Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  bebeklerde 3 - 6 Ay Uyku

  Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  uyku eğitimi bebeklerde 3 ay bebeklerde 3ay 3 aylık bebek gece beslenmesi aylık bebeğin gece beslenmesi 3 ay döneminde, pek çok bebek gece uykusu ve gündüz kısa uykuları da dahil olmak üzere günde 12-15 saat uyurlar.
  Uyku eğitimi için elverişli zamanlar ( veya fırsatları )
  Bebekler genellikle 3 ay civarında daha düzenli uyku/uyanıklık alışkanlıkları geliştirirler ve pek çoğu gece beslenmesini azaltır.
  Bu üç dört aylık bebeğinize birdenbire sert bir uyku programı uygulayacağınız anlamına gelmiyor. Aslında bebeğiniz çoktan, aile hayatınızla en iyi uyuşacak uyku alışkanlıklarını geliştirmiş olabilir. Fakat bebeğinizin kesintisiz bir şekilde daha uzun ve düzenli saatlerde uyumasına yardımcı olmak istiyorsanız, şu an bir takım uyku alışkanlıklarını denemek için iyi bir zamandır.
  Şunu unutmayın ki her bebeğin kendine özgü gelişim programı vardır. Bebeğinizin uyku eğitimine nasıl tepki verdiğini gözlemleyin ve hazır gözükmüyorsa yavaşlayın ve bir kaç hafta sonra tekrar deneyin.
  Gece boyunca kesintisiz uyuma
  Üç altı ay arasında herhangi bir zamanda pek çok bebek gece boyunca kesintisiz uyuma yetisine sahiptir. Elbette sekiz saatten bahsetmiyoruz. “Gece boyunca kesintisiz” demek bu dönemde genellikle beş veya altı saat kesintisiz uyku anlamına gelir (bazı çocuklar çok daha fazla uyuyabilir).
  Kendiniz için sekiz veya dokuz saat uyku hayal ediyorsanız bu size bir şey ifade etmeyebilir. Fakat, kesintisiz bir kaç uyku uyumanıza izin vermesi, bu sayede sabah çok daha dinlenmiş hissetmeniz, bebeğiniz için olduğu kadar sizin için de önemli bir kilometre taşıdır.

  Bebeğiniz hala kesintisiz dört beş saat uyumuyorsa, bilin ki yalnız değilsiniz. Pek çok bebek 3-6 ay döneminde gece beslenmesi için bir kereden daha fazla uyanıyor. Eğer daha önce kesmediyseniz, altı aylık olduğunda bebeğiniz muhtemelen gece beslenmelerini kesmek için hazırdır, tabi seçiminiz buysa. Yeniden gece uyanmaları
  Eğer bebeğiniz çoktandır gece uzun saatler uyuyorsa, bunun keyfini çıkarın. Fakat haftalar veya aylar boyunca gece kesintisiz uyuyan bebekler bazen yeniden uyanmaya başlayabilirler. Birdenbire her gece birkaç saatte bir uyanmaya başladıysanız şaşırmayın.
  Bebeğinizin bunu yapması sinir bozucu ve kafa karıştırıcı olabilir, ama onun da sebepleri var. Artan bir şekilde sosyal çevresini fark ediyor ve sizin arkadaşlığınızı istediği için ağlayarak uyanıyor olabilir. Ya da yuvarlanmak veya oturmak gibi yeni becerilerini geliştirmek için çok çalışıyordur, öyle ki gece uykusunda bile alıştırma yapıp kendisini uyandırabilir.
  Nasıl sağlıklı uyku alışkanlıkları edinmesini sağlayabilirsiniz ?
  Altta bebeğinizin bu yaşta iyi uyumasına yardımcı olcak bir takım ipuçları bulacaksınız.
  Sabit bir uyku zamanı ve düzenli gündüz uykusu zamanları belirleyin ve bunlara sıkı bir şekilde uyun.
  Bebeğiniz yeni doğduğunda, göz ovuşturma, burun kaşıma gibi uyku işaretlerini fark ettiğinizde anlarsınız ki uyku zamanı geldi. Artık bebeğiniz biraz büyüdü, hem gece hem de gündüz uykularını tutarlı değişmez saatlere ayarlayarak onun uyku alışkanlıklarını düzenlemelisiniz.
  Bazı bebekler her gece saat altıda uyuklamaya başlarlar. Bazıları saat sekize veya daha geç vakte kadar tamamen uyanık olabiliyorlar. Elbette evhalkının alışkanlıkları da bebeğinizin uyku düzenini etkileyecektir.


   
bebeklerde 3 - 6 Ay Uyku konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 0-1 Yaş Aylara Göre Bebek ve Uyku

  0-1 Yaş Aylara Göre Bebek ve Uyku

  uyumayan bebekler için dua bebeklerin uyuması için dua bebekler dualar uyku duası gece uyumayan Uyusun da Büyüsün ninni diye büyütüldük hepimiz. Bu sözün büyük ölçüde doğruluğu bulunmaktadır. Çünkü Büyüme Hormonu özellikle uykuda salınmaktadır. Uyku bebek açısından dinlenmenin, enerji toplamanın yanında bebeğe bakanların da kendilerine dinlenme, diğer işleriyle ilgilenebilme fırsatı...
 2. bebeklerde 0-3 Ay Uyku

  bebeklerde 0-3 Ay Uyku

  Yenidoğanlar çok uyurlar. İlk haftalarda günde 14-18 saat, bir aylık olduğunda ise 12-16 saat uyurlar. Pek çok bebek iki dört saatten daha uzun süre uyanık kalamazlar. Sonuç? Bebeğiniz için pek çok uyku ve sizin için düzensiz ve yorucu bir program. Sizin göreviniz yeni doğan bebeğinizin isteklerine cevap vermektir, bu yüzden büyük ihtimalle altını değiştirmek, beslemek ve onu rahat ettirmek...
 3. 0-3 ay uyku

  0-3 ay uyku

  0 3 ay bebek bakımı 0 3 ay bebek eğitimi Buyrun meleklerim işte 0-3 ay bebekleirnin uykularıyla ilgili önemli bilgiler. 0-3 ay uyku Yenidoğanlar çok uyurlar. İlk haftalarda günde 14-18 saat, bir aylık olduğunda ise 12-16 saat uyurlar. Pek çok bebek iki dört saatten daha uzun süre uyanık kalamazlar. Sonuç? Bebeğiniz için pek çok uyku ve sizin için düzensiz ve yorucu bir program. Sizin...
 4. anne karnındaki bebekten mektup var(son 3 ay)

  anne karnındaki bebekten mektup var(son 3 ay)

  bebekten anneye mektup doğmamış bebekten anneye mektup anne karnındaki bebeğin annesine mektubu doğmamış bebeğin annesine mektubu bir Yedinci Ay: Anne bu ay Rabbim büyük bir Ehadiyet turrasını benim üzerimde gösterdi. Beni diğer insanlardan ayırt edecek el ve ayak izlerimi yarattı. Bu ay içindede beyin dokum hızlı gelişimini sürdürüyor ve akciğğerlerim de gelişimlerine devam ediyyorlar. Ama...
 5. Bebeklerde 3 Ay Koliği Gaz Sancısı

  Bebeklerde 3 Ay Koliği Gaz Sancısı

  bebeklerde gaz sancısı,bebeklerde 3 ay koliği,bebeklerdeki gaz nasıl giderilir,bebeklerdeki gaz sancısına ne iyi gelir,3 ay koliği tedavisi Hiç bir neden olmadan ağlayan bebekler... karınlarına doğru çektikleri ayaklarını birden ileriye doğru uzatır ve devamlı huzursuzdurlar. Kucağa alınınca veya dik tutlunca herşeyi unutur ve etrafına gülücükler saçmaya başlarlar. Bazen de birden...

Sayfayı Paylaş