1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.308
  Beğenilen Mesajlar:
  2.305
  Ödül Puanları:
  113

  bebeğinize banyoyu sevdirmek için

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  çocuklara banyoyu sevdirme sevdirme oyunları bebeklere banyoyu sevdirmek çocuklara sevdirmek bebeklere sevdirmenin yolları Bebeğiniz ister banyo yapmaktan hoşlansın, ister hoşlanmasın, bu zamanı her ikinizin de hoşlanacağı, eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek mümkün. Onun hoşuna gidecek oyunları bilmeniz keyif alması için yeterli olacaktır.
  Gün sona ererken yaptıracağınız bir banyo, bebeğinizin gevşemesini ve daha kolay uyumasını sağlar. Üstelik banyo zamanı, bebeğinizle geçirebileceğiniz en eğlenceli zamanlardandır. Birlikte pek çok oyun oynayabilirsiniz. Eğer sudan hoşlanmıyorsa, bu oyunlar ona suyu sevdirmenizde de yardımcı olacaktır.

  İşte bebeğinize banyo yaptırırken birlikte oynayabileceğiniz bazı oyunlar...

  Şelale
  Bebeğinizi kaymayacak şekilde göğsünüzde tutarken, diğer elinizle biraz su alıp, bebeğinizin göbeğine hafif hafif damlatın. Damlalar halinde düşen su, çocukların çok hoşuna gider.

  Haydi yüzelim
  Bebeğinizi karnından tutup sanki yüzüyormuş gibi hafif hafif suya sokup çıkarın. Bunu yaparken yüzünü suyun üzerinde tutmaya özen gösterin.

  Şaplatmaca
  Bebeğinize ellerini su yüzeyine vurarak nasıl şaplama sesleri çıkarabileceğini gösterin. Bu, çocukların en sevdiği oyunlardandır. Çıkan ses ve sıçrayan su onlar için büyük neşe kaynağıdır.

  Sünger oyunu
  Bebeğinizin küvetine birkaç tane sünger atın. Bebekler dokunmayı severler, sünger de yumuşak olduğu için, bebek için sıkıp oynayabileceği mükemmel bir banyo oyuncağıdır. Yaşı daha büyük olan bebeklerse, plastik bardak ve kapları suyla doldurmaktan hoşlanırlar. Ayrıca oyuncak çaydanlıklarla plastik şişeler ve hunilerle elekler de çocukların sevdiği oyuncaklardandır.

  Köpük zamanı
  Bebeğiniz çok küçük değilse, bebekler için özel olarak hazırlanmış banyo köpüğü, banyo anına keyif katar. Yalnız bebeğinizin kaymamasına dikkat edin.

  Ördeği kim sevmez ki?
  Suda yüzen oyuncak gemiler, yelkenliler ve ördekler, çocuğunuzu onlara ulaşmaya ve onları tutmayı çalışması için teşvik eder.

  Paylaşmak gerek
  Banyoyu bebeğinizle paylaşın. Bebeğiniz için, kendisiyle olduğunuzu bilmek rahatlatıcıdır. Ayrıca anne ve bebek arasındaki dokunsal temas, her iki taraf için de hoş ve yakınlaştırıcı bir deneyimdir. Suyu bebek için uygun bir sıcaklığa getirin. Dirseğinizi suya sokarak sıcaklığı kontrol edebilirsiniz. Banyoya önce siz girip, eşinizden onu size vermesini isteyin. Banyodan çıkarken de bebeği sizden o alırsa, daha rahat olursunuz.

  Bebeğinizi bir dakikalığına bile olsa suda yalnız bırakmayın. Banyo desteği ve kaymayı önleyen lastiklerden kullanarak tedbiri artırabilirsiniz.

   
bebeğinize banyoyu sevdirmek için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Banyonuz İçin

  Banyonuz İçin

  Aydınlık ve ferah bir banyo için dikkat edilmesi gereken ilk şey aydınlatma unsurlarının ve aynaların doğru kullanımıdır. Banyolarda genellikle ışığı son derece cansız ve soluk olan florosanlar kullanılır. Bu nedenle öncelikle aydınlatma sistemini değiştirmek gerekebilir. Tavandan spotla aydınlatma ve birden çok ışık kaynağının kullanılması, ışığın mekana daha sağlıklı bir biçimde...
 2. Köpüklü banyo bebek için riskli

  Köpüklü banyo bebek için riskli

  Çocuklarınızı yıkadığınız sabun ve banyo köpükleri idrar yolu enfeksiyonlarına neden olabiliyor. "Çocuklarınızı köpüklü sabunlardan uzak tutun" diyen Memorial Hastanesi Üroloji Bölümü'nden Op. Dr. Erdal Alkan, onları böbrek yetmezliğinden hipertansiyona, kansızlıktan büyüme geriliğine kadar pek çok kalıcı hasara neden olabilen bu tür enfeksiyonlardan basit önlemlerle...
 3. Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyız?

  Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyız?

  namazı sevdirmek Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyım? öyle bir davranış veya söz Allahın izniyle etkilemeli ki her vakit o aklına gelmeli. bana yol gösterebilir misiniz? Namaz konusunda tembel davranmamızda ve onu zevk ile kılmamıza mani olan bazı nedenler vardır: 1- Günah ve isyanlarımız 2- İmanın taklidi olması, 3- İbadetleri kime karşı işlediğimiz tam olarak bilmemek 4-...
 4. Patronunuza kendinizi sevdirmek için 9 yol

  Patronunuza kendinizi sevdirmek için 9 yol

  Patronunuza kendinizi sevdirmek için 9 yol Patronunuzla nasıl iyi ilişkiler kuracağınızı ve terfi edeceğinizi bilmek ister misiniz? Bunun yolu genel düşüncenin aksine, onun en iyi arkadaşı olmak ya da kendinizi iyi göstermeye çalışmak değil. İşte patronların söyledikleri. Siz de uygulayın, ofisin gerçek starı siz olun! 1. Yanıtlayabileceğiniz sorular sormayın Tabii ki patronunuza...
 5. Bebeklere Banyo Nasıl Sevdirilir ?

  Bebeklere Banyo Nasıl Sevdirilir ?

  Bu konu; Bebeklere Banyo Nasıl Sevdirilir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, anneler bilir, küçük prensler ve prensesler için en zor zamanlar banyo vakitleridir. Öyle ki anneler bebeklerini banyo yaptırana kadar terden sırılsıklam olurlar. Çünkü hem bir an önce bebeklerini yıkamak hem de bir an önce susmalarını sağlamak için. Çünkü bebekler yıkanmayı hiç sevmezler :)...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş