1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ben TÜrkİye'yİ TÜrkler Benİ Sevİyor"

  Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  BEN TÜRKİYE'Yİ TÜRKLER BENİ SEVİYOR"
  Çıkardığı �Tu Despidada� (Your Farewell), �Vuelo� (I FLY), �De Cal y Arena� (Of Lime And Sand) ve �A Vida� (To Life) isimli 4 albümü ile aşk rüzgarları estiren ve dünyada büyük hayran kitlesine sahip Monica Molina yepyeni albümü �Autorretrato�yu (Self Portrait)'i piyasaya sürdü.

  Daha önce Türkiye'de de büyük şatış rakamlarına ulaşan albümleri ve biletleri haftalar öncesi tükenen konserleri ile hep gündemde olan Monica Molina bu sefer Istanbul'u İspanya ve Latin dünyasının zirvesine taşıdı.
  Dünyaca ünlü starların albüm kapaklarına imza atan Javier Salas ile çok özenli bir çalışma sonucu ön ve arka kapak fotoğraflarını İstanbul'da çeken yıldız, böylece boğazın ve ülkemizin güzelliğini tüm dünyaya taşımış oldu. Dünyaca ünlü bir yıldız tarafından ilk kez ülkemizin CD kapağına taşınması için prodüksiyonu yapan Pasion Turca yetkililerinin yaptığı açıklamada �Ülkemize milyonlarca dolarlık bir reklam yapıldı... Dünyaca ünlü güzel yıldız ile İstanbul kapağı sonsuza kadar raflarda, evlerde olacak... Ortalama yapılan bu çalışma ile Türkiye'ye 2 milyon dolarlık bir tanıtım yapılmış oldu� denildi.
  3 yeni şarkı ile bezenmiş yepyeni albümün tanıtım sponsoru İspanya Devlet Televizyonu - TVE. Ayda ortalama 200 spot ile tanıtılan albümün Türkiye'ye yaptığı reklam 1 milyon doların üzerinde. Monica Molina'nın şu ana kadar gerçekleştirdiği onlarca röportajda ise sürekli sorulan "neden albüm kapağı Türkiye?" sorusuna verdiği cevap çok açık Ben Türkiye'yi, Türkler beni çok seviyor. İstanbul dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Orada olmak, nefes almak ayrıcalık�. Şu ana kadar birçok kapak röportajı da veren yıldız; Lecturas, Diez Minutos, Hola, El Periodico, ABC gibi tirajı milyonlar olan dergi ve gazetelerde Türkiye'nin güzelliklerini tüm İspanya ve Latin dünyası ile defalarca paylaştı.

  Huzur veren sıcacık müziği yanında zarif tavırları, duru güzelliği ve diğer sanatsal yönleriyle de (tiyatro ve sinema oyunculuğu) dikkatleri çeken Monica Molina, albüm çalışmaları ve konserleri dışında 3 yaşında olan Candela isimli kız çocuğunu büyüterek anne olmanın keyfini sürüyor. İstanbul'a ilk kez hamile olduğu zaman gelen Monica Molina �İstanbul'a o zaman aşık oldum� dedi.
  Molinalar, İspanya'nın en saygın 'sanatçı' ailelerinden biri. Monica'nın babası İspanya'nın 'efsane' şarkıcılarından Antonio Molina. Kız kardeşi Angela Molina ise Avrupa sineması için vazgeçilmez bir oyuncu. Diğer kardeşi Micky de sinema oyuncusu. Noel ise kendisi gibi müzisyen ve şarkılarının bestecisi ve söz yazarı. Bugüne dek 18-19 kadar yapımda rol alan Monica, Oscar Wilde'dan uyarlanan bir tiyatro oyununda da oynamış..

  Dinleyenlerin içini ısıtan, bir parça melankolik, bir parça umut dolu, ama her zaman romantik bir ses. Değişik ve kendine özgü vokali onu eşsiz kılıyor. Sanatçının, ruhunu ve karizmasını babasından aldığı söyleniyor.

  İspanya'da her albümü ile 'platin' satış statüsüne ulaşan ve Latin Grammy Ödülü adaylığı olan ve yanı sıra birçok ödül kazanan Monica Molina, Türkiye'ye yaptığı jest ile uzun süre konuşulacak.
  Monica Molina, hayatın içinden ve hayatı bilen şarkılarla yoluna devam ediyor!
   
Ben TÜrkİye'yİ TÜrkler Benİ Sevİyor" konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Beni SevİYoRSun

  Beni SevİYoRSun

  Beni seviyor musun? - Hayır şu anda gazete okuyorum! - Ne? Beni sevmiyor musun? - Ben öyle bir şey demedim! - Hayır, dedin! - Bak yine konuşma öğretiyorum diye kızacaksın… - Ne konuşması? - Sen şimdiki zaman kullanarak " Beni seviyor musun?" dedin… - Eeeeee, ne olmuş? - Şimdiki zaman demek o anda yapılan işle ilgili zamandır, ben gazete okurken seni nasıl seveyim? - Beni...
 2. Ben Türküm

  Ben Türküm

  Ben Bir TÜRKÜM !... Ben; Orta Asya'dan Türeyen, Anadolu'da Büyüyen, Avrupa İçlerine Yürüyen TÜRK'üm ! Ben; Dağlarda Gemi Gezdiren, Taşlara Destanlar Kazdıran, Tarihi Baştan Yazdıran, TÜRK'üm ! Ben; Adalete, Ben Mertliğe Örnekler Veren, Ölüm - Kalım Savaşına Gülerek Giden, Yeryüzünde Her Murada Eren TÜRK'üm ! Ben; Sancaklara, Tuğlara Baş Eğdiren, Beylere, Paşalara Hil'at Giydiren,...
 3. Ben seni senin beni sevdiğinden daha çok seviyorum...

  Ben seni senin beni sevdiğinden daha çok seviyorum...

  Ne zamanı bir dakika önce geriye alabirim Ne de geleceğimi bir dakika sonra yasayabilirim En bildiğim şeyi yapmalıyım; Seni sende bir ömür boyu sevmeliyim.. Ve seni bir ömür boyu yüreğimde nefesim gibi bilmeliyim.. İnce bir çizgi kalbimde sana olan Duygularım; Ne adını koyabiliyorum bu sevdanın Ne de kendime uykusuz gecelerimi sorguluyorum Sadece tek bildiğim şeyi seni canımdan öte...
 4. Ben seni seviyorum

  Ben seni seviyorum

  Bittigini sandıgın yerde baslamak mı ask dedigin? Silinmis günlüklerini okumak icin cırpınması mı; yoksa hepsi bahanesi mi sevmeyi kendine ask bilen yüregin? Ben, seni seviyorum, evet! Gozlerinden suzulen yagmurları seviyorum. İcime dusen cıglıklarını… Ben, nicedir unuttugum arzuları caglayan sesini seviyorum, kesik kesik nefesini... Sıradan alelade olsa bile bana özel gülüslerini, göz...

Sayfayı Paylaş