Ben Senin Yaşında İken.

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Ben Senin Yaşında İken.
(Küçük ßir çocuğun Anne Ve ßaßaSına Yasdıqı Mektup)

Sevgili Anneciğim,ßaßacığım,

ßütün Duygu ve Düşüncelerimi Dile Getirebilseydim Size Şunları Söylemek İSterdim;

Deneme ile öğrenirim.ßana Oyunda ,arkadaşlıkta ve uğraşlarımda özgürlük tanıyın.ßeni Her yerde,her işimde,koruyup Kollamaya Çalışmayın.Davranışlarımın Sonucunu Kendim GörürSem Daha İyi Öğrenirim.Kendi İşimi Kendim Görmeye Alıştırın.ßüyüdüğümü ßaşka Nasıl Anlarım?
ßüyümeyi Çok İstiyorsamda Ara Sıra Yaşımdan Küçük Davranmaktan Kendimi aLamıyorum.ßunu Önemsemeyin.Ama Siz ߀ni Şımartmayın.Hep Çocuk Kalmak İSterim Sonra.Her İstediğimi Elde Edemeyeceğimi ßLiyorum.Ama Siz Verdikçe Almadan Edemiyorum.ßana YerLi Yersiz Sözde Vermeyin.Sözünüzü Tutamayınca SizLere Güvenim Azalıyor

ßana Kesin ve Kararlı Davranmaktan Çekinmeyin.Yoldan Saptığımı Görünce ߀ni SınırLayın.Koyduğunuz KuraLLarın HepSini ßeğendiyimi Söyleyemem.Ancak,hiç KısıtLamayınca Ne yaptığımı şaşıyorum.ßeni Dinleyin.Öğrenmeye En Yakın Olduğım Anlar,Soru Sorduğum Anlardır.AçıkLamaLarınız Kısa Ve aÇık oLSun.

öğütLerinizden çok davranışlarınızdan etkilendiğimi unutmayın.ßeni Eğitirken Ara Sıra Yanlışlar yapabilirsiniz.ßunları Çabuk Unuturum.Ancak ßirbirinize Saygı ve Sevginizin Azaldığını Görmek ßeni Yaralar ve SürekLi Tedirgin Eder.

çok Konuşup Çok ßağırmayın.Yüksek Sesle Söylenenleri Pek Duymam.Yumuşak ve Kesin SözLer ßende Daha İyi İzler ßırakır."ßen Senin Yaşında iKen..."Diye ßaşLayan Sözleri Hep KulaK Ardı Ederim.küçük Yanılgılarımı ßüyük Suçmuş Gibi ßaşıma Kakmayın.ßeni Korkutup Sinirlendirerek Suçluluk Duygusu aşılayarak Usandırmaya Çalışmayın.Ceza vermeden Önce ßeni Dinleyin.Suçumu Aşmadığı Sürece Cezama Katlanabilirim.

ßenden yaşımın üstünde olgunluk ßeklemeyin.ßütün Kuralları ßrden öğretmeye Kalkmayın.ßana Süre Tanıyın.%100 Dürüst Davranmadığımı Görünce Ürkmeyin.ßeni Köşeye Sıkıştırmayın,yaLana Sığınmak zorunda Kalırım.Kızgınlığınızı Haklı Görebilirim,Ama ßeni Aşağılamayın.Hele ßaşkalarının Yanında Onurumu Kırmayın.Unutmayın ki ßende YabancıLarın Yanında Sizi Güç Duruma Düşürebilirim.

ßana Haksızlık ettiğinizi Anlayınca AçıkLamaktan Çekinmeyin.Özür Dileyişiniz Size Olan Sevgimi Azaltmaz;Tersine ߀ni Size Daha Cok Yakınlaştırır.ASlında ßen Sizi Oldugunuzdan daha iyi Görüyorum.ßana Kendinizi Yanılmaz Ve Erişilmez Göstermeye Çabalamayın.Yanıldığınızı Görünce Üzüntüm ßüyük Olur.ßliyorum ara Sıra Sizi Üzüp DÜş Kırıklığına uğratıyorum.ßana verdikLerinizin yanında istediklerinizinde Çok oLmadığını ßLiorum.

Yukarıda Sıraladığım istekler Size Çok Geldiyse ßir Çoğundan Vazgecebilirim.Yeter ki ߀ni ßen Olarak SeveceğiniSe oLan inancım Sarsılmasın.ßenden "örnek çocuk" olmamı ßeklemezseniz ßende sizden kusursuz anne ßaba olmanızı ßeklemem.Sevecen ve anLayışlı oLmanız yeterli.

Sizin çocuğunuz oLarak Doğmak Elimde Değildi.Ama Seçme Hakkım olsaydı,Sizden ßaşka Kimsenin Çocuğu oLmak İstemezdim!

SevgiLer
Çocuğunuz

Geri