler
 3. Bebek

  Bebek

  Kızlar hangi bebek telsizi ve süt sağma markalarını önerirsiniz :) ?
 4. Bebeğimi en kolay nasıl uyuturum?

  Bebeğimi en kolay nasıl uyuturum?

  bebek nasıl uyutulur ,bebeğimi uyutamıyorum,bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz,bebek uyutma sırları,bebek uyutma tüyoları Eve yeni gelen bir bebek yeni bir düzen demektir. Her bebek bir diğerinden farklı yapıya sahip olduğu gibi, her aile de farklı alışkanlarla yaşamayı tercih eder. Bebeğinizi mi düzeninize uydurmaya çalışıyorsunuz, siz mi onun şuursuz düzenine uymak istiyorsunuz o size...

Sayfayı Paylaş