1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Beş otomobilden 4'ü AB'ye ihraç edildi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  İhracatın lokomotifi konumundaki otomotiv sektörü, yılın 9 ayında ihracatının yüzde 78,9'unu Avrupa Birliği (AB) ülkelerine gerçekleştirdi. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) kayıtlarına göre, Türk otomotiv sektörü bu yılın ocak-eylül döneminde gelişmiş batı ülkeleri başta olmak üzere, 5 kıtada toplam 170 ülke ve özerk bölge ile 14 serbest bölgeye ihracat yaptı.
  Toplam 14 milyar 284 milyon 832 bin dolarlık otomotiv ihracatının, 11 milyar 274 milyon 380 bin dolarlık kısmı, Türkiye'nin geleneksel olarak en büyük ticari ortağı konumundaki AB ülkelerine gerçekleştirildi.
  AB üyesi 26 ülkeye yapılan ihracat, toplam otomotiv ihracatının yüzde 78,9'unu karşılarken, diğer 144 ülkeye yapılan ihracat, 3 milyar 10 milyon 452 bin dolar ile sınırlı kaldı. Güney Kıbrıs'a ocak-eylül döneminde ihracat yapılmadı.

  İHRACATIN YAKLAŞIK YARISI 4 ÜLKEYE-
  Bu arada AB ülkeleri arasında, Almanya, İtalya, Fransa ve İngiltere'ye yapılan ihracat, 7 milyar 101 milyon 37 bin dolar ile toplam otomotiv ihracatının yaklaşık yarısını oluşturdu.
  AB üyesi İspanya, Hollanda, Belçika, İrlanda, Avusturya, İsveç, Yunanistan, Finlandiya, Danimarka, Portekiz, Lüksemburg, Polonya, Letonya, Macaristan, Litvanya, Slovenya, Slovakya, Malta, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Bulgaristan ve Romanya'ya yapılan ihracat da yine üst sıralarda yer aldı.


  AA

   
Beş otomobilden 4'ü AB'ye ihraç edildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Otomobil at arabasına çarptı: 4 yaralı

  Otomobil at arabasına çarptı: 4 yaralı

  Konya'da otomobilin çarptığı at arabasındaki 2'si çocuk 4 kişi yaralandı. M.A. idaresindeki 64 DN 809 plakalı otomobil, merkez Karatay ilçesi Ereğli yolundaki hayvan pazarı karşısında bir at arabasına çarptı. devamı
 2. Otomobil

  Otomobil

  Her çeşit binit vasıtası geçim için izlenen yol ve yöntemlere, kişinin benimsediği hayat tarzına, Otomobili rölantide çalışır halde görmek işlerde durgunluğa, Otomobili çalıştırıp hareket ettirmek işlerin açılmasına, Geniş ve rahat otomobil baht açıklığıına ve mutululuk unsuru olan şeylere delalet eder.Rüyada otomobili kullanmak, hayatınızı istediğiniz gibi yaşıyorsunuz demektir. Eğer...
 3. Beş

  Beş

  Rüyada beş rakamı, kısa süre içinde olacak şeyleri haber verir. Görülen şey beş vakitte gerçekleşir.
 4. Modifiyeli Otomobiller 4

  Modifiyeli Otomobiller 4

  BRABUS SV12 S Biturbo Mercedes CL600 modelini modifiye eden BRABUS, aracın gücünü 730 beygire yükseltmiş. 5.5 litrelik orijinal motoru 6.3 litreye çıkartan firma, araca, özel egzoz manifoltları, iki daha büyük turbo, yüksek performanslı intercooler, ve yüksek performans katalitzatörü ve egzoz sistemi uygulamış. Motorun 1320 Nm. değerindeki maksimum torku 1100 Nm. de sınırlanmış. Gücünü yere...
 5. ilk otomobil nasıl ve kim tarafından icat edilmiştir

  ilk otomobil nasıl ve kim tarafından icat edilmiştir

  İlk arabayı kim icat etmiş ve kim bulmuş bu konu hakkında sitenizde bilgi var mı bi araştırma için bana lazım geliyor. Hadi bekliyorum kısaca yada uzunca farketmiyor birileri bana lütfen bu konu hakkında bilgi versin teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş