1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  bebeğinizin hafıza gelişimi!

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Anne sütünü tanımaktan bisküvilerin yerini saptamaya kadar, bebeğinizin hatırlamayı öğrenmesi son derece karmaşık bir gelişim süreci izler. Bu süreci siz de merak ediyorsanız, bunları öğrenmeye başlayabilirsiniz.
  Yenidoğan
  Anne sütünün kokusunu tanır ve annesinin sesine tepki verir.

  6 Haftalık
  Hafızası hala gelişmemiştir. Odadan çıkınca sizi aramaz, dikkati çabuk değildir.

  6 Aya Kadar
  Basit bazı şeyleri hatırlamaya başlar.

  6 – 8 Ay
  Bazı şeyleri birleştirir. Örneğin, su sesi ona banyo yapmayı çağrıştırır. Hafızası biraz daha gelişmiştir. Annesinin önemini daha iyi anlar.

  8 – 12 Ay
  Bebeğiniz planlar yapmaya başlar. Örneğin, odanın bir ucunda duran oyuncağını emekleyerek alabilmeyi planlar. Bazı şeylerin yerini öğrenir ve onlardan söz edilince bulundukları yere gidebilir.

  12 – 18 ay
  Hafızası neredeyse tamamen gelişmiştir. Aynı anda birden çok işle bile uğraşır.

  18 – 24 Ay
  Bebeğinizin uzun vadeli ve kısa vadeli olmak üzere iki tip hafızası da gelişmiştir. Kelime hazinesi genişler. Hoşuna giden eylemleri adları ile tanımaya başlar.

   
bebeğinizin hafıza gelişimi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebeğinizin gelişimi

  bebeğinizin gelişimi

  bebeğinizin gelişimi 1. ay 2. ay 3. ay 4. ay 6.ay Yüzüstü dururken başını hafifçe kaldırabilir, olduğu yerde emekleme hareketleri yapabilir.Eli genellikle yumrukşeklinde sıkılır.Sese tepki gösterebilir. Bu tepkiler göz kırpma, hareket ve sıçrama biçiminde olabilir.Karşısındaki insanın yüzüne bakabilir.Oturur durumdayken başını arasıra dik tutar. Yüzükoyun...
 2. Bebek gelişimi...

  Bebek gelişimi...

  onsekiz aylık bebek gelişimi bebeklerin çığlık atması bebeğin çığlık atması bebeklerde bebek Çocuğunuzun gelişimini takip edebilirsiniz Her bebeğin gelişimi kendisine özel ve özgü olarak gelişir, bebekten bebeğe bu gelişim aşamaları farklılık gösterebilir. Bebeğinizin gelişiminin aşağıda anlatılan durumlara uymaması mutlaka bir sorun var anlamına gelmez. Bebeğinizin gelişim seyrini...
 3. bebeğin ay ay gelişimi

  bebeğin ay ay gelişimi

  Yihhuuuu hep sizi takip ediyorum hamileyim. Acaba bebeğin ve bebeklerin ay ay gelişimi ve anne karnındaki gelişimleri ile ilgili bir konunuz var mı okumak istiyorum tşk.
 4. Haftalık Bebek Gelişimi

  Haftalık Bebek Gelişimi

  Haftalık Bebek Gelişimi hakkında hafta hafta bilgi verirmisiniz acaba, bebeğimin hafta hafta nasıl geliştiği hakkında bilgim olsun istiyorum.
 5. bebeğin gelişimi neden durur

  bebeğin gelişimi neden durur

  slm... hamileyim... son adet tarihim 28 nisan... 15 gün önceki bebek boyu 9.2mm bugün ise 10.2mm doktor 1 hafta bekleyelim... eğer gelişmezse alalım dedi... sizce ne yapmalıyım...

Sayfayı Paylaş