Beta hcg testi negatif çıkıp hamile olanlar var mı ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Beta hcg testi negatif çıkıp hamile olanlar var mı ?

Beta hcg testi negatif çıkıp hamile olanlar var mı ? Hamilelik testi negatif çıkıp hamile kalanlar var mı ?​

Bu konuyla alakalı sitemize dönem dönem sorular gelmekte. Bizler de bu bir derdim var bölümüne yazarak konuya açıklık getirmek amacıyla bu konuyu açmayı uygun gördük. Soru şu gebelik testini yaptırdım yüzde yüz hamile değilim ama sonradan hamileyim şeklinde yazanlar var internet çöplüğünde buna ne diyeceksiniz. Açıklayalım iyice okuyun arkadaşlarım.

Gebelik testi negatif çıkıp hamile kalanlar olur mu ?​

Arkadaşlarım bizler sizlere hamilelik belirtilerinin tamamını yaşayıp yaşamadığınızı yazıyoruz ve özellikle üzerine basa basa bu testlerin erken yapılmaması ile ilgili bilgiler sunuyoruz. Sizleri anlıyoruz hamilemiyim düşüncesi ile gününüz gelmeden bu testleri yapıyorsunuz. Erken yapılan gebelik testi ile sonuç negatif olabilir daha sonra da hamileliğiniz ortaya çıkabilir. Sağlıklı bir gebelik testi için adetinizin üzerinden en az 3 gün geçmesi gerekiyor.

Beta hcg testi negatif olup hamile kaldım diyenler var buna ne diyeceksiniz ?

Aslında mevzu yukarıda yazdığımızdan daha değişik bir şey değil. Erken yapılan gebelik testi ya da beta hcg testi yanılır. Erkenden daha gebeliğiniz oluşmadan sizler regl olmadan yapacağınız her türlü hamilelik testinin sonucu yanlış çıkacaktır. Sağlıklı bir test için adetinizin üzerinden geçmiş olması gerekiyor. En az 3-4 gün sonra kandan gebelik testi yaptığınızda negatif ise, sizin hamile kalma yada kalmış olma ihtimalleriniz malesef bulunmamaktadır.

Hamilek testerinin erken yapılmaması durumunda sonuçlar yüzde yüze yakın, bhcg testi için ise yüzde yüzdür. Sonradan hamilemiyim diye düşünerek aşağıdaki konudaki gibi bizlere yazan misafirlerimiz oluyor. Lütfen internet çöplüğü sitelerden uzak durun her yazılana inanmayın. Biz net bilgileri veriyoruz sizlere. Aklınıza takılan her ne olur ise olsun sitemize kayıt olmadan da bizlere ulaşabilirsiniz.

Geri