Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bebekler Farkli Yuzleri Ayirabilirler

  Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bebeğinizin yüzüne, gözlerine bakıp ne düşündüğünü anlamaya çalışmayın. O sizin sandığınızdan çok daha zeki, çok daha fazla düşünce kapasitesine sahip. Öyle ki bebekler farklı yüzleri yetişkinlerden çok daha kolayca ve ustalıkla ayırtedebiliyor Bilim adamları, bebeklerin farklı yüzleri yetişkinlerden daha kolay ayırt edebildiğini belirledi.
  Sheffield Üniversitesi ve University College London adlı yüksekokulun bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre, 6 aylık bebekler, farklı insan yüzlerini, hatta iki farklı maymunu, daha büyük çocuklar ve yetişkinlerden daha kolay ayırt edebiliyor.
  University College London dan Michelle de Haan, bunun, bebeklerin erken gelişen, ancak zamanla azalan bazı yetenekleri olduğunu ortaya çıkardığını söyledi.
  Bebeklerin 6 ila 9 ayda algılamalarının en üst düzeyde olduğunu belirten de Haan, bebekler büyüdükçe beyinlerinin bilgileri süzmeye başladığını, algılama güçlerinin azaldığını kaydetti.
  De Haan, Science dergisinde yayımlanan araştırmalarının, özellikle bir yaşına kadarki gelişmeleri kavramada önemli olduğunu söyledi.
  Bilim adamları, 6 aylık 16 bebek, aynı sayıda 9 aylık bebek ve yetişkinle yaptıkları araştırmanın, otizm gibi gelişme bozukluğu olan çocuklarda daha erken teşhis ve müdahaleye imkan tanıyabileceğini belirtti.
  Her gruba önce bir yetişkin ve maymunun renkli fotoğraflarını gösteren bilim adamları, daha sonra bu fotoğraflara bir insan ve hayvan fotoğrafı ekleyerek gruplara yeniden sundular.
  Grupların yeni fotoğrafa bakma sürelerini videoya kaydeden bilim adamları, yüzlerindeki tanıma ifadesini de incelediler. Tüm gruplar insan fotoğrafları arasındaki ayrımları fark ederken, 6 aylık bebeklerin ayrıca maymun yüzlerini diğer gruplara göre daha kolay ayırt ettiği belirlendi.
   
Bebekler Farkli Yuzleri Ayirabilirler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Farkli Bİlgİler

  Farkli Bİlgİler

  farklı bilgiler farklı bılgıler farkli bilgiler ve ilginç BAYER FİRMASINA GÖRE DÜNYA ÜZERİNDE HER YIL 50 MİLYAR ASPİRİN TÜKETİLİYORMUŞ… -------------------------------------------------------------------------------- 1991 YILINDA GALLUP'UN YAPTIĞI ARAŞTIRMAYA GÖRE AMERİKALILARIN %49'U BEYAZ EKMEĞİN BUĞDAYDAN YAPILDIĞINI BİLMİYORMUŞ…...
 2. Fotomodel yuzu

  Fotomodel yuzu

  elmacık kemıklerınızı on plana cıkarmak ıcın sıze yenı bır yontem onerıyorum: makyajınızı tamamladıktan sonra kas kosesınden elmacık kemıklerının tepesıne kadar yagsız bır dudak parlatıcısı uygulayın. "ısıgı yansıtan elmacık kemıklerınız, etkıleyıcı bıcımde on plana cıkacaktır."
 3. Farkli İlahisi

  Farkli İlahisi

  İmam Hüseyin Susamıştı Bir Yudum Su Aramıştı Ana Yüreyi Yanmıştı Kerbelada Kerbelada Ana Yüreyi Yanmıştı Kerbelada Kerbelada İmam Hüseyin'i Buldular Kolu Kanadı Kırdılar Alkanlara Boyadılar Kerbelada Kerbelada Alkanlara Boyadılar Kerbelada Kerbelada İmam Hüseyin Şehit Oldu Gül Bahçemde Güller Soldu Topraklar Kan İle Doldu Kerbelada Kerbelada Topraklar Kan İle Doldu Kerbelada Kerbelada

Sayfayı Paylaş