1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.528
  Beğenilen Mesajlar:
  2.217
  Ödül Puanları:
  113

  Bebek istiyorum nasıl hamile kalırım ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Hamile kalmaya niyetlendiniz ama bir türlü gebe kalamadınız. Nerde ne yapacağınızı bilmiyor,hamile kalmanın yollarını arıyorsunuz. Biz size bu konuda yardımcı olucak, hamile kalmanız için bir takım önerilerde bulunucaz. Lakin gebe kalmaya karar verme den önce mutlaka bir hekime görünün,gebelik sürecini etkileyecek olumsuz durumlar varmı bunları tespit edin. Nasıl hamile kalınır,en hızlı nasıl hamile kalınır,hamile kalmak için ne yapmalı,hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için uygun günler,hamile kalmak için yapılması gerekenler tüm bu soruların ayrıntıları yazımızın devamın da.
  < Konu Resmi..>
  Sağlıklı bir gebelik için hekim kontrolü şart. Yeni evli olan ,çocuk sahibi olmak isteyenler 1 yıla kadar tüm denemelerinize rağmen çocuk sahibi olamyorsanız 1 yılı bitirdikten sonra hekime görünebilirsiniz. Onun dışın da gebe kalmanıza yardımcı olucak önerileri dikkate alıp uygulayarak hamile kalmanızı sağlayabilirsiniz.

  Öncelikle Hangi günler kolay hamile kalabilirim , Nasıl hamile kalırım adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.


  Yeni evliyim bebek istiyorum ne yapmalıyım,1 çocuğum var korunmadığım halde bebeğim olmuyor neden ? Bu sorular sitemize yöneltilen ,en sık yorumlanan konular . Bu sorular hakkın da bir çok sayıda konular açtık ,sık yöneltildiği için bu konular üzerinde durmaya ,sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Gebeliğin oluşabilmesi için 1 yumurta ve 1 sperme ihtiyacınız var. Spermlerin en verimli olduğu dönem perhizli olunan günlerdir. Yani 2 gün arayla birlikte olmak erkeğin sperminin toparlanması için ideal ve gereklidir. Kadınların ise ovülasyon günlerinde birlikte olması gebe kalması açısından en verimli dönemlerdir.

  Ovülasyon günü nasıl belirlenir ?

  Ovülasyon yumurtanın belli bir büyüklüğe erişip çatlaması ve döllenemeye hazır hale gelmesidir. Ovülasyon döneminizi sitemizde yer alan hesaplayıcı , eczanelerden alacağınız ovülasyon testleri ile saptayabilirsiniz. İki çeşit ovülasyon testi vardır. Tükürükten ve idrardan yapılan.

  Ovülasyon belirtileri nelerdir ?

  Ovülasyonun yani yumurtlamanın belirtisi iki adet ortasında başlayan vajinal salgıda atrıştır. Bu vajinal salgı şeffaf ve esnektir. Kasık ağrısı,kasık batması vajinal akıntıya eşlik etmektedir. Zaman zaman ovülasyon esnasında küçük lekelenmeler olabilmektedir.

  Ovülasyondan sonra ne yapmalı ?

  Günlerinizi belirledikten sonra birlikte olun ve birliktelik sonrası hemen yerinizden kalkmayın en az yarım saat kalçanızın altına yastık koyarak uzanın. Ayaklarınızı yüksek bir yere dikin. Duşa hemen kaçmayın. İlişki öncesi eşinize sade türk kahvesi içirin. Spermlerin hareketliliğini ileri hızda olmasını sağlıyor kahve. İlişki esnasında kayganlaştırıcılar kullanmayın. Özellikle tükürük,vazelin spermleri öldürür.

  İlişkiden ne kadar süre sonra test yapmalıyım ?

  Gebelik testinden net ve doğru sonuç almak için , beklenen menste en az 3 en fazla 7 gün gecikme söz konusu olursa test yapabilirsiniz. İdrar testleri bazı nedenlerden ötürü hatalı sonuç verebiliyor. Bu yüzden gebeliğin net teyidi için HCG testi yapın sonuca göre hekime görünün.


   
  HemşireniZ bunu beğendi.
 2. Melis ank

  Melis ank Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ocak 2017
  Mesajlar:
  90
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  8
  bende yeni evliyim. bebek istiyoruz kısmet olursa inşallah. verdiğiniz hamile kalma bilgilerine tam olarak sahip değildim. ovülasyon günü nedir nasıl hesaplanır ilk defa öğrenmiş oldum. verdiğiniz bilgileri mutlaka uygulayacam.
   
 3. _büşra

  _büşra Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ocak 2017
  Mesajlar:
  26
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  3
  ovülasyon testleri tek kullanımlık mı bilginiz var nı acaba?
   
 4. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.528
  Beğenilen Mesajlar:
  2.217
  Ödül Puanları:
  113
  İdrar dan olanları tek kullanımlık. Tükürükten olanları uzun süreli kullanıma sahip.. Ben tükürükten ovülasyon testini kullanmanızı öneriyorum..
  Ayrıntılı bilgi için linki ziyaret ediniz..

  Tükürükten ovülasyon testi kullanımı
   
 5. Sevimli cadı

  Sevimli cadı Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2016
  Mesajlar:
  608
  Beğenilen Mesajlar:
  91
  Ödül Puanları:
  28
  Tükürükten ovülasyon testini kullanmanı öneriyorum. bir defaya mahsus kullanmıyorsun. biraz pahallı ama bence değer. Kullanımı da çok pratik eczanaden biraz zor bulunuyor ama internetten güvenilir bir siteden tükürükten ovülasyon testi alabilirsin.
   
 6. _büşra

  _büşra Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ocak 2017
  Mesajlar:
  26
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  3
  ben o testi eczaneden bulamadım ya internetten almayı da şu an düşünmüyorum belki ilerleyen zamanlarda inşallah böyle bişey yaşamam hamilelk olmazsa belki o zaman alabilirim ben internette de hep tükendi olarak gördüm acaba üretimi mi durdu talep mi yok yada çok güvenilir test olsa her yerde diğerleri gibi olmaz mı? bilemedim..
   
 7. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.528
  Beğenilen Mesajlar:
  2.217
  Ödül Puanları:
  113
  Ovülasyondan tükürük testi güvenilir. Yabancıların ürünü olduğu için sadece internetten tedarik edilebilir.Ürüne talep çok bu yüzden bulamıyor olabilirsiniz. Her internet sitesinde satışı yok. Fertil shoptan ürünü tedarik edebilirsiniz..
   
 8. _büşra

  _büşra Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ocak 2017
  Mesajlar:
  26
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  3
  teşekkür ederim bilginiz için..
   
 9. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.528
  Beğenilen Mesajlar:
  2.217
  Ödül Puanları:
  113
  Rica ederim sevgiler..
   
 10. HemşireniZ

  HemşireniZ Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ocak 2017
  Mesajlar:
  117
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  18
  Düzenli ilişkiye rağmen gebelik elde edilmiyorsa mutlaka bir problem vardır. Hamilelik planı öncesi doktora gidip muayene olmak hormon tetkitleri yaptırmak gerekir. Gebelik öncesi doktora görünmek sağlıklı gebelik süreci açısından önemlidir. Aynı zaman da üreme sağlığınız hakkında da bilgi verir.
   
 11. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.528
  Beğenilen Mesajlar:
  2.217
  Ödül Puanları:
  113
  Çocuk sahibi olma arzusu, bazı kadınları daha sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapmaya teşvik edebilir. Yediklerini içtiklerini aktivitelerini kısacası yaşam tarzını düzene sokmaları gebeliği sağlamada etkinlik sağlayabilir.Yumurtlamanız olduğunda ve ovulasyon gününden beş gün önce ve düzenli birlikteliğin sağlanması , gebe kalma olasılığını artırabilir.Birkaç faktör hamilelik veya gebe kalma hızını etkiler.

  Kadınların cinsel ilişkiden hemen sonra hamile kalmamaları bilinen bir gerçektir, çünkü bir sperm fallop tüpünde bulunan bir yumurtaya ulaşıp döllemesi altı gün sürmektedir.Döllenmiş yumurtanın gelişmesi için rahim duvarı örtüsüne yerleşmesi için en az altı ila on günlük bir süre gerekirDüzenli cinsel ilişkiye giren (iki üç günde bir) kontrasepsiyon kullanmayan çiftlerin% 80 bir yıl içinde hamile kalacaktır.Bazı insanlar **** pozisyonunun bir fark yarattığına inanıyor. Hiçbir garanti olmamasına rağmen, bazıları misyonerlik pozisyonunun gebe kalma şansınız artırdığını vurgulamaktadır. Bu pozisyon spermin rahim içine daha hızlı yüzmesini sağlamaktadır.
   
 12. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.528
  Beğenilen Mesajlar:
  2.217
  Ödül Puanları:
  113
  Hamile kalmak isteyen bir kadın için en önemli tavsiye, vücudunu tanımak, özellikle menstruasyon döngüsünü belirlemektir.Yumurtlama, olgun bir yumurta yumurtalıktan salınan süreçtir. Bu altı gün önemlidir, çünkü yumurtanın salınmasından yaklaşık 12-24 saat sonra döllenebilmektedir. Buna ek olarak, sperm doğru koşullar altında cinsel ilişkiden beş gün sonra kadın üreme kanalının içinde yaşayabilir. Ovulasyon sırasında fallop tüplerinde canlı sperm bulunduğunda hamile olma şansınız en yüksektir.

  Ortalama bir 28 günlük adet döngüsünde, ovülasyon tipik olarak bir sonraki adet döneminin başlamasından yaklaşık 14 gün önce gerçekleşir. Ancak çoğu kadında ovulasyon menstrüel siklüsün orta noktasından önce veya son dört gün sürer. Pek çok kadın gibi, 28 günlük adet döngüsüne sahip olmaz , menstrual takvim tutarak döngünüzün uzunluğunu ve orta noktasını belirleyebilirsiniz. Eczaneden ovülasyon testlerinden tedarik edip günlerinizi kolayca belirleyebilirsiniz.İki çeşit ovülasyon testi var.İdrar dan ve tükürükten. Benim size tavsiyem tükürükten olanı tercih edin. Uzun süreli kullanabiliyorsunuz.
   
Bebek istiyorum nasıl hamile kalırım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım

  hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım

  hamile kalmak istemiyorum gebe kalmak istiyorum hamile istiyorum erkek çocuğa için ne yapmalı için ne yapmalıyım Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Ama "Artık bebek sahibi olmanın zamanı geldi diyorsanız fazla vakit kaybetmeden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op....
 2. Hangi Yöntemlerle hamile kalırım?

  Hangi Yöntemlerle hamile kalırım?

  hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için ne yapmalı,hamile kalmak için nelere dikkat etmeli,kolay hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için yapılması gerekenler Gebelik isteyen her çift uygun zaman kavramını düşünmelidir. En uygun zamanın hangisi olduğu konusunda doktorlara veya uzmanlara danışmak gerekir. En uygun zamanın hangi zaman olacağı kuşluk vaktine, ayın pozisyonuna,...
 3. Nasıl hamile kalırım?

  Nasıl hamile kalırım?

  Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği nedeni ile yaptıkları bazı davranışlar yoluyla bu olasılığı azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak basit tedbirler ve uygulanacak çok kolay yöntemler ile hiçbir tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir. Uygun zaman Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması...
 4. Emzirirken Hamile Kalırsam Nasıl Anlarım?

  Emzirirken Hamile Kalırsam Nasıl Anlarım?

  Bebekler için en sağlıklı besin şüphesiz ki anne sütüdür. Uzmanlar ilk 6 ay bebeklere sadece anne sütünü öneriyorlar. Bebeğin sağlıklı bir şekil de gelişimi için mutlaka anne sütüne ihtiyacı vardır. Bağışıklık sistemini güçlendiren anne sütü ayrıca bebeğin fiziksel ve ruhsal gelişiminde de büyük etkisi vardır. Halk arasın da bebeğinizi emzirirken hamile kalmazsınız diye söyler...
 5. Ne yaparsam hamile kalırım bir türlü hamile kalamıyorum

  Ne yaparsam hamile kalırım bir türlü hamile kalamıyorum

  Selam kızlar herkese merhaba, buradaki büyük bir çoğunlukta olduğu gibi, bende bir an önce anne olmak ve o müthiş duyguya sahip olmak istiyorum. Yaklaşık olarak 2 yıllık evliyim ilk zamanlarda ilk aylarda hatta bir senede ya işte hayatını yaşa hemen çocuğun olmasın dediler büyürklerimiz bende onlara uydum ve eşimle korunarak bir yılı tamamladık. Şimdilerde 2. yılı geçtik sağda solda okuyorum...

Sayfayı Paylaş